Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
becks89":3ebxeqbh je napisao(la):
Neki su vec i ugradjeni, u par Solarisa i Ikarbusa poslednje generacije i rade.
Probao u par buseva i uspešno se nakačio. Samo nakačio i ništa više od toga. Nema neta ka spoljnom svetu.
 
ne bi imao mrezu ako treba da se prijavi, on se nakaci na ruter al na ruteru nema nista. Mozda se vozaci sluze karticama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Žika":1v1gqknj je napisao(la):
becks89":1v1gqknj je napisao(la):
Neki su vec i ugradjeni, u par Solarisa i Ikarbusa poslednje generacije i rade.
Probao u par buseva i uspešno se nakačio. Samo nakačio i ništa više od toga. Nema neta ka spoljnom svetu.


Upravo kao sto je Zika rekao.
uspesno se poveze na ruter, ali ruter nema vezu ka internetu.
 
loyola":w4n31ag1 je napisao(la):
ne bi imao mrezu ako treba da se prijavi, on se nakaci na ruter al na ruteru nema nista. Mozda se vozaci sluze karticama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moguce je da zaista nije prikacen na internet, mozda jos nije aktivirano ili nesto. Mada znam da sam morao da se prijavim u autobusima koji su ranije imali wifi, lepo je prikazivalo da sam prikacen na ruter, ali nijedan sajt nije hteo da se ucita. Tek kada sam se prijavio, radilo je kako treba. Tako da u ovom slucaju ili jos ne funkcionise internet ili se nije prijavio.
 
5157a39ba2738b68061d2db8eb339c5b.jpg


Evo konkretno iz jednog Solarisa
 
Ја сам се јуче накачио на мрежу у Шпанцу...радило на НБГ страни..како смо прешли мост , пише да сам накачен али од интернета ништа..
 
Usao u Roming, pa nema neta :-D
Elem, nisu povezani ruteri, neki imaju i povezani su, to su oni prvi sto su bili probni modeli.
 
Konačno će i prvatni prevoznici morati da imaju istu kolor šemu a ne da imamo sve dugine boje!!!

Nadam se da će dobiti tip farbe kao deo dokumentacije da ne bi imali od pink do bordo varijante.

I privatnici farbaju autobuse, vozači u uniformama

Privatni prevoznici koji žele da učestvuju u javnom gradskom prevozu i od 1. januara 2016. godine i dalje prevoze Beograđane moraće da ispune mnoge uslove.

Njihova vozila moraju biti opremljena video-nazorom sa onoliko kamera koliko ima putničkih vrata, obavezni su i uređaji za brojanje putnika, karoserija u crvenoj boji, bežični internet, ali i klima-uređaji (u starija vozila moraju da budu ugrađeni najkasnije do 1. maja 2016.).

I to nije sve, jer će vozači na radnom mestu morati da nose službeno odelo sa oznakom poslovnog imena na prednjoj levoj strani uniforme. Uniforma podrazumeva letnju varijantu (košulja ili majica sa kragnom) i zimsku varijantu (sako sa košuljom), u boji i izgledu koji propisuje sam prevoznik, pišu Večernje novosti.

Direkcija za javni prevoz definisala je 43 gradske linije na kojima će privatnici obavljati uslugu prevoza.

"Vrsta autobusa, njihov kapacitet i broj definisani su na osnovu zahteva putnika i postojećih tehničkih karakteristika saobraćajnica na kojima se obavlja linijski prevoz", navodi se u javnom pozivu.

Zainteresovani prevoznici imaju 35 dana za podnošenje ponuda. Ugovor se zaključuje na deset godina i biće primenjivan od 1. januara 2016. do 31. decembra 2025. godine, odnosno do utroška obezbeđenih sredstava u iznosu od oko 54 milijarde dinara, navodi se u konkursnoj dokumentaciji.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=09&dd=16&nav_id=1040227
 
Propisana je boja, RAL 3001, kao i za GSP. Samo jos uvek nije jasno da li ce biti i bela boja, tj. slonovaca.
 
Danas probao u odlasku net radi odlično, dok u povratku ništa kao i ranijih dana (različiti Solarisi).
Čujem priču da se terminus Zeleni Venac ukida. Zemunska strana samo do ušća dok brdska navodno do hitne tj Prokopa.
 
А како мисле да ће људи даље од Ушћа и Прокопа до центра? Да преоптерете 16, 65 и 77 (од Прокопа не знам ни како би ишао до центра)?
 
To za net: mislim da ti uređaji mogu da podrže do 15 korisnika istovremeno. Kvota se brzo popuni, najverovatnije.

Sent from my ST23i using Tapatalk
 
Био је на тендеру услов и за то, већи је број, али не могу да се сетим тачно који.
 
Somi303":2axujapy je napisao(la):
Од Ушћа трамвајем, од Прокопа тролама :gobb:

Па трамвајем 7 до СКЦ-а најближе центру, осим ако не врате 11 па онда лагано може до Калиша и Кнез Михаилове. Мада опет ми нису то некек локације за преседање. :?
 
Saobraćajna Kamera":14fum3g6 je napisao(la):
To za net: mislim da ti uređaji mogu da podrže do 15 korisnika istovremeno. Kvota se brzo popuni, najverovatnije.

Sent from my ST23i using Tapatalk

bez obzira na to, u vecini vozila ruteri nemaju vezu ka `spoljnom svetu...

laki72":14fum3g6 je napisao(la):
5157a39ba2738b68061d2db8eb339c5b.jpg


Evo konkretno iz jednog Solarisa

Ova je stanje kada nas je u busu bilo 20tak, vecina starijih sugradjana od kojih niko nije drzao telefon u ruci.
Napred kod vozaca sam video nalepnicu `free WiFi` pa sam zaato i probao.
 
Ја сам био гласао за белу за плавом линијом из једног простог разлога. Знам одвајкада наше "умове" и жабокречине које праве ,па једноставно нисам могао да дозволим ситуацију коју данас имамо ,а и коју сам и очекивао ,а то је да свако вуче на своју страну непоштујући чак ни основни RAL! Овако , бели аутобуси са плавом линијом као у Њујорку били би пун погодатак! Ласта , Ластра , Приватници сви су добрим делом бели ,а плава линија није никакав проблем и може ,а и не мора нико је неће приметити .а ако баш мора прилепиш у сербишен стилу траку :mrgreen: ... За ГСП "пријо моја како ћемо , пријатељу лако ћемо" ... :D

PdLRrl7.jpg
 
јуче сам видео два зглобна Икара на 26 која бих сутра расходовао и исекао (заборавио сам ГБ)
 
Vrh