Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 270 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    283
Био сам јуче у овом аутобусу, видим у центру неко фотографише, претпоставио сам да си ти. Пар минута раније отишао исти ка граду.
 
Ка граду је отишао #3254, редован на 303.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ма каква замена возног парка какви бакрачи - одржавање, квалитет и одржавање. Икарбусу дигнути стандард у стилу шок терапије. Нема се пара за нова возила, штедња. Нека их шаљу на ремонт али како треба, потпуна модернизација серије 200. Нека убаце неке остале серије 100 ако нису сви посечени.
 
Питање је исплативости модернизације серија 100/200, пре свега стање шасија, пошто се та возила најмање штеде у ГСПу. Можда би се могло одрадити нешто са 10-20 аутобуса.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531226#p531226:kk0qv1gi je napisao(la):
SRBO » Tue Apr 10, 2018 7:16 pm[/url]":kk0qv1gi]Ма каква замена возног парка какви бакрачи - одржавање, квалитет и одржавање. Икарбусу дигнути стандард у стилу шок терапије. Нема се пара за нова возила, штедња. Нека их шаљу на ремонт али како треба, потпуна модернизација серије 200. Нека убаце неке остале серије 100 ако нису сви посечени.
Србо, тим серијама је рок употребе одавно хес бин ендед... Јапанцима треба посветити максималну пажњу, јер сем механике они проблеме са позиције возача немају проблеме за лето, само их ремонтовати механички, и постепено се посветити набавци половних возила са стране, јер није ипак нормално да на неким линијама фале возила, попут рецимо 601 да ти у сред шпица на Студењаку налеће соло конзерва ка Сурчину, а погрбио се на доле... Значи, под хитно набавка 100 соло и 100 зглобова са стране из Швабије до 5 година старости, неутралисати све серије 200 од Икарбуса, оставити Јапанце, Соларисе и Конекте да гину крвнички до краја, све кад је локални произвођач неспособан за даљи рад !!!
 
Kupice novi 100 ikara grad ako ti nadjes donaciju od 200 vozila do 5 godina starosti ce je rado prihvatiti
 
Има директоре по Швабији половних возила старих до 5 година, 100 Икара ако направе, то ће правити 3 године, плус рачунај рекламације и излежавање тамо где не треба...
 
Икарбус не може да прозведе 100 Икара за годину дана тако да нас очекује нешто колико-толико нормалније.
 
Да има пара и организације, сигурно би могао. Само би то потрајало док се ухода већи број ангажованих радника.
 
Бајо мој одеш на окретницу и само "добар дан ја сам љубитељ аутобуса, јел није проблем да сликам бус" ако не да сликаш у пролазу као сада и крај приче. Иначе, супер фотка :)
 
Djole stvarno kad imam vremena ja to uradim, ako primetis. Ovo je slikano jutros u pola 7 kad sam isao u skolu. Mogu reci da sam jos uvek spavao kad sam uslikao. Nema problema, ovakve vise necu kaciti. Hteo sam samo da pokazem kako su ofarbali Ik218 lepo, a ocajno zalepili garazni broj..
 
Нико ти не брани да качиш овакве погрешно си разумео. Ја само сугеришем.
 
Dobor.. Nemam bas uvek vremena za fotkanje zbog skole. Sad sam imao raspust pa sam imao malo slobodnog vremena. Bilo mi je zao da imam sliku, a da je ne podelim sa ostalima.
 
Djole Pevcanin":eab2juki je napisao(la):
Бајо мој одеш на окретницу и само "добар дан ја сам љубитељ аутобуса, јел није проблем да сликам бус" ако не да сликаш у пролазу као сада и крај приче. Иначе, супер фотка :)
Свака теби част, измислио си топлу воду. Замисли нико од нас се никада није јавио возачу, ми мрзимо возаче и они мрзе нас. У ком свету ти живиш дечко, дижеш фоткање буса на окретници на ниво као да је то не знам ни ја шта. Престани да се ложиш да си неко и нешто :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ако ћемо реално није окретница 706 баш близу да се иде до ње тек тако због сликања :D
 
A nije bas ni neko okruzenje za fotkanje da budemo iskreni...
 
Слажем се, ја лично више волим фотографије у покрету, на улици. Окретнице су или претрпане возилима и путницима да би се добио чист кадар, или су нажалост нека сметлишта.
 
Ја сам нико и ништа за свакога и тако је цео живот. Сви смо ми нико и ништа.
А што се тиче окретница, то је једино место где аутобус може да се слика са свих страна без проблема наравно зависи. Једна од најгорих у граду је Миљаковац 1 због лошег угла а најбоље су Омладинац, Карабурма, Блок 20, Троша, Видиковац....
 
Све зависи ко преферира коју врсту фотографија. Неко воли да слика динамику, да кажемо возило у акцији, а неко воли да уради walk around. Није то само за аутобусе већ и друга возила, како друмска тако и железничка, па и ваздухоплови. Нажалост немају сви одговарајућу опрему да фотографишу у свим приликама.
 
Зато неки сликамо са камером од 5мп а неки имају фотоапарат од 480 евра.
 
I ja sam tako poceo, pa sam stedeo, ucio, radio i aparat je dosao kao nagrada za sve. Moj Nikon jedva da vredi pola tih para... mada nije telo uopste toliko bitno koliko je bitan objektiv. Nemoj misliti da moja kamera vredi soko 500e, to je bas puno
 
Vrh