Šta je novo?

Airport Garden

bash sam danas bio do uradi sam, nekako, nisam siguran gde sam dosao, cega je mix i to
Pa dobro, ali pusti to kako ti sada izgleda, gledaj na to kako će ceo ovaj deo NBG izgledati za par godina, to prođe čas posla. I blok 65 (West) je pre 7-8 godina bio mix čega god, a sada je top naselje u svakom smislu kada je sve izgrađeno i sve oko Westa izgrađeno.

Biće to ozbiljno dobra pozicija za život, pa i sada jeste.
 
Je l se vi salite da je blok 65 idealno mesto za zivot? Skola, dom zdravlja, park? Nesto, a da to nisu zgrade random velicina, boja i oblika?
 
U principu, svi ste u pravu - jer istina nije crna ili bela, nego siva.

Što se tiče infrastrukture, grad je ovde prilično zakazao. Kao i uvek.
Biće napravljene ili proširene saobraćajnice, ali nisam video da je u planu škola, dom zdravlja ili vrtić.

Takvu prazninu uvek popune privatnici, pa tako blok 65 već ima:
  • privatni dom zdravlja (Visim),
  • privatnu osnovnu školu (Savremena),
  • privatni vrtić (Mladenac, i neke druge)
a biće ih sigurno još, kad se ceo završi.

Ne kažem da mi se ovo dopada... i ne mislim da svi žele ili mogu da decu šalju u privatne vrtiće i škole, ili da se leče u privatnim ustanovama.
Trebalo bi da postoji izbor. Ipak, naša je realnost da državne funkcije godinama odumiru, a tu rupu neko eto bolje ili lošije popuni.
 
Velika prednost Westa je sto ima i West mall koji iako je prazan i nema previse sadrzaja ipak ima dovoljno i lepo izgleda.
Juce sam silom prilika bio tamo i video 3 glumca i 2 pevacice. Njima ovo sto je TC prazan jako odgovara da mogu opusteno da setkaju i kupuju po praznim DM-ovima i MAXI-jima.
 
Velika prednost Westa je sto ima i West mall koji iako je prazan i nema previse sadrzaja ipak ima dovoljno i lepo izgleda.
Juce sam silom prilika bio tamo i video 3 glumca i 2 pevacice. Njima ovo sto je TC prazan jako odgovara da mogu opusteno da setkaju i kupuju po praznim DM-ovima i MAXI-jima.

Znači ovo je idealno naselje za poznate ličnosti?
 
Znači ovo je idealno naselje za poznate ličnosti?
Mozda ali nisam cak ni to hteo da kazem, samo sam slucajno video jednu prednost.
Mada kada sam radio u airportu stvarno sam shvatio da mnogo poznatih licnosti iz nekog razloga zivi tu. Mozda u tom smislu da su u slicnim bransama ljudi na jednom mestu, cini samo mesto boljim za zivot nekome ko je glumac, pevac.
 
Mislim da je eventualno njima u toj bransi prednost da se "drze" zajedno. Ali nekome ko nema veze sa takvim poslovima, mislim da ne znaci bas nista.
 
21.3.2024.
20240321_120043.jpg
 
Jel ovo lamela A ima sprat vise nego ostale lamele? Bas bode oci i nakaradno izgleda...
 
Je l se vi salite da je blok 65 idealno mesto za zivot? Skola, dom zdravlja, park? Nesto, a da to nisu zgrade random velicina, boja i oblika?
Park nema ali ima na 10 min šetnje odatle
Škole i domove zdravlja ima, ali privatne, a ko da >3K eur / m2 svakako će dete upisati u privatnu školu i lečiti se u prvatnim klinikama.
 
Park nema ali ima na 10 min šetnje odatle
Škole i domove zdravlja ima, ali privatne, a ko da >3K eur / m2 svakako će dete upisati u privatnu školu i lečiti se u prvatnim klinikama.
Ne znam bas dal ce svakako upisati dete u privatnu skolu. To je ipak jos uvek za one sto placaju 5k kvadrat :)
 
Ne znam bas dal ce svakako upisati dete u privatnu skolu. To je ipak jos uvek za one sto placaju 5k kvadrat :)
Iz mog ugla ko plati stan preko 3K eur m2 i nema za privatnu školu definitivno se proširio više nego što je širok.

Računam da neko ko kupi stan od 3K eur m2 ili jače ima bar 5.000-10.000 eur mesečne prihode, a to je već dovoljno za upisati dete u privatnu školu.

Ne mogu da zamislim da neko kupi stan u Airport Garden, West 65 i okolnim naseljima sa prihodima manjim od ovih koje sam naveo.
 
Kakve veze ima cena kvadrata stana sa time da li ti dete ide u drzavnu ili privatnu skolu!?? Evo ja zivim u tom naselju i dete mi ide u drzavnu skolu i gle cuda, jako puno ekstremno bogatih je bilo kod mene na pregledu u drzavnoj ustanovi. To znaci da su oni ludi ili? Citam tvoje postove u poslednje vreme i definitivno si izgubio kompas i mislim da neces ni razumeti sta pokusavam da ti kazem…
 
Kakve veze ima cena kvadrata stana sa time da li ti dete ide u drzavnu ili privatnu skolu!??
Ima veze sa prihodima i izborom. Ako neko kupi stan u AG, West, ili bilo kom drugom naselju sa cenom kvadrata preko 3K eur logično je da su mu prihodi najmanje 5-10K eur mesečno, što povlači zaključak da je stanovnik ovih naselja u mogućnosti da plati privatnu školu i privatnog doktora. A ako ne želi da mu dete ide u privatnu školu (kao što je slučaj kod tebe) to je zato što ima izbor hoće ili neće, a ne izbor u stilu može ili ne može da plati. Ista priča i za odlazak kod doktora - kad je u pitanju izbor, da li kod privatnog ili kod državnog, mnogo je drugačije nego kada moraš kod državnog jer ne možeš da platiš privatnog.

Ne vidim u čemu sam pogrešio, jednostavno zaključujem spram brojeva i zdravog razuma.
 
Ti zaista mislis da je privatno zdravstvo bolje od drzavnog u Srbiji tj da kvalitetniji kadar radi privatno? 😀 Igoru se izvinjavam na pisanju van tebe, morao sam i necu vise..
 
Ti zaista mislis da je privatno zdravstvo bolje od drzavnog u Srbiji tj da kvalitetniji kadar radi privatno? 😀 Igoru se izvinjavam na pisanju van tebe, morao sam i necu vise..
Ne, mislim da su to isti ljudi i tamo i vamo. Samo što u državnom ako nemaš veze moraš da se cimaš i čekaš, a u privatnom ne moraš. Većina doktora koje poznajem rade freelance privatno.

A pro po toga, moj tata je prošle godine imao nekih zdravstvenih problema, nudio sam mu da platim privatno sve, ali on nije hteo ni da čuje, uporan je bio za VMA, pa smo na kraju obavili tamo, ali svi doktori koje sam upoznao tada na VMA su radili i privatno.

Tako da verujem da je preko 90% isti kadar i tamo i vamo
 
Pričaš priču kao da je 3000 evra sad cena elitnih kompleksa u gradu, a realno je to bliže 4-5k po kvadratu. 3000 sad koštaju random novogradnje po Zvezdari i Voždovcu. Daleko od toga da u takvim zgradama kupuje elita.
 
Ode priča na neku drugu stranu.
Kao što sam napisao, normalno bi bilo da svako može da bira između privatnih i državnih ustanova... bez obzira na imovinsko stanje.

Za mene je npr. za decu bolja priprema za život ako osnovno i srednje obrazovanje završe u državnim ustanovama... ali prihvatam da to neko vidi drugačije.
 
Sta jos ima od prodavnica u west molu, ne mogu da nadjem nigde info? Prazan tc sa maxijem i dm-om, fantazija, pola mojih svakodnevnih zivotnih potreba zadovoljeno a ne moram nigde u guzvy🙂 jos ako bjelogrlic tu zivi da ga pitam onako opushteno, komsija kad ce treca sezona senki?

Shalu na stranu, imho elita je tu jer ima para, koliko znam stanovi su tu oduvek bili prilicno skupi a ja sam bas nedavno prosla tuda i meni je to naselje super sredjeno, kao neki lep mali gradic, bez solitera kao u bnv (osim te jedne kule). Bnv je mogao tako da izgleda, bio bi ko bombonica.

Izvinjavam se za mali off ali i nije toliki off jer je tema airport graden koji je prakticno pored. Da je cena razumnija i on bi mi dosao u obzir.
 
Vrh