Šta je novo?

Airport Garden

Ovaj objekat sam imao u opciji da kupim, ali kao i vecina novogradnje na nbg u okolini Airport Garden-a, ali sam odustao, jer mi nije za mesto za zivot porodice, i odlucio se za definitivno losiji kvalitet gradnje (u odnosu na airport garden) na lokaciji koja je humanija.


Trenutni stan u kom zivim (i prodajem ga) je za klasu iznad nivoa stana koji planiram da kupim po kvalitetu, ali meni to ne utice na kvalitet zivota, vec koliko je lokacija humana za zivot porodice. Za samca, moguce da je ovo super sve, dok za porodicu, pogledao sam dva puta lokaciju i otpisao je.
 
Poslednja izmena:
@mzo A što po tebi nije lokacija za život? Po meni je baš super lokacija, moderno okruženje, blizu autoputa, blizu aerodroma, Airport city odmah pored, supermarket ispred zgrade, 2 tržna centra y blizini, bajsem možeš da odeš do Ade za 20 min. Reka na 15 min pešaka.
 
@mzo A što po tebi nije lokacija za život? Po meni je baš super lokacija, moderno okruženje, blizu autoputa, blizu aerodroma, Airport city odmah pored, supermarket ispred zgrade, 2 tržna centra y blizini, bajsem možeš da odeš do Ade za 20 min. Reka na 15 min pešaka.
Naveo sam za zivot sa porodicom uslov.

Ranije sam i ja gledao kao ti, Ada, TC, bajs, autoput, ali kako je dete doslo, to se promenilo.
Treba dete da se istrci negde (a da nije tc ili po airport sitiju), mali plato (50ak kv ako ima) ispred verovatno sa 5 god preraste (valjda se sa 7+ god loptaju, bar ja jesam), veci plato (kao a blok, sakura, belvil) ne vidim da ima jer je plac iskoriscen dosta. Stari blok je na 12-15min peske. A blok na 10ak min. Belvil 15min. Po meni znatno bolje lokacije.
Škola na 1+km (ne znam kojoj pripada) i verovatno prelazi ulicu od 6traka do skole (ili ide busom do skole jer je nema blize), to je ono sto meni treba bar 80% (300dana godisnje) vremena godisnje. Stari blok je na bar 15min peske gde je humanije, hlad, tereni.

Za adu, bajs, sve novo se slazem, izgleda odrzavano za razliku od starijih blokova. Ali do ade bi isao max 15x, aerodrom 1-2x godisnje.
TC (maxi/ideju/kafic svaka zgrada ima) tako da do TC idem max 20ak puta godisnje.

Opet, to je misljenje za moje potrebe/prioritete.
 
Kad slika govori vise od reci...
280527953_10158414846677624_7920149292643400859_n.jpg
 
@mzo A što po tebi nije lokacija za život? Po meni je baš super lokacija, moderno okruženje, blizu autoputa, blizu aerodroma, Airport city odmah pored, supermarket ispred zgrade, 2 tržna centra y blizini, bajsem možeš da odeš do Ade za 20 min. Reka na 15 min pešaka.
Ovo bukvlano da izvučeš i za svaku zgradu na NBG da napišeš onda. Blizina autoputa? Blizina aerodroma? Moderno okruženje? ček, stavio bih upitnik posle svega osim, Airport city odmah pored...
Lokacija je zapravo plac pored neuređene saobraćajnice sa jedne, skladišta i placeva koji će se tek razvijati sa druge. Za jedno cirka 10 godina, možda bude uređenje okolo kako treba. Od sve novogradnje u bloku 65 ova nažalost pati od najgore mikrolokacije, a žao mi je pošto većinom kažu da će sama gradnja biti ako ne najbolja, onda među boljima.
 
Kad slika govori vise od reci...
lepo je videti, samo ovo naravno nije tačno kao takvo. Stoji činjenica da novi blokovi imaju min zelene površine, a još manje (ako išta) zelene površine u direktnom kontaktu sa zemljom (a ne garažom ispod), što je isto značajno, dok su stari daleko zeleniji, ali svakako nisu ovo 50+% zelenih površina i to kažem kao neko ko živi u takvom bloku.
 
Kad slika govori vise od reci...
Suština je na mestu, ali ko je pravio ove slike nije baš dao precizno poređenje. Blok 45. je stvarno prelep i zelen blok ali za sliku je uzet delić bloka koji je naročito prostran, zelen, i odmah do reke, a odsečeno je 3/4 bloka koje su skoro isključivo parking, ulica i neodržavane male zelene površine. Mada opet, one glorifikovane žardinjere A bloka i okolnih suštinski ne mogu da se porede sa doslovnim livadama u starim blokovima.

Edit: pretekao me Dule
 
Ovo bukvlano da izvučeš i za svaku zgradu na NBG da napišeš onda. Blizina autoputa? Blizina aerodroma? Moderno okruženje? ček, stavio bih upitnik posle svega osim, Airport city odmah pored...
Lokacija je zapravo plac pored neuređene saobraćajnice sa jedne, skladišta i placeva koji će se tek razvijati sa druge. Za jedno cirka 10 godina, možda bude uređenje okolo kako treba. Od sve novogradnje u bloku 65 ova nažalost pati od najgore mikrolokacije, a žao mi je pošto većinom kažu da će sama gradnja biti ako ne najbolja, onda među boljima.
Nije mi jasno što se ne sređuju oni placevi okolo, sruši sve što treba da se sruši… ili i za to treba neka dozvola…
 
Nije mi jasno što se ne sređuju oni placevi okolo, sruši sve što treba da se sruši… ili i za to treba neka dozvola…
I ovako se ne prodaju stanovi, a zamisli da krene novi influx stanova na trzistu u tolikom obimu. Nece se to mrdati jos par godina.
 
I ovako se ne prodaju stanovi, a zamisli da krene novi influx stanova na trzistu u tolikom obimu. Nece se to mrdati jos par
I ovako se ne prodaju stanovi, a zamisli da krene novi influx stanova na trzistu u tolikom obimu. Nece se to mrdati jos par godina.
I ovako se ne prodaju stanovi, a zamisli da krene novi influx stanova na trzistu u tolikom obimu. Nece se to mrdati jos par godina.
Pričam o sređivanju placeva, ne da odmah krenu da grade
 
Skoro naletim na bilbord u gradu za Airport Garden i vidim da piše "useljivo 2024." Tako da možda završe i pre roka.

Meni se projekat sviđa i da nisam uzeo stan u drugoj zgradi na NBG, ovo bi mi došlo u najuži izbor obzirom da bih rekao da je trenutno najkvalitetniji projekat koji se gradi u ovom delu NBG (rekao bih da je iznad Lastavica i New Minela), a svakako po opremi i dosta iznad ostalih zgrada u okolini sem West kule.

Jedino što bi me potencijalno plašilo je da se na mestu Rode dignu zgrade i zaklone pogled. Naravno, svestan sam da pogled na Rodu baš i nije najidealniji mogući, ali poenta je da ima širinu, i ako si na 8, 9, 10. spratu u orijentaciji severoistok-jugoistok ti imaš širinu u pogledu. Iznad si nižih zgrada u Airport City, vidiš preko njih, ove više zgrade koje su trenutno u izgradnji biće dovoljno daleko da ne predstavljaju problem, Wellport i West kula i buduća druga faza The One-a i budući Square 64 su isto dovoljno daleko da ne predstavljaju problem.

Tako da jedino ostaje pitanje da li će se ikada na mestu Rode izgraditi nešto u visini ove zgrade što bi potencijalno uništilo pogled stanarima. I da li će možda jednom Airport City odlučiti da se proširi, tj. da izgradi zgrade na mestu trenutnog parkinga što bi takođe narušilo pogled iz ove zgrade.

Upravo iz tog razloga ne bih ni pomislio da kupim stan koji gleda na drugu stranu jer će sa druge strane svakako biti zgrada ove visine (Pupinova palata i verovatno još dosta drugih) pa bi potencijalno kupac stana došao u istu situaciju kao npr. kupac stana u West 65 koji gleda ka zapadu obzirom na Wellport i Zepteru koji su zaklonili pogled i penthousima u Westu obzirom da su najniže zgrade u okruženju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Skoro naletim na bilbord u gradu za Airport Garden i vidim da piše "useljivo 2024." Tako da možda završe i pre roka.

Meni se projekat sviđa i da nisam uzeo stan u drugoj zgradi na NBG, ovo bi mi došlo u najuži izbor obzirom da bih rekao da je trenutno najkvalitetniji projekat koji se gradi u ovom delu NBG (rekao bih da je iznad Lastavica i New Minela), a svakako po opremi i dosta iznad ostalih zgrada u okolini sem West kule.

Jedino što bi me potencijalno plašilo je da se na mestu Rode dignu zgrade i zaklone pogled. Naravno, svestan sam da pogled na Rodu baš i nije najidealniji mogući, ali poenta je da ima širinu, i ako si na 8, 9, 10. spratu u orijentaciji severoistok-jugoistok ti imaš širinu u pogledu. Iznad si nižih zgrada u Airport City, vidiš preko njih, ove više zgrade koje su trenutno u izgradnji biće dovoljno daleko da ne predstavljaju problem, Wellport i West kula i buduća druga faza The One-a i budući Square 64 su isto dovoljno daleko da ne predstavljaju problem.

Tako da jedino ostaje pitanje da li će se ikada na mestu Rode izgraditi nešto u visini ove zgrade što bi potencijalno uništilo pogled stanarima. I da li će možda jednom Airport City odlučiti da se proširi, tj. da izgradi zgrade na mestu trenutnog parkinga što bi takođe narušilo pogled iz ove zgrade.

Upravo iz tog razloga ne bih ni pomislio da kupim stan koji gleda na drugu stranu jer će sa druge strane svakako biti zgrada ove visine (Pupinova palata i verovatno još dosta drugih) pa bi potencijalno kupac stana došao u istu situaciju kao npr. kupac stana u West 65 koji gleda ka zapadu obzirom na Wellport i Zepteru koji su zaklonili pogled i penthousima u Westu obzirom da su najniže zgrade u okruženju.
Na mestu Rode će se sigurno graditi, tu će biti poslednja faza Soul-a…
Što se tiče parkinga Airport City-ja to niko normalan ne bi dopustio, ionako nema dovoljno parking mesta za zaposlene.
 
Na mestu Rode će se sigurno graditi, tu će biti poslednja faza Soul-a…
Što se tiče parkinga Airport City-ja to niko normalan ne bi dopustio, ionako nema dovoljno parking mesta za zaposlene.

Odakle ti to za poslednju fazu soula?
 
Pa to je njihovo i po njihovom planu 2030 tu kreće poslednja faza Soul-a…
Mi smo gledali stan prema Rodi okrenut pa nam je devojka iz Gardena to isto potvrdila.
 
Na mestu Rode će se sigurno graditi, tu će biti poslednja faza Soul-a…
Zanimljivo sa jedne strane, ali s druge strane vrlo neuobičajno da će jedan veliki market rušiti imajući u vidu da veliki broj ljudi tu radi nabavku (takav objekat tipa hipermarketa sa tom količinom parkinga ne postoji u blizini, Maxi u West mallu i Delti ne računam jer to nisu objekti ovog gabarita).

Mada ako je tačna informacija moguće da će se na mestu Rode graditi objekat da Roda u ovoj veličini bude u prizemlju, da ispod bude podzemni parking a da iznad Rode bude stambeni objekat, slično kao što je urađeno sa Big centrom na Karaburmi.
 
Pa to je njihovo i po njihovom planu 2030 tu kreće poslednja faza Soul-a…
Mi smo gledali stan prema Rodi okrenut pa nam je devojka iz Gardena to isto potvrdila.

Mislim da devojka iz gardena nema veze sa životom.

Tu gde je roda mogu da naprave neki odvojeni projekat, ako ga ikad budu pravili.

Što bi pravili kompleks koji će praktično u svom dvorištu da ima drugi kompleks (the one)

Screenshot_20231104_123800.jpg
 
Evo Vam odgovor iz "gardena": Roda tu ostaje jos 8 godina, a onda se uklanja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Lxy
Pa nije izgledala kao da nema pojma, a nije ni jedina koja nam je to rekla, ljudi koji su uzeli stanove u Soul-u isto to pričaju, navodno ne mogu da ih pomere pre 2030 jer Decathlon ima neki ugovor pa bi penali bili nenormalni….
Po urbanističkom planu koji nam je pokazivala biće 4 saobraćajne trake između Gardena i Soula ( po dve u oba smera )
Tako da, videćemo
 
Roda je tu do 2030 zbog ugovora sa Dekatlonom, to se vise puta pricalo
 
Imam informacije da GP Greda ce uskoro objaviti projekat na jednoj od okolnih parcela Airport Gardena, da li to moze biti ova izmedju Rode i Gardena uzimajuci u obzir da se rasciscava?
 
Da li Greda ima ceo ovak kompleks, okvireno crvenim, ili samo uski deo sa desne strane:
1699171012323.png
 
IMG_0522.jpeg
R-Roda
G-Garden
T-Toriox mislim da je to neka firma povezana sa Karićima
A ljubičasto je gde gradi Greda Valjevo
Kucajte parcele 2906/16
2906/17
2906/21
Sve je javno dostupno na katastru
 
OK, tako sam i mislio... ali je zabunu uneo post iznad, da Greda radi između Airport Gardena i Rode... što očigledno nije slučaj.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Lxy
Vrh