Šta je novo?

Airport Garden

Gde si gledao materijale? Jel zavrsen ogledni stan? Pozdrav
Gledao sam ogledni stan, nije bio zavrsen doduse ali keramika jeste bila ubacena kao i prozori, vrata, a parket su mi poslali slike.

Trazite im slike, imaju da posalju, ili insistirajte da vidite materijale.
 
Gledao sam ogledni stan, nije bio zavrsen doduse ali keramika jeste bila ubacena kao i prozori, vrata, a parket su mi poslali slike.

Trazite im slike, imaju da posalju, ili insistirajte da vidite materijale.
Ja baš tražio pre jedno 10ak dana, ali nema odgovora. Da li se možda promenila ekipa sad kad Kadena radi prodaju, pa da kontaktiram nekog drugog?
 
Ja baš tražio pre jedno 10ak dana, ali nema odgovora. Da li se možda promenila ekipa sad kad Kadena radi prodaju, pa da kontaktiram nekog drugog?
Necu sad da govorim previse lose o projektu, ima dobrih stvari oko njega (delovi materijalizacije jesu sjajni) ali i losih (stav investitora i unutrasnja materijalizacija stana po meni).
Nekome mozda je bitnije nesto drugo pa im ne smetaju stvari koje meni smetaju.

Sa kim god da pricate imaju slike 100% da vam posalju, sad da li hoce je vec do njih.
 
Ne igra mi nikakvu ulogu da li cu da vidim materijale sada ili za mesec dana, kada ne moze nista da se menja ili bira. Mada trebali su do sada da izbace po meni ogledni stan.
 
Znaci mozda novim kupcima. I meni je cudno da su toliko kasnili sa pokaznim stanom, vrv su mislili da nece biti potrebe za istim.
 
Ne igra mi nikakvu ulogu da li cu da vidim materijale sada ili za mesec dana, kada ne moze nista da se menja ili bira. Mada trebali su do sada da izbace po meni ogledni stan.
Deluje da je prodaja išla takvim tempom da nisu videli svrhu. Šta je tu je :D

Elem, kako ja spomenuh da se ne javljaju, eto maila:
  • Pločice i parket: kupatilo I kuhinja iste pločice i na podu (60x60) i na zidu (60x120);
  • Sanitarije: lavabo, WC šolja, tuš.

    20240527_144442.jpg
    20240527_144511.jpg
    20240527_144505.jpg
    20240527_144456.jpg

U principu ništa posebno, korektno i neutralno. Ostavlja prostora za kreativnost sa nameštajem.
 
Uzivo kad sam gledao izgledalo mi je bas previse neutralno i osnovno, posebno kupatilo i kuhinja kojih nema na slikama.

Sad nekome ne smeta, ali za ove cene kvadrata ja sam ocekivao bolje.
 
Ako se dobro sećam (pisalo je negde i na forumu), susedna Dipem Mazda (sa severne strane) bi trebalo da se završi 1-2 god nakon Airport Gardena.

Za ovu cenu bi trebalo da bude besan luksuz.

Ovo me je potaklo da proverim, da vidim da li negde obziljno grešim u proceni.

Pokušao sam da nađem stanove slične strukture i veličine kao ovaj koji sam kupio.
Zaljučio sam da se u boljim delovima Novog Beograda, za stan iste strukture star 50 godina (zgrade izgrađene 70-tih) traži otprilike isti novac. Znam da će prodajna cena biti svakako nešto niža od te u oglasima, ali ovde se radi o polurenoviranim stanovima, u starim zgradama.

S druge strane, pričamo o novim zgradama, prilično kvalitetno građenim (u nekim segmentima, npr što se tiče grejanja, znatno iznad standarda kod nas), i na pristojnom mestu.
Uopšte mi ne deluje da je nešto tu pogrešno.

Da ne ispadne da pričam nasumično:

1716991733871.png


1716991764291.png
 
Treba gledati slicne cenovne projekte novogradnje u izgradnji a ne izgradjene stanove.

Edit:
Da ne ispadne da je projekat los iz mojih komentara, smatram da svaki projekat ima dobre strane i lose. Svako treba da gleda za svoje pare sta zeli, ali kada pricamo o ciframa od 3600 po m2 stvarno mislim da ima opcija za ljude da biraju.
 
Meni se čini da tu cenu ipak određuju primarno lokacija i sekundarno kvalitet projekta i gradnje, mnogo više nego sanitarije. Poenta stoji da je bilo budžetnog prostora za nešto egzotičnije ali ja sam lično u principu ok sa ovim neutralnim opcijama - prosto mi nije značajno uticalo na odluku.
 
Ovo me je potaklo da proverim, da vidim da li negde obziljno grešim u proceni.

Pokušao sam da nađem stanove slične strukture i veličine kao ovaj koji sam kupio.
Zaljučio sam da se u boljim delovima Novog Beograda, za stan iste strukture star 50 godina (zgrade izgrađene 70-tih) traži otprilike isti novac. Znam da će prodajna cena biti svakako nešto niža od te u oglasima, ali ovde se radi o polurenoviranim stanovima, u starim zgradama.

S druge strane, pričamo o novim zgradama, prilično kvalitetno građenim (u nekim segmentima, npr što se tiče grejanja, znatno iznad standarda kod nas), i na pristojnom mestu.
Uopšte mi ne deluje da je nešto tu pogrešno.

Da ne ispadne da pričam nasumično:

Pogledajte prilog 199878

Pogledajte prilog 199879
u pravu si skroz. ja video neki stan u bloku 24, oko 40m2, fazon oglasava ga za 4k po m2, spustio skorije malo. Kontam ti mali stanovi se kupuju investiciono, pa meni laiku da to nema smisla uopste kupovati, pre bih kupio ovde. za zivot kontam mogu da se imaju razliciti kriterujumi i racunica je drugacija
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Deluje da je prodaja išla takvim tempom da nisu videli svrhu. Šta je tu je :D
Na sajtu su se pojavili svi slobodni stanovi... Uopste ne djeluje da ide prodaja dobro, bar za ovu drugu/lamela A fazu... 90% nije prodato. Cak i iz prve faze, cca 45+ stanova je jos uvijek neprodato, a uskoro ce useljenje.
 
U prvoj fazi je 320 stanova, 45 neprodatih a pola godine do useljenja i nije tako loše. Lamelu A su počeli da prodaju u Aprilu ako se ne varam. No lamela A je okružena bukvalno postapokaliptičnim polusrušenim ostacima fabrika, dok se to ne reši nekako teško da će prodaja ići dobro... Sve je na parcelama koje preuzima Karićeva firma ali mislim da su procesi u toku i da vlasništvo još nije rešeno. Da je vlasništvo jasno pa da se nekako dogovore oko rušenja sigurno bi pospešilo prodaju u A lameli. Btw danas sam dobio informaciju da se 80% izgrađenosti očekuje krajem avgusta.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Taj procenat prodatih stanova iz prve faze je zbog nekadasnje cene od cca 3000e/m2, druga faza ne ide tako lako zbog mnogo vece trenutne cene.
 
Prva faza je na početku išla po 3300-3400 EUR/m2 ako se ne varam, sa nekim fluktuacijama u zavisnosti od kvadrature i brzine plaćanja.
Ako su zaista prodali 85% stanova u dve zgrade koje će tek za 7-8 meseci biti gotove, to mi deluje kao uspeh.

Druga faza je manja i tek od skoro je u prodaji. Ne znam kada se ona završava (kad sam ja kupovao stan, njen početak još nije bio planiran, pa o tome nismo pričali)... ali tu će verovatno dizati cenu kako se bliži završetku.
 
Po meni veoma je glupo sto na prodajnim danima itd nisu pustili bili celu lamelu vec samo par stanova.
 
Ma to ce da plane sve, sta vam je ljudi. Zgrada je na uglu s bulevarom i airport city-em, brisan prostor ispred, ovamo sta se bude gradilo bice nacickano jedna zgrada na drugu
 
Vrh