Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
JohhnyLee vćina su takvi na liniji 26. Redovno koristim raspad zglobne ikare i bruka živa da linija ima takve krševe. Pisao sam i sekterarijatu za saobraćaj o tome ranije ali oni su me oduvali. Evo šta su mi napisali kada sam se žalio, u prevodu po njima su to "funkcionalna" vozila to što nemaju klimu, vrište u vožji, što je iza njih pet meteri dima i takvi idu kroz srce grada nema veze:

Поштовани,
Распоред возила по линијама које опслужују врши превозник. Дирекција за јавни превоз прописује да свако исправно и функционално возило одређеног капацитета може да буде у саобраћају на било којој линији. Када би се за неку линију увео критеријум да она буде опслужена искључиво новијим возилима, корисници из других делова града били би ускраћени за удобнија и нископодна возила.
С поштовањем,


Gradska uprava grada Beograda
Sekretarijat za saobraćaj
Sektor za bezbednost i informisanje javnosti
Odeljenje za informisanje javnosti i informacione tehnologije
27. marta 43-45
11000 Beograd

+381 11 330-95-99
info.saobracaj@beograd.gov.rs

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Мислим да је проблем што на 26 не могу да ставе зглобног Мана или неки нископодни зглоб због улица којима се креће, па су само зглобни Икари који имају мотор у средини погоднији.
 
Nepopravljivi optimista":ta8vmlwv je napisao(la):
JohhnyLee vćina su takvi na liniji 26. Redovno koristim raspad zglobne ikare i bruka živa da linija ima takve krševe. Pisao sam i sekterarijatu za saobraćaj o tome ranije ali oni su me oduvali. Evo šta su mi napisali kada sam se žalio, u prevodu po njima su to "funkcionalna" vozila to što nemaju klimu, vrište u vožji, što je iza njih pet meteri dima i takvi idu kroz srce grada nema veze:

Поштовани,
Распоред возила по линијама које опслужују врши превозник. Дирекција за јавни превоз прописује да свако исправно и функционално возило одређеног капацитета може да буде у саобраћају на било којој линији. Када би се за неку линију увео критеријум да она буде опслужена искључиво новијим возилима, корисници из других делова града били би ускраћени за удобнија и нископодна возила.
С поштовањем,


Gradska uprava grada Beograda
Sekretarijat za saobraćaj
Sektor za bezbednost i informisanje javnosti
Odeljenje za informisanje javnosti i informacione tehnologije
27. marta 43-45
11000 Beograd

+381 11 330-95-99
info.saobracaj@beograd.gov.rs

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Grešiš, funkcionalno je pojam koji su uveli šefovi u GSPu, mrzeći ih da obavljaju svoj posao kako treba.
Bukvalan prevod termina, funkcionalno vozilo ti je da može da upali, na kablove, sprej ili ključ, da volan može da se okreće levo i desno, da ima gas, da koči sa više od polovine točkova i u principu da su sva vrata tu, bez obzira na ispravnost istih. A mnoge sam pitao da mi nađu u bilo kom zakonu, udžbeniku, pravnom aktu nebitno taj pojam, od toliko šefova, šefića, referenata, niko nije imao odgovor na to. E sad ovi prenose taj termin, jer zvuči ozbiljno i inteligentno, kao zvuči tehnički, mašinski kako god...

Дошљак":ta8vmlwv je napisao(la):
Мислим да је проблем што на 26 не могу да ставе зглобног Мана или неки нископодни зглоб због улица којима се креће, па су само зглобни Икари који имају мотор у средини погоднији.
Tako je, pisano je x puta o tome, ipak i ti Ikari bi ponekad trebali da se održavaju... Ponekad samo, ne mora svaki dan...
 
За линије попут 26 и 46 спас би могла да буде новопроизведена серија ИК-201.
 
Da umreš od smeha!
21. Septembar. 2015 | 10:43, Izvor : Studio B

Gledateljka sa Novog Beograda vozila se u petak 21. avgusta autobusom 94 dve stanice. U pitanju je autobus GSP - garažni br. 12999, a gledateljka kaže da je vozilo bilo neopisivo prljavo, blatnjavo i prašnjavo i sa većinom polomljenim šipkama držača. Takođe, gledateljka farbanje svih vozila u crveno smatra za nepotreban trošak i kaže da nije važna boja već da vozilo bude čisto.

- Od Službe za medijski nastup JKP GSP „Beograd" dobili smo odgovor:
Vozilo sa garažnim brojem 12999 ne postoji u voznom parku JKP GSP „Beograd", pa se verovatno radi o privatnom prevozniku, za koje je nadležna Direkcija za javni prevoz.
- Prema informaciji Direkcije za javni prevoz, prevoznik je u obavezi da vozilo održava čistim pre puštanja u rad.
 
Moжда се жена забројала, могуће да је у питању 1299, Икарбус ИК 201 из 2001. године. А хигијена возила ГСП је катастрофална, ја у старијим аутобусима увеки измастим руке на шипкама. Чисте ли они уопште те аутобусе?
 
37a5c48b2dd8d8bc7bd868e95e306c59.jpg
0a62c3d37fe9c92ab5f9da172ce99ff8.jpg

(Квалитет слика је упитан јер иде преко тапатока, заменићу линкове касније)
 
Јок, за Смедерево. Па за Космај су, што бих постављао овде да су за неки други град? А боја је одлична ;)
 
Gde je to odlično kada ćemo imati po gradu koliko autobusa , toliko nijansi crvenih. Ako je ovo onaj propisani RAL , onda sam ja Supermen.
 
Као бус репрезентације Албаније. Само му орао фали. Црни.
 
Joca28":1sq8lusd je napisao(la):
Da umreš od smeha!
21. Septembar. 2015 | 10:43, Izvor : Studio B

Gledateljka sa Novog Beograda vozila se u petak 21. avgusta autobusom 94 dve stanice. U pitanju je autobus GSP - garažni br. 12999, a gledateljka kaže da je vozilo bilo neopisivo prljavo, blatnjavo i prašnjavo i sa većinom polomljenim šipkama držača. Takođe, gledateljka farbanje svih vozila u crveno smatra za nepotreban trošak i kaže da nije važna boja već da vozilo bude čisto.

- Od Službe za medijski nastup JKP GSP „Beograd" dobili smo odgovor:
Vozilo sa garažnim brojem 12999 ne postoji u voznom parku JKP GSP „Beograd", pa se verovatno radi o privatnom prevozniku, za koje je nadležna Direkcija za javni prevoz.
- Prema informaciji Direkcije za javni prevoz, prevoznik je u obavezi da vozilo održava čistim pre puštanja u rad.
Jeste, i ja sam slusao to danas. Ta zena se javila pre jedno 2-3 nedelje za 1299 da se pozali kako je bio prljav. Vrlo dobro se secam, dakle 1299, ne 12999. Smradovi iz Gsp-a su odgovorili tek danas da da taj gb ne postoji i da je mozda pomesala sa privatnikom. Ko zna mozda je rashodovan u medjuvremenu, pa kao vise ne postoji...
 
Meni se ipak svidja kako izgleda, mislim da je ovaj crni akcenat oko farova poboljsao izgled dosta. Mada opet, mislim da je previse jaka crvena, Conecto autobusi imaju mnogo lepsu i prijatniju nijansu. Mada videcemo uzivo i posle par meseci, kada vise ne budu sijali.
 
Nijansa kao što je na trolama (one koje su doneli i obarbali Belorusi) , najprijatnija je za oču. A inače , trebalo je da bude sivo umesto crnog , prema predlogu.
 
Црну маску око фарова су требали офарбати у боју слонове кости, као што су били и браници на старијим црвеним Икарбусима.
 
Вожд":3fio78rw je napisao(la):
Као бус репрезентације Албаније. Само му орао фали. Црни.

Каква те Албанија спопала? Видиш да бус навија за Милан. :D
 
Не Милан, већ Мачву, клуб који је прашио 50их и Звезду и Партизан. :D
 
A da odrastete malo za promenu?
Da bi procwnjivali nijansu crvene boje (pa i bilo koje druge), morate bus videti uzivo. CCD cipovi, posebno ovi jeftiniji imaju jako nepovoljnu kolor krivu u zavisnosti od osveljenja,
Takodje, crvena boja jedna od onih koje su najvise podlozne bledenju, tako da uporedjivanje sa MB conecto ipak treba uzeti sa rezevom.

Boja je meni ok, tradicionalna je boja GSP Beograd, i 100 puta je elegantnija od obe zute koja se sada 'fura', ali ok, to je stvar ukusa svakog od nas.

P.S. jedva cekam da budu pusteni u saobracaj i da se provozam nekim od njih.

PPS
Iako ce mi neki forumasi zameriti (posebno oni sa poteza 300), ove buseve nikako ne bi trebalo dati Kosmaju!!! A znate i zasto to kazem!
 
laki72":1lo6spkg je napisao(la):
Iako ce mi neki forumasi zameriti (posebno oni sa poteza 300), ove buseve nikako ne bi trebalo dati Kosmaju!!! A znate i zasto to kazem!

Ја се слажем. Не само да им не треба дати, него им линије са потеза 300 - одузети. А њих у - ликвидацију, стечај, ЈПП, приватизацију, продати погон за неки нови шопинг мол, небитно.

Оно - не треба да постоји.
 
Teško je reći po ovim fotkama, dosta zavisi od svetlosti ali deluje kao neka bordo na poslednjim fotkama. Zbunjuje takođe što su napred stavili crno a pozadi bež.

Verujem da će sve biti urađeno po standardu GSP-a. Traljavo.

A kad krenu razni privatnici i pogoni GSP-a da sami farbaju, pa kad uleti Del Boy lokalni sa dodgy bojom, biće šou :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M5_pcaXJIo8[/youtube]
 
Ovi autobusi na zadnjoj slici nisu završeni oni su sklopljeni i odmah poslani na tehnički iz razloga brze isporuke i danas su odmah vraceni u fabriku na doradu ...
 
laki72":vm017v0y je napisao(la):
P.S. jedva cekam da budu pusteni u saobracaj i da se provozam nekim od njih.

PPS
Iako ce mi neki forumasi zameriti (posebno oni sa poteza 300), ove buseve nikako ne bi trebalo dati Kosmaju!!! A znate i zasto to kazem!
Pa evo da te obradujem, autobusi ce biti pusteni najverovatnije od ponedeljka, ili u toku sledece nedelje, i to na 25P, 33, 39, 47, 48 i 79. Za potez 300 i 400 jos nije sigurno da li ce biti dok stignu svih 30, moguce je tek od 1.2016. Neki plan je da par vozila bude na ovim gradskim linijama radi promocije (citaj skupljanja glasova), a ostatak na potezima. Prosto receno, mi cemo da ga ispusimo, barem u pocetku.
 
Vrh