Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
Danas slušam razgovor dvoje vozača u novom GSP-ovom IK-112M:

Pozitivne stvari:
- Ima jak motor i dobre brzine za grad.
- Utegnut je.
- Ne može da krene dok se ne pritisne dugme za zatvaranje vrata.
- pregledan je zbog live prenosa sa kamera na monitor kod vozača.

Negativne stvari:
- Završna obrada.

Moj generalni utisak je sličan, lepo kreće iz mesta, udoban je za vožnju ali i pored poboljšanog enterijera ima još mnogo mnogo manjkavosti koje bi se jako lako i jako jeftino mogle rešiti. Na primer plastične spojnice šipki, izgled varova, obloge oko prozora, oštri uglovi na vozačevoj kabini...
 
Zavrsna obrada vecna mana Ikarbusa. Jedan ili dva primerka su vec reklamirana pre nego sto su izasli u saobracaj. Ja jos nisam imao prilike da se vozim, mozda jednom uskocim u 302 ako budem imao vremena. Svakako lepo izgledaju, dobro je i to za kamere, to bi trebalo da ubace i u LE jer je nepregledno dosta.
 
451 na 89


52 na 89

96 na 89



101 na 89


3226 na 89

752 na 89

GB157 na 89

GB3107 na 95

GB1059 na 95

GB1097 na 95

GB1028 na 95
 
Otvoren tender za potez 600. Svako vozilo mora imati klimu, wifi, brojače putnika i kamere. E sad po mome mišljenju taj potez otkad su preuzeli privatnici šalju najgori otpad koji ne sme na ostale linije. To govori da odlučuje mafija a ne direkcija.
 
Razlog slanja tog "otpada" je cinjenica da nije ni postojao prevoznik niti udruzenje koje je imalo kapacitet da odrzava te linije (osim Laste, ali znamo kakvo je stanje). I onda su hitno morali da uzimaju polovnjake. Nazalost, tako je moralo da bude, a i iskreno da nije bilo tako, ne ni bilo prevoza tamo jer GSP ne moze da odrzava i ovo malo sto sada ima, a kamoli da je jos potez 600 ostao kod njih.
 
Ne razumem sta ce im bus turistickog tipa na kojoj liniji ce raditi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409933#p409933:1ykje75e je napisao(la):
marrecar » Mon Oct 10, 2016 9:50 pm[/url]":1ykje75e]Razlog slanja tog "otpada" je cinjenica da nije ni postojao prevoznik niti udruzenje koje je imalo kapacitet da odrzava te linije (osim Laste, ali znamo kakvo je stanje). I onda su hitno morali da uzimaju polovnjake. Nazalost, tako je moralo da bude, a i iskreno da nije bilo tako, ne ni bilo prevoza tamo jer GSP ne moze da odrzava i ovo malo sto sada ima, a kamoli da je jos potez 600 ostao kod njih.
Da je Zemun ostao na potezu 600, ja mislim da bi ih vise bilo pokraj, nego na putu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410001#p410001:39b4ynbs je napisao(la):
Gaspar18 » 11 Oct 2016 11:52 am[/url]":39b4ynbs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409933#p409933:39b4ynbs je napisao(la):
marrecar » Mon Oct 10, 2016 9:50 pm[/url]":39b4ynbs]Razlog slanja tog "otpada" je cinjenica da nije ni postojao prevoznik niti udruzenje koje je imalo kapacitet da odrzava te linije (osim Laste, ali znamo kakvo je stanje). I onda su hitno morali da uzimaju polovnjake. Nazalost, tako je moralo da bude, a i iskreno da nije bilo tako, ne ni bilo prevoza tamo jer GSP ne moze da odrzava i ovo malo sto sada ima, a kamoli da je jos potez 600 ostao kod njih.
Da je Zemun ostao na potezu 600, ja mislim da bi ih vise bilo pokraj, nego na putu.
Upravo to.
Da se osvrnem na moj prethodni komentar, a i komentar od prosle nedelje u vezi Somijeve slike PP-a na 303 i mojeg vidjenja. Jutros opet ista situacija, Unacop sa Liazom na 303. Ja stvarno ne razumem, sta na toj liniji ima 1 vozilo ili 2, zar je toliko nemoguce da GSP obezbedi toliko vozila...
 
Koliko je Zemun u dubiozi, govori i to, da oko 16:00 su poslali Bamiron sa 94, a posle i Karaburmin Solaris da pokrpi rupe iz ne znam kog razloga na 73. Sve je to lepo u teoriji sada uvece na tom potezu, ali i mi radnici imamo dusu, a ne da se raspadamo po ovoj ladnoci i cekamo bus i misleci da nece doci...? Logike bez, dok je Kosmaj na 89 sasvim druga prica, salju dobra kola na liniju, vecinom su O345 medju kojima Somijev miljenik sa 303 - 157, koji je stvarno munja, i unutra je sredjen u fullu. Steta je recimo sto nema Kosmaja na 94, jer makar su slali cista i zagrejana vozila, u odnosu na Nbg koji je slao autobuse za koje ni otpad nece da cuje. I na 89 je posle bila slicna situacija! Generalno, zbor najveceg otpada GSPa mozete sresti sad na 67, od IK103 iz 2000 i 2001, preko IK201 iz 2000 i 2001, do IK201 iz 2001 i 2004te, a pre mesec dana je bio i Japanac na 67!
 
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:629724-Vozila-prokisnjavaju-motori-se-pregrevaju



UMESTO deset novih autobusa "Ikarbusa" na "Manovoj" šasiji, GSP "Beograd" prošle sedmice isporučeno je osam. Stigli su u pogon "Kosmaj" i od utorka su u redovnom saobraćaju raspoređeni na linijama 27E, 53, 89 i 302. Dva su vraćena proizvođaču.

Prema nezvaničnim informacijama, neispravni autobusi su na reklamaciji i nisu čak ni stigli do pogona.

- Još dok su stajali ispred Skupštine grada ustanovljeno je da imaju povećanu temperaturu rada motora - kaže sagovornik "Novosti" iz pogona "Kosmaj". - S obzirom na to da nije sitnica, odmah je to reklamirano i poslati su na sređivanje. Na pet je uočen problem sa sistemom "vebasto", odnosno neispravnim grejanjem, a neki i prokišnjavaju na mestima gde su postavljene kamere. Zbog pomenutih nedostataka pet vozila u ponedeljak nije ni izašlo na teren. Autobusi imaju još nedostataka, ali u odnosu na pomenuto, reč je o sitnicama.


Ikarbus kvalitet.
 
Cista pljuvacina novosti koja se redovno pojavljuje
Motor isporucuje MAN
Za vebasto opet proizvodjac
 
Direktore, gledaj sa te strane da vozila moraju da budu testirana pre isporuke i da bi onda tada ti problemi bili uoceni odmah i ispravljeni. Ali Ikarbus opet kasni sa isporukama i ispada da salje neispravna vozila. Nije to "pa moralo je jednom da se desi da se pregreje/curi" ako svaki put kada do gradske skupstine putuju da se pojave isti problemi. Ne bih da prejudiciram, ali zar svaki proizvodjac ima tu manu sa sasijama da kad god Ikarbus isporucuje nova vozila do skupstine da se bas tada pojave problemi. Tesko...
 
Takvo nešto je nedopustivo. Nova vozila i već reklamacije odnosno nisu sposobna da bez kvarova prevale put od 20 km.
Uvek je bilo igrarije, eksperimenata i bezbroj kvarova od strane Ikarusa/busa, nešto što se ozbiljnijim proizvođačima ne dešava.
 
Politika podmetacina jel ikarbus kriv sto displej ili kamere otkazu ili proizvodjac te opreme
U ostalom postoji garancija od 2 godine
 
Hajde da se Ikarbus više ne gleda kroz prizmu da li je domaći proizvođač ili nije.

Ovakav fuš od autobusa je stvarno nedopustiv. Autobus ne košta hiljadu dinara ili sto hiljada dinara, autobus je kapitalna insvesticija grada od preko 100 000 evra. Uredu je imati nedostatke koji se otklanjaju u garantnom roku ali imati ganc nov autobus koji prokišnjava posle proizvedenih na hiljade raznoraznih autobusa je stvarno nedopustivo. Ili izabrati proizvođača grejne tehnike ili rashladnih uređaja koji imaju nekvalitetan proizvod i staviti svoje ime iza toga je loše za firmu, dovodi da firma gubi posao a time i svi mi koji smo vlasnici Ikarbusa gubimo.

Pa koj auto prevoznik osim javnih preduzeća u Srbiji bi kupio IK-112LE koji trećim nabuženim vratrima hvata ljude u stanici i gde je samo pitanje kada će neko poginuti tako što visi zarobljen u vratima dok se autobus kreće a pritom vozač nema nikakve šanse da vidi putnika pozadi? Zar mislite da bi neki auto prevoznik kupio takav autobu pa da posle mora da plaća astronomske odštete i da gubi posao zbog toga?
 
Metnuti katanac na Ikarbus je najlakse, samo da vise prestanu zaje*******avati ovaj napaceni narod. M serija jedva da moze zagrejati, danas sam se smrzo k'o pi*ketina najgora u 73 za par stanica!
 
Икар(б)ус онда да се врати у Нови Сад и тамо да прави аутобусе за ЈГСП (нека фузија са бившим Необусом).

Проблем је што и сам ГСП није увео неку контролу квалитета у саму производњу (као што је нпр. урадила војска у ФАПу када су куповали нове камионе).
 
Sve su to djecije bolesti ali netreba vjerovati sve ni nasim novinarima
Neobus vise nepostoji
Autobus nemoze da krene ako su vrata otvorena
Spustite malo loptu
 
Lasta Obrenovac
Linija 924 Obrenovac-Ušće-Obrenovac
Slikano u Ratarima kod Obrenovca (Šabački put), malo pre oko 22h.
Izbegao udes i sleteo.
14658334_182991382143086_560998033_n.jpg

14699913_183036758805215_1403736201_n.jpg

14643031_182996452142579_4701619_n.jpg

14657721_182996488809242_1109691518_n.jpg

14657727_182996482142576_989168664_n.jpg
 
Vrh