Šta je novo?

Airport Garden

AIK banka ponuda specificno za Airport Garden.
 

Prilozi

  • AIK_Bnka+Aiport_Garden.pdf
    448,4 KB · Pregleda: 443
Evo, uporedi nam sa sakurom i wellportom...
Hvala za info, evo poređenja sa Sakurom:

- U Sakuri debljina spoljnih zidova i između stanova 20 cm, u AG 20-25 cm što mi se čini bolje u Airport Gardenu
- Termoizolacija Sakura 5 cm, AG 6 cm, ponovo bolje u AG
- U oba projekta je troslojno staklo, mada je u Sakuri koeficijent toplotne provodljivosti Ug=0,6 W/m2, dok u AG specifikaciji stoji <1.3 W/m2
- Sakura stanovi nemaju roletne, AG ima
- Ulazna vrata Sakura 240x110 cm, AG 230x95, ovde je prednost na strani Sakure.
- Granitna keramika A klase i u Sakuri i u AG
- Grejanje i klima: Sakura podno grejanje + fancoil, AG zidni sistem za grejanje i hlađenje + fancoil + podno ali samo u kupatilima i kuhinji, po ovome što piše samo stanovi na povučenom spratu imaju podno grejanje u nekim prostorijama. Ne znam da li je bolje rešenje u Sakuri gde je podno grejanje osnova u celom stanu a fancoil za dodatno ili je bolje ovo rešenje u Airport gardenu
- Bojleri za toplu vodu i u AG i Sakuri (nema centralne pripreme tople vode kao u Lastavicama i West 65 što mislim da je najbolje rešenje)
- Sanitarije: rekao bih da je slično u obe opcije - Sakura je Porcelanosa, u AG Porcelanosa ke jedna od opcija
- Liftovi rekao bih da su dosta veći kod AG
- Garažna mesta su veća u AG u odnosi na Sakuru (za Sakuru uzimam u obzir standardno garažno mesto, ne ona veća garažna mesta).

Po ovome rekao bih da su tu negde oba objekta jer po kvalitetu gradnje, materijalizaciji i opremi nema neke velike razlike.
 
A visine plafona u AG?
U Lastavicama je visina plafona 2.73m u tipskim stanovima i 3.00m na Penthousu.
 
Poslednja izmena:
@Jovan90 nisam primetio taj info na specifikaciji za AG, a u sakuri je mislim oko 270 cm za standardni sprat, iznad fancoila je spušten 15-20 cm rekao bih.
 
Slike od malopre.

Na lameli C se uveliko sa svih strana rade prozori.
Na lameli A (koja nije bila planirana u prvoj fazi) se ipak nastavljaju radovi iznad ploče 6. sprata (odnosno 5. sprata, sa gornje strane)

1702991243785.png


1702991275508.png

1702991305557.png


1702991327519.png

1702991379362.png
 
Hvala na slikama.

Deluje da je lamela A porasla za još 1 sprat prošle nedelje, kao i da su radnici na novogodišnjem odmoru (ljudski, mada šteta s obzirom na sjajno vreme ovih dana).
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MMM
Da li neko zna cenu kvadrata? Znam da je sa PDVom u oktobru bila oko 3500€/m2 za stanove od oko 80 kvadrata.
 
Cena od 3500 EUR / m2 je za prvi sprat oprilike za takve stanove. Cena dalje raste po spratu za 40ak, tako da su visi spratovi vec blizu 4000 EUR. Cene su sa PDV-om.
 
Cao, da li se zna kada krece unutrasnjost stanova da se radi i da li moze da se bira keramika ili vrata ili bilo sta ili je to sve zapecaceno? Da li su postavili prozore na sve stanove? Gde im je sada fokus? Mozda ima neko odgovore ko je blize gradilistu ...
 
Cao, da li se zna kada krece unutrasnjost stanova da se radi i da li moze da se bira keramika ili vrata ili bilo sta ili je to sve zapecaceno? Da li su postavili prozore na sve stanove? Gde im je sada fokus? Mozda ima neko odgovore ko je blize gradilistu ...
Koliko sam pitao nema biranja keramike, vrata itd, to je sto je. Unutra rade, postavljaju grejace na zidove tj cevi za grejanje i hladjenje. A koliko sam prekljuce video prozori su postavljeni do 10 sprata, jos taj povuceni ih nema.
 
Ja prolazim svaki dan pored gradilišta. Lamele C1 i C2 su verovatno 80% zastakljene i najdalje su odmakli radovi. Lamela B, zastakljivanje urađeno u vrlo malom procentu, koliko vidim još su na unutrašnjim i spoljnim zidovima. Lamele A1 i A2, bi trebalo da su uskoro pod pločom. Ne dozvoljavaju, barem vlasnicima malih stanova, bilo kakve promene tipa keramika, parket itd. Još uvek nije dozvoljena poseta nekretnini. Očekuje se u junu ili julu 80% završenosti za lamele B i C. Kako spolja deluje da su lamele C mnogo dalje odmakle od B, moj utisak je da neće obe biti u isto vreme. Nisam ekspert za gradnju, takav mi je utisak.
 
Prošao danas i napravio nekoliko slika iz auta.

Lamela C: Zastakljena sa svih strana, sem povučenog sprata. Koliko sam uspeo da vidim, svuda sa strane ulice su postavljeni i nosači fasade.
Lamela B: Rade se zidovi, spoljni i unutrašnji.
Lamela A: Konstrukcija stigla do pretposlednjeg sprata.

1706807298371.png


1706807353780.png


1706807385022.png


1706807409485.png
 
Preko puta - stara hala je potpuno demontirana. Iznenadio me iskop:

1706807617517.png
 
Mislim da je "omnik" pitao da gazdi da dio na ruke i dobije nešto popusta, ostatak na račun ;)
 
Takav način kupoprodaje je idealan za pranje para, ne bi me čudilo da se velika većina novogradnje tako i kupuje.
 
Kad sam pitao za kes, mislio sam na regularnu kupovinu buduci da sam kreditni kupac pa me zanima koja je razlika u ponudi. Svakako hvala @vpolovin za informaciju.

 
Liči na kamenu vunu. Vjerovatno im konstrukcija pa je samo redaju...
 
Vrh