Šta je novo?

Airport Garden

Provozao se juče okolo, pa evo da podelim novosti:
  • Na lameli C je urađena poslednja ploča i sada se ubrzano zidaju spoljni zidovi (prve dve slike, i leva strana 3. slike).
  • Na lameli B se završava priprema za izlivanje poslednje ploče (iznad 10. povučenog sprata), pa deluje da će i ona biti pod pločom u toku sledeće nedelje (desna strana 3. slike).
  • Prilično je odmaklo demontiranje hale zapadno od Airport Gardena (4. slika).
  • Severno od AG, prema Dipem Mazdi, ozbilno se kopa na susednoj parceli, kamioni sa zemljom samo cirkulišu (5. slika). Da li neko zna šta će tu biti?
20231109_124216.jpg


20231109_124325.jpg


20231109_124505.jpg


20231109_124608.jpg


20231109_124835.jpg
 
Odliĉne fotke! Meni je projekat super, možda čak i najbolji koji je trenutno u izgradnji na NBG. Kada bi bio kupac mene bi jedino brinulo da li ću biti na poziciji kojoj će jednog dana biti zaklonjen pogled i birao bi isključivo stanove koji su ili iznad Airport city-a ili za koje ne postoji šansa da će jednom biti zaklonjeni. Da se zna sigurna visina zgrada koje će se graditi istočno i jugoistočno od Airport Gardena izbor bi bio mnogo lakši. Ovako verovatno 9 i 10 sprat imaji najmanje šanse da im pogled bude zaklonien, mada ni to nije sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Provozao se juče okolo, pa evo da podelim novosti:
  • Na lameli C je urađena poslednja ploča i sada se ubrzano zidaju spoljni zidovi (prve dve slike, i leva strana 3. slike).
  • Na lameli B se završava priprema za izlivanje poslednje ploče (iznad 10. povučenog sprata), pa deluje da će i ona biti pod pločom u toku sledeće nedelje (desna strana 3. slike).
  • Prilično je odmaklo demontiranje hale zapadno od Airport Gardena (4. slika).
  • Severno od AG, prema Dipem Mazdi, ozbilno se kopa na susednoj parceli, kamioni sa zemljom samo cirkulišu (5. slika). Da li neko zna šta će tu biti?

Pozdrav, prema Dipem Mazdi, verovatno krece da se radi drugi deo Airport Garden projekta, investitor je Dipem a treba da se grade stambena i poslovna zgrada. Kako treba da izgleda ceo kompleks od tri zgrade mozes da vidis na netu ako guglas Airport Garden. Ovo sve according to my best knowledge :). Izgleda da sa leve strane, gledajuci od Rode takodje pocinju pripreme, tako da bi zgrada za recimo dve do tri godine mogla biti okruzena novim zgradama, sem naravno sa strane Rode...
 
Odliĉne fotke! Meni je projekat super, možda čak i najbolji koji je trenutno u izgradnji na NBG. Kada bi bio kupac mene bi jedino brinulo da li ću biti na poziciji kojoj će jednog dana biti zaklonjen pogled i birao bi isključivo stanove koji su ili iznad Airport city-a ili za koje ne postoji šansa da će jednom biti zaklonjeni. Da se zna sigurna visina zgrada koje će se graditi istočno i jugoistočno od Airport Gardena izbor bi bio mnogo lakši. Ovako verovatno 9 i 10 sprat imaji najmanje šanse da im pogled bude zaklonien, mada ni to nije sigurno
Zgrada ce biti okruzena sa svih strana ali mi se cine najboljim strane prema erport sitiju i prema Rodi. Prema Rodi bi trebalo da bude bulevar sa 4 trake sto bi trebalo da garantuje polupristojan razmak od zgrade koja ce nekad biti tu izgradjena. Mislim da ce svi projekati u okolini imati slicnu spratnost 9+povuceni sprat...
 
Pa da. To je poslovna zgrada ako dobro razumem. A i na prvoj slici, sive hale preko kojih prelazi trag kruga koji si obelezio, takodje se priprema teren za Pupinovu palatu. Koliko sam razumeo u Galensu, vrlo brzo pocinju sa gradnjom...
 
Cudi me da na ovon placu ne ubace jos recimo dve zgrade. Mora da je ovo ovako "super lokacija za zivot". Samo su stare raspadnute objekte koje su sluzile nicemu, zamenili novim "luksuznijim" objektima koi takodje nece sluziti nicemu Pomamili se za novcem, pa ko vele: Zidaj i uzimaj pare, sad ili nikad. Uzas je blaga rec.
 
Trebalo, ne trebalo, za mene je dobro da postoji projektno finansiranje.
Banka donosi dodatnu sigurnost da će projekat biti završen, bez obzira šta se desi sa investitorom.
 
Zbog čega zgrada na renderu izgleda tako šutnuto? Ili je to neka optička varka :)
 
Moze li neko da objasni projektno finansiranje zbog korisnika koji podizu kredit na tu hipoteku za koju traze saglasnost?
 
Moze li neko da objasni projektno finansiranje zbog korisnika koji podizu kredit na tu hipoteku za koju traze saglasnost?
AIK daje novac, i dobija hipoteku na ceo AG projekat. Ko želi može kod banke da uzme stambeni kredit itd...kada je zgrada 80% gotova, tj. tada ide novac što je valjda po dinamici gradnje oko juna meseca 2024, barem mi je tako rečeno.
Ko isplati celu sumu, banka mu daje brisovnicu i on/ona knjiži stan/parking mesto na sebe bez tereta.
Ako se uzima kredit kod druge banke, AG stavlja hipoteku II reda na stan, kada se odobri kredit, i AIK banka dobije novac daje brisovnicu da se obriše hipoteka I reda, to jedt ostaje samo hipoteka banke koja je dala kredit.

Onako ukratko...
 
Ako sam dobro razumeo završava se konstrukcija, tj objekat (lamele koje se sada grase) stavlja pod krov ovih dana. U petak se valjda ponovo peče vo na gradilištu. 😄
 
Ako sam dobro razumeo završava se konstrukcija, tj objekat (lamele koje se sada grase) stavlja pod krov ovih dana. U petak se valjda ponovo peče vo na gradilištu. 😄
Da, pece se vo.

Takodje ko placa na rate, je dobio obavestenje da je potrebno uplatiti ratu po zavrsetku konstrukcije, na nove racune u AIK banci posto su zatvorili racune u Intezi.
 
Danas sam zvao da vidim da li ima slobodan studio. Ocekivao sam da nema nista, s obzirom da je zavrsena konstrukcija i da je sve vec davno otislo. Medjutim ima slobodnih studio stanova (3740 sa PDV-om). Da li je ovo konacno znak da usporava prodaja?
 
Danas sam zvao da vidim da li ima slobodan studio. Ocekivao sam da nema nista, s obzirom da je zavrsena konstrukcija i da je sve vec davno otislo. Medjutim ima slobodnih studio stanova (3740 sa PDV-om). Da li je ovo konacno znak da usporava prodaja?

Ako uzmemo u obzir da su podigli cenu za 220e za garsonjere u odnosu na pre 5 meseci nije znak da usporava prodaja.
 
Vrh