Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Napisah pre neki dan da GSP na liniji 48 izvan špica ne obavlja svoje polaske, iako je to obavezan da čini po redu vožnje. To se nastavilo i juče i danas.
Ovo znači da se u pojedinim delovima dana obavi samo polovina polazaka predvidjenih redom vožnje.
Da li bi i oni mogli da prepolove cenu karte na ovoj liniji kako bi ta cena bila srazmerna kvalitetu pružene usluge?
Bezobrazluk ljudi iz GSP prevazilazi sve granice.
 
Nebi mogli..,
Razlog?
Vise od pola prevezenih ne placa tu uslugu, pa je zato prepolovljena i usluga ;-) :D
 
laki72":1ldzb29z je napisao(la):
U vezi tvoje tacke :)
Javni prevoz - prevoz putnika!
To dal je komercijalan ili nekomercijalan je prica koja ima neke druge aspekte.
Nauci da niko nista ni 'duzan' da cini za tebe.
Па пријатељу, управо се појам јавног предузећа разликује од приватног сектора по томе што су јавна предузећа дужна да врше одређене, углавном некомерцијалне и непрофитне услуге. Ако је основна делатност ГСП-а записана у оснивачном статуту предузећа, обављање путника у градском саобраћају а допунска делатнос изнајмљивање услуга транспорта другим институцијама и појединцима врло је јасно шта је приоритет предузећа.

laki72":1ldzb29z je napisao(la):
Ako ti to do sad nije jasno, idi do apoteke pa pitaj koliki je spisak lekova koji imaju znacajno ucesce participacije i koliki je takodje spisak lekova koji se placaju, a neophodni su kao svakodnevna terapija.

Ја се стварно трудим да сконтам поенту ових константних "макси-пекара-апотека" метафора ал ми не иде. Не знате да поредите и ударате демагогију до даске.

Леп сам ти пример написао, па реко да га поновим: Да ли би нормално било да Градска чистоћа изнајмљује камионе Нишу а чишћење Звездаре одложи за који дан да узме неку пару на рента-камион? Да ли би било нормално да ЕПС извози струју у Мађарску а притом врши рестрикције поземљи?
 
Zapoceh rasprvu pa da poentiram , Vojska ima dovljno svojih buseva , takodje postojei i mupovi busevi , u krajnjem slucaju imaju vojne kamione
Gsp nece nista zaraditi od vozanja vojske jer ce to pokriti grada tj gsp
Sto se tice linije 48 navodno se vise neplacaju neostvreni polasci , nije jedina linija gdje se polasci neizvrsavaju i na 302 preskacu i na liniji 7 preskacu , samo se na 7 maje primjeti
 
Da, ne daj boze, pocne rat, njih znaci opet treba da prevozi GSP? Lepo kaze direktor, imaju svoje autobuse, kamione koji sluze za prevoz. Oni su vojnici i treba da su vec naviknuti na takve uslove.
 
Pitanje je pravo sta je njima ostalo od upotrebljivih autobusa. Lepo da im ikarbus nastanca jednu seriju ovih nasih mercedesa ili jos bolje fap neki kamioncic
 
direktor":1a9jffvc je napisao(la):
Zapoceh rasprvu pa da poentiram , Vojska ima dovljno svojih buseva , takodje postojei i mupovi busevi , u krajnjem slucaju imaju vojne kamione

Pa ocigledno da nemaju te buseve, ili bolje reci nisu dovoljni, inace ne bi ni trazili GSP-ove. Ako su vec resili da prave paradu, onda mora i da dovezu tu vojsku.
 
Баш тако, да ли се војска овако вози било где у свету са градским аутобусима који су притом СКИНУТИ са редовног саобраћаја? О чему се ради овде и ко је луд овде? Очито су расходовали и распродали војне камионе и аутобусе па немају са чим да се возе. Или је у питању неко прење пара.

У сваком случају је срамота, велика срамота и војске и ГСП-а и града Београда.
 
Ovako izgledaju vojini autobusi imaju minimum 20 komada to znam jer sa njima dovoze studente vojne akedemije na svecanost ispred narodne skupstine za pormociju novh oficira , nadam se da ima i kamiona da nisu jedini oni sto cemo vidjeti na paradi , takodje mogli su uzeti buseve od laste recimo ,

Ikarbus_ik_104_P_1.jpg

sa autobusi net slika stwefan bgd
 
6ooCNQ5.jpg

Па ја скоро видех сличног лепотана.А шта је ово тужно лице?
 
Ja ne znam koga su to skinuli sa linije?
Ja sam na svoja dva slobodna doana dolazio da radim, a vozilo je bilo samo za tu voznju namenjeno. Niko nije skinut sa linije, trazili smo solarise, rekli su da su svi na liniji koji su planirani, ima samo par japanaca slobodnih i oni ce ici da voze vojsku.
A o tim vojni autobusima je suvisno komentarisati, najbolje da ce vojska (drzava) da ulaze u to pare i odrzava vozila i sve da bi nekad ako zatreba jednom u par godina nekog prevezla ta vozila. Po meni je ovako bolje, lakse se ulazi izlazi, vozaci tih vojnih autobusa imaju druga zaduzenja i voznje za paradu, tako da stvarno ne shvatam koliko ste zapeli za par obicnih voznji da od njih napravite ne znam ni ja sta, i opet napominjem, oni koji se svercuju i koji su zagovornici placanja. :D
 
Nije kume par običnih vožnji, Zemunci su samo dali 10 vozila, znači od 100 i nešto vozila dali su 10, to ti je nekih 10% voznog parka, ako pritom oduzmeš neispravna i pokvarena vozila, vozila koja se koriste kao servis i slično, ostaje jako mali procenat sposobnih vozila za rad. Pritom skidaš sa linije jedina vozila koja valjaju i što mogu da odrade, evo recimo uzet je kolegin 1378 sa 78 da bi se vozila vojska, za to vreme njemu uvaljuju sve leševe moguće od Karose pa na dalje, interval sa 10 minuta ode i na po 15-20, jer Lasta šteka naftu pa malo malo krate, a GSP nema šta da pošalje drugo.
I moram da se složim sa stfom, davati ova vozila, a pritom ni sa tim niskopodnjacima ne mogu da ispune najosnovnije zahteve putnika, je ravno ludilu. Baš kao i slanje ovog zgloba na prevoz dece, što je svakodnevnica mesecima...

I jako zanimljiv podatak, nisu niskopodnjake skidali sa prigradskih linija, već isključivo sa gradskih, 15,45,78...

Dorcolski44":2kf21n51 je napisao(la):
http://i.imgur.com/6ooCNQ5.jpg
Па ја скоро видех сличног лепотана.А шта је ово тужно лице?
A to je smajli umesto, koji ide uz "Vozilo u kvaru", ali nešto nije hteo da prihvati destinaciju, pa je ostalo samo ovo od linije :D
Zanimljivije ovako izgleda :)


Somi303":2kf21n51 je napisao(la):
becks89":2kf21n51 je napisao(la):
Čisto malo devedesete da se vrate na ulice, da vidite da prevoz može biti gori, pa da vas nateraju da platite kartu! :D
Sve je to marketing! :D
Чисто да се и ви осетите као ми :wink:
A koji smo "mi", a koji ste "vi"?
 
Solaris 3165 na 95 cini mi se
dsc01870.jpg

odrzavanje za gsp rijec bez znacenja
 
TNG Karaburac A-719 izdahnuo u Grockoj na 302.
 
GB1000 na liniji 26

GB1097 na liniji 26

GB1099 na liniji 25
 
Neko rece da je 16 solarisa van saobracaja cini mi se na studiju v
 
Bilo je dosta sudara u poslednjih par nedelja, vecina njih ceka popravku, tj. rezervne delove.
 
Vrh