Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
BEČ STAJE NA PUT NASILNICIMA: Oštre kazne za napadače na radnike u javnom prevozu!

Nedavno je u Beču predstavljen izmenjen krivični zakona čiji je cilj zaštita zaposlenih u javnim saobraćajnim preduzećima.

Amandman bi trebalo da stupi na snagu u septembru ove godine, a predviđena kazna za napad na zaposlenog u javnom saobraćajnom preduzeću povećana je sa šest meseci na do dve godine zatvora. Time su zaposleni u javnim preduzećima izjednačeni sa pripadnicima policije i bezbednosnih službi.

Povod za donošenje novog amandmana je sve veći broj napada na zaposlene u javnom prevozu. Prema podacima austrijske železnice svaki drugi dan jedan zaposleni bude žrtva napada. Prošle godine je zabeleženo 164 nasilnih napada na kontrolore u vozovima.

„Zaštita zaposlenih je prioritet, a novi amandman pokazuje da se napadi na zaposlene u javnom prevozu neće tolerisati“, izjavila je Uli Zima, članica gradske vlade u Beču.

Gradsko saobraćajno preduzeće u Beču je pre nekoliko godina realizovalo program za unapređenje zaštite zaposlenih. Program je uključivao ugradnju visokog staklenog zida u kabini vozača u starim tramvajima, ugradnju video nadzora u niskopodnim tramvajima, poboljšanje osvetljenja na poslednjim stanicama, a za noćne vožnje su se koristili niskopodni tramvaji i novi autobusi sa video nadzorom i sigurnosno-tehnički naprednijim kabinama za vozače.

http://www.kurir.rs/austrija/bec-dobija ... ak-2772845
 
Mahom su počeli da instaliraju u solarisima sisteme vrata kao na novim ikarbusima..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel rade samo ovu liniju ili ih ima i na 860?
860E rade sa 2 Otokara Territo U, 2 Konekta i 4 Temse Tourmalin.
860 sa jednim Otokarom Kent C (Uskaču kad Lasta pozove, poručili su još nekoliko komada).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445140#p445140:365kpknn je napisao(la):
kopmania » Sub Apr 08, 2017 8:23 am[/url]":365kpknn]Mahom su počeli da instaliraju u solarisima sisteme vrata kao na novim ikarbusima..


Sent from my iPhone using Tapatalk
?
 
Mislio sam na vazduh i sistem kako se otvaraju vrata i zatvaraju. Očigledno je da na dosta solarisa je ugrađen sistem od ikarbusa jer su crkla Čuje se kako se zatvara vrata kao na ikarbusu, ono psssss je kao kod njih. Ne znam kako da objasnim :)
 
Pa tako kaži.
Očigledno da ugrađuju Loline el. ventile za vrata.
 
Strela UB
Neobus Luna na 860
20170409_145329.jpg
 
Nešto si pobrkao. Linija uvek kreće sa radom poslednje nedelje u aprilu ili prve nedelje maja.
 
Apropo ovih ''kupujmo domaće'' ventila što propuštaju i čuju se... dobro pa zar su ti ventili tako napredna tehnologija da i dan danas naši ne mogu da ih naprave isto kao druge zemlje? Ili GSP po običaju uzima najjeftinije varijante?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445338#p445338:3c9epxss je napisao(la):
bl3y4 » Нед Апр 09, 2017 6:32 pm[/url]":3c9epxss]Kada krece linija do vrha Avale?
Прошле године је кренула са радом од 29.4.,а ове ће вероватно почетком маја.
 
Dal su ti ventili najeftiniji ili ne to je druga priča. Inače na svim tim domaćim ventilima fale prigušivači / zato se i čuju kad ispuštaju vazduh pod pritiskom van ventila.
 
GB300



GB3095

GB315na706

GB990na704


 
U normalnim Europskim drzavama autobus star 10 godina ide pravo na staro gvozdje da se reciklira.Kod nas dok ne odpadnu sva cetri tocka u vreme voznje niko ne reaguje.Imao sam priliku pre par godina da se vozim autobusom starim 40godina usred Beograda.
Beda.
 
Мислим да је неки максимум који наши аутобуси догурају пунолетство, ако се не варам старији Ик-110/111/160/161 који су избачени тек доласком Солариса.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445524#p445524:1l57weah je napisao(la):
Zderic222 » Пон Апр 10, 2017 11:04 pm[/url]":1l57weah]Imao sam priliku pre par godina da se vozim autobusom starim 40godina usred Beograda.
Јел то возило Лејланд 477,или... ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445536#p445536:2167wzfd je napisao(la):
Дошљак » Pon Apr 10, 2017 11:43 pm[/url]":2167wzfd]Мислим да је неки максимум који наши аутобуси догурају пунолетство, ако се не варам старији Ик-110/111/160/161 који су избачени тек доласком Солариса.
Da, do pre tri godine oni su bili najstariji pa su izbačeni. Malo mi nedostaju, podsećaju me na detinjstvo. :) Čak ih ni u Skoplju više nema, i tamo su ih poizbacivali. Možda je ostalo par rezervi ali ja ih nisam video.
Elem, mislim da su u BG trenutno najstariji IK-201 sa GB 1000-1100 koji su isporučeni 2002. i 2003. godine. Skoro su ih nešto sredili i ofarbali, sad izgledaju bolje nego ranije. I s obzirom na to koliko su prešli i šta su izdržali, vala dobro se i drže. Videću da uslikam neki ovih dana dok su još sveže sređeni.
 
Zderic222":2bnfb5bm je napisao(la):
U normalnim Europskim drzavama autobus star 10 godina ide pravo na staro gvozdje da se reciklira.Kod nas dok ne odpadnu sva cetri tocka u vreme voznje niko ne reaguje.Imao sam priliku pre par godina da se vozim autobusom starim 40godina usred Beograda.
Beda.
U Becu, jednoj od prestonica "eVrope" (na srpskom jeziku se kontinent zove Evropa, a ne Europa :) ), 14 godina stare autobuse postepeno menjaju novim, a stari se prodaju manjim mestima, sa manjim brojem putnika.

Tebe kao putnika najmanje treba da zabrinjava i interesuje godiste autobusa, a mnogo vise, stanje, ispravnost i higijena u njima.

A sudeci po stanju, Kosmajski Conecto je najbolji bus koji je usao u GSP u zadnjih 30 godina, jer pored opste poznatog ocajnog odrzavanja u tom pogonu i dalje odlican autobus.

P.S.
Solaris nisam uzeo u obzir, jer je jos uvek relativno nov, da bi se moglo reci kako se pokazao u intezivnom koristenju uz minimalno i neadekvatno odrzavanje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Voze i švabe stara vozila. Verovatno ih guraju van centralnih zona.
Skopje ima svega

 
Vrh