Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
3622 danas na 23. Interesantno da gotovo ne krcka, osim što ubedljivo najupadljivije cvili kod četvrtih vrata od svih kojim sam se dosad vozio.

180 bio na 70. Na Displeju mu pisalo Novatronic, na A4 70. 185 bio na 30.

3014 na 52 kao da je iz Atine došao. Harmonika visi ispod drugog unutrašnjeg displeja, motor poprilično bruji, jedno nepričvršćeno pregradno staklo kod vrata lupa. Štroka teška i ne samo na podu. Dole žvake, gore na poklopcu motora (koji drži 2/3 šrafova tj. 4 od 6) kod crnog rukohvata otisci prstiju mehaničara. Novi Beograd jeste pao na niske grane ali Solaris uništiti ne može. Paneli, šipke, sve čvrsto. Iako leži na putu ne treska po neravninama kao BMC.
 
185 redovan na 30 već nekoliko meseci, čini mi se umesto Ikarbusa 3224 koji je danas radio sihtu na 307
 
Возих се у 180 данас, лепо иде али још боље греје.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Njemu je nažalost motor stradao, ali bi trebalo da Zemun podigne njega i još par komada koji su trenutno van saobraćaja.
Taj 897 je bas dobar bus bio, posada ga je bas čuvala lepo na 703, posle kad je 703 postala 703L1 onda je jedno vreme izgubio zaduženje i tad je propao jer je bas cesto menjao vozače I polaske..
 
Napokon imam prilike da se vozim sa Conectom #184 I mogu da kažem da je zadovoljstvo, vozilo utegnuto extra, ide k'o zmaj, grejanje je brutalno 🥵
 
Napokon imam prilike da se vozim sa Conectom #184 I mogu da kažem da je zadovoljstvo, vozilo utegnuto extra, ide k'o zmaj, grejanje je brutalno 🥵
Ja kažem da su to ubedljivo najbolja vozila u Pogonu Kosmaj i da je šteta sto ih nisu uzeli više umesto onih ik ik 103 kanti su mogli da uzmu bar još malo ovih Mercedesa, uvek se radujem kad ih vidim, uživanje je voziti se u njima i meni deluje da je remont malo ozbiljnije urađen i da nisu samo prefarbali vozila nego da je rađeno i na mehanici. Sećam se kakve je probleme imao na primer Conecto 197, nakon remonta tih problema nije bilo, greota za Conecta 188
 
#188 i jos 1 pored njega stoje u Zelezniku, ne znam koji je taj drugi. Jos ih nisu isekli... kad se krene od Lole Ribara desno ka obrenovackom putu kod firme TEHPRO ( to je Bore Stankovica ), vide se sa leve strane u daljini malo. Ispred je otpad ,,SENA'' a to iza ne znam sta je, ima gomila nekih starih vozila i medju time i njih dvojica mucenika :cry:
 
Videvši #181 na 307. sa ispravnim displejem, baš sam danas razmišljao šteta što ih nema više... Sada samo 19.
Mnogo znače, da ih nema, teško bi bilo.

Eh da je pameti pa da sledeća nabavka bude sa nekim kvalitetniji solo.
 
video sam danas neki fensi bus sa mercedes znakom, Bamironov na 78, jel zna neko sta je u pitanju?
 
185 redovan na 30 već nekoliko meseci, čini mi se umesto Ikarbusa 3224 koji je danas radio sihtu na 307
Primetio sam da vozi umesto LE već neko vreme, hvala bogu naravno. :) Šteta za 188, s obzirom na malu seriju gubitak je ekvivalentan otpisu 10 Solarisa odjednom. Ti autobusi su nešto najbolje što je ovaj grad nabavio u prvoj deceniji 21. veka. Jesu stari, ali to nikako ne treba uzimati za zlo. Ukoliko uz pomoć dostupnih delova budu u mogućnosti da održe pristiojnu pouzdanost mogu dugo trajati. Ne znam u kakvom im je stanju konstrukcija, ali iz ugla putnika mogu reći da se bolje drže od mnogih novijih vozila. Možda je najveća greška u ovom veku načinjena izostankom nabavke većeg broja zglobnih kojih je osim u Turskoj bilo i u Bugarskoj, Mađarskoj, Poljskoj i Hrvatskoj.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da vozi umesto LE već neko vreme, hvala bogu naravno. :) Šteta za 188, s obzirom na malu seriju gubitak je ekvivalentan otpisu 10 Solarisa odjednom. Ti autobusi su nešto najbolje što je ovaj grad nabavio u prvoj deceniji 21. veka. Jesu stari, ali to nikako ne treba uzimati za zlo. Ukoliko uz pomoć dostupnih delova budu u mogućnosti da održe pristiojnu pouzdanost mogu dugo trajati. Ne znam u kakvom im je stanju konstrukcija, ali iz ugla putnika mogu reći da se bolje drže od mnogih novijih vozila. Možda je najveća greška u ovom veku načinjena izostankom nabavke većeg broja zglobnih kojih je osim u Turskoj bilo i u Bugarskoj, Mađarskoj, Poljskoj i Hrvatskoj.
Ima doduse jedan, 172, vozio na 40 pre neki dan. Nakrivio se na levu stranu kao Fap, mislio sam prevrnuce se.
 
#188 i jos 1 pored njega stoje u Zelezniku, ne znam koji je taj drugi. Jos ih nisu isekli... kad se krene od Lole Ribara desno ka obrenovackom putu kod firme TEHPRO ( to je Bore Stankovica ), vide se sa leve strane u daljini malo. Ispred je otpad ,,SENA'' a to iza ne znam sta je, ima gomila nekih starih vozila i medju time i njih dvojica mucenika :cry:
Verovatno Mercedesi iz 2003, znam da je zvanično otišao jedino 161, za ostale ne znam
 
Ništa samo mu ulegli zadnji točkovi i zaglavio se, slično se desilo meni na poslu sa kolegama, samo nam zaglavili prednji točkovi, a auto je zadnja vuca
 
Da remontovani su, a neki od njih nikad gori raspad, usled (ne) održavanja, čast izuzecima nekoliko jedinki.

Evo upravo se vozim u Higeru #3450 u kome je max 12 stepeni, zamisli kupiš novo vozilo a u njemu ne radi grejanje.
I naravno, padne sneg, odmah ne pošalju jedno vozilo pa čekaš pola sata 🤟
 
Mislim da sam dobro video, u pitanju je #187 konekto na 27e. Fino ide, i displej mu cak radi, samo curi malo sa prednjeg sibera, pa eto malo to kvari kompletan utisak.
 
jos jedan Higer se slupao, u pitanju je 3451 na 303... pominju se letnje gume ili telefon u voznji...
 
Vrh