Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
Ne znam otkud ovo. Pa ne drži samo MobiLitas 47 i 48.
Zato što linije drže većinski Mobilitas i Lekon gde je totalno rasulo, vozači masovno daju otkaze i prelaze u firme koje će dobiti linije. Uz to će Kosmaj uzeti 20 koju isto drži Mobilitas, tako da je moguće da Mobilitas i Lekon već od ponedeljka napuštaju gradski prevoz.
 
Meni je tako komsija rekao.On radi kao vozac u pogonu NBGD i vozio je pre neki dan 84 kaze.Kaze da 84 kod njega prelazi.Ali ja kad sam isao u grad skoro,vidjao sam jos privatnika na toj liniji. Vozio solo bus na toj liniji i kaze usput 78 u Zemun i 45 isto
 
Zato što linije drže većinski Mobilitas i Lekon gde je totalno rasulo, vozači masovno daju otkaze i prelaze u firme koje će dobiti linije. Uz to će Kosmaj uzeti 20 koju isto drži Mobilitas, tako da je moguće da Mobilitas i Lekon već od ponedeljka napuštaju gradski prevoz.
Зар се Лекон неће удружити с неким као Бамирон. Или продати аутобусе.
 
Zato što linije drže većinski Mobilitas i Lekon gde je totalno rasulo, vozači masovno daju otkaze i prelaze u firme koje će dobiti linije.
Iskren da budem u Lekonu ne vidim rasulo uopšte. Na 37ici, koju najviše koristim, sve isti vozači, bez nerealizacije polazaka. Baš sam čuo u 56ici kako jedan vozač MobiLitasa priča kako je prinuđen da pređe u C&LC, ali tek po početku primene novog ugovora.
78 u Zemun i 45 isto
Strela je dobila 45icu, čuo sam da su krenule i obuke na njoj.
 
Ja sam čuo od jednog vozača Mobilitasa kako se gase i da prelaze u Strelu
Ne gase se, samo prestaju sa radom u Beogradu. Radiće lokale u Požarevcu i većini opština u Braničevskom okrugu kao i do sad. Oni su našli neku vezu u SNSu te bi trebali da preuzmu Darkom iz Žagubice.
 
Ma jasno je to meni, vozač je mislio sigurno na gradski u Beogradu
Мораће да траже нове возаче. Неће се неко селити из Београда само због посла који може да нађе у још много фирми које траже возаче.
 
Sigurno su neki napustili i Lekon, a i tek će od 1.9. i plus su verujem mnogi na otkaznom roku i ako im je ostalo dana odmora, neće uopšte raditi dok im ne istekne otkazni rok. 48 će ići na 6-7 minuta od 2.9. i to Lekon i Mobilitas nema šanse da isprate, ali zato se pitam gde su ostali privatnici da ih pokriju
 
A gde će Temse od Mobilitasa? Izgledaju kao za nijansu bolja vozila, osim kad dobiju iberturaže 😅
 
А шта ће бити са тим силним возилима Лекона, Унакопа, Тамнаве и Кошаве. Да ли се удружују са неким или продају или се селе?
 
Лекон 27 возила која одговарају условима тендера
Унакоп 30 возила која одговарају условима тендера
Тамнава 30 возила која одговарају условима тендера
Кошава 16 возила која одговарају условима тендера
Све укупно 103 возила са којима би мого да се покрије цео један потез типа 300 или 400 или 500. Не кажем да те аутобусе ту треба стављати него само колико их има.
 
Vrh