Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Nikola '93":2m140siv je napisao(la):
Mrzim vozace koji nece da se potrude da smotaju kako treba da im ne ostane zglob u traci :p
P.S. Nadam se da je platio parking :)
Ne moze da smota jer je saobracajna policija vrsila kontrolu alkoholisanosti vozaca na terminusu Kej Oslobodjenja, pa su napravili kolonu u nedogled.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko slika onih nalepnica koji su bili postavljeni na zadnji deo autobusa u Beogradu?
Pomeri se s puta kad je traka zuta i nalepnica za ukljucenje vozila u saobracaja nakon autobusnih stanica?

Hvala :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387402#p387402:2b0me2vx je napisao(la):
Гага » 22 Мај 2016 09:15 pm[/url]":2b0me2vx]Pogledajte prilog 1

file.php

file.php
ГСП има мало другачију верзију ове друге
Икарбус ИК112ЛЕ by Somi303, on Flickr
(клик на слику па зум да се види изблиза)
 
Pre nekoliko dana sam isao sa novim Икарбус ИК112ЛЕ garazni broj 3224 na liniji 308 i zadnja vrata su se nakon otvaranja sama zatvarala i hvatala putnike pri izlasku. Juce opet isti autobus i vidim ovako su resili problem sa vratima. :?:
2agrn9t.jpg
 
ovo nije normalno pa ta 308-ica je krcata do zla boga neka skinu 3219 sa poluprazne 87-ice i nek stave na 308 a ovaj neka prebace na 87 dok se problem ne resi ili neka ga teraju u garazu :evil:
 
evo i danas vrata ne rade,ovo je sramota i za ikarbus,za gsp i za grad Beograd da puste nov autobus sa pokvarenim vratima u saobracaj,bolje da je ostao u garazi,da se ne brukaju. To su novi autobusi,trebalo bi da su jos pod nekom garancijom,i da imaju obezbedjene delove. Jos jedna manje bitna stvar mi je zapala za oko,na displeju mu pise vec mesec dana Pogon Kosmaj- Sumice linija 308,medjutim to je trasa za liniju 38,i niko to da promeni. Naravno u oba smera pise Sumice na prednjem displeju...
 
Poslali neke uništene fapove da rade na 28A. Klepeću ona famozna vratanca iznad vrata a kočnice skroz izjedene, toliko su skičale pri kočenju da je jedno dete plakalo danas u autobusu u kojem sam se vozio. Jedan naš čovek koji koliko načuh je došao nazad na odmor jer je gastos nije mogao da odoli da je ovo Mumbaj a ne Evropa...
 
Jao a Citaru i Lions Cityu kad se pojedu kocne papuce zasvira Na lepom plavom Dunavu... Sere mi se od nabedjenih ljudi. :bash:
 
U kulturnim drustvima i na Liazima nece doci do toga da se pojedu kocnice, nego ce na vreme biti zamenjene ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci po tebi se u kulturnom drustvu skida dobos na mesec dana i proverava se stanje kocnih papuca? To sto skripi pri kocenju je znak da je papuca istrosena do indikatora, koji i sluzi kao zvucna opomena da je doslo vreme za zamenu. Slazem se da je kod nas u GSPu praksa da se tako tera i po nekoliko nedelja vozilo, ali opet znam dosta primera da je vozilo kome su recimo juce skripale kocnice sutradan zamenjene papuce. Moj komentar se vise odnosio na poredjenje sa Mumbajem...
 
Nema potrebe da se skida doboš. Postoje otvori (na tzv anker platni) kroz koje se lako prverava stanje kočionih papuča / paknova.
Inače vozač bi trebao u listu kvarova da upiše bilo šta vezano za kočnice ( naravno i sve ostalo) ili radnik na noćnom pregledu da primeti istrošenost.
Istrošenost disk pločice je malo teže proveriti jer mora sa se skida točak.To zato što često instalacije indikatora precvikaju. Pojedini Solarisi imaju na displeju i procentualni prikaz istrošenosti disk pločica.
Ne menjanjem kočionih papuča ili pločica rizikuje se oštećivanje doboša ili kočionog diska pa je posle nemoguća obrada već zamena. A taj nemar drastično diže cenu .
 
Jos nisu naucili kako se boje busevi mozda vozi migrante u krnjacu ili je crko
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401093#p401093:1rzvdn8o je napisao(la):
bazinga » 15 Aug 2016 06:58 pm[/url]":1rzvdn8o]Jao a Citaru i Lions Cityu kad se pojedu kocne papuce zasvira Na lepom plavom Dunavu... Sere mi se od nabedjenih ljudi. :bash:
Ovi busići na 28A i dalje škripe sve u šesnaes''. Kapiram, odmori su, pa je zeznuto zameniti doboše. :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401720#p401720:hy6boqa7 je napisao(la):
dzonihsv » Пон Авг 22, 2016 5:52 pm[/url]":hy6boqa7]Ne vidi se fotka Šomi. Reupload-uj je na imgur naprimer.

И ја исто не видим фотку :(
 
Vrh