Šta je novo?

Airport Garden

Oba krana u pokretu, 19.30h

20230801_192717.jpg
 
Koliko sam video danas su blokirali okolne ulice, i montiran je treci kran
 
Prošao jutros.
Ozbiljno se radi na lamelama C i B. Sada je svake nedelje baš vidljiv napredak.
 
Kao neko ko razmatra kupovinu u ovom kompleksu (porodicni stan), da li ima neko da ovde planira da zivi sa decom, najveci problem za mene je nedostatak igralista za decu (sto jeste u celom bloku 65, ako kompleks nema dvoriste vec igraliste od 30kv), ali npr druge lokacije koje su skuplje jer nema vise od investitora stanova (su na max 5 min hoda od starih blokova - ABlok, Petica, Belvil) mi deluju znatno bolje sto se tice odrastanja dece.

Pa da vidim da li se neko susreo da slicnom temom?
 
Možda nisam prava osoba za odgovor, pošto su mi deca velika i stan sam kupio za ćerku koja će tada biti uveliko na studijama.

Nedostatak parkova i igrališta je boljka svih novih blokova, čiji stanari nažalost "pozajmljuju" i parkove, parkinge, škole, vrtiće od starih blokova u susedstvu. Ovaj kompleks ima igralište koje je više za ukras. Slične površine imaju i okolina (West End, The One). Jedino je centralni deo Airport City-ja pristojan za šetnju (popodne, kad firme ne rade), ali ni tu nema igrališta i sl.

Ne vidim da će se to promeniti, bez odlučne akcije gradske vlasti (koja nije ni na vidiku).
Naprotiv. Kompleksi u najavi sve više idu ka minijaturnom ukrasnom drveću u saksijama. Ako i njega bude.

Ova oblast će pre ličiti na centralnu gradsku stambenu i poslovnu zonu, a ne na blokovski NBG kakav je nekada bio. Tako je treba gledati.

Savski kej je na 1.5km, i on je dragocen. To je jedina prava velika zelena površina u ovom delu grada, koju (nadam se) niko neće uništiti.
 
Kao neko ko razmatra kupovinu u ovom kompleksu (porodicni stan), da li ima neko da ovde planira da zivi sa decom, najveci problem za mene je nedostatak igralista za decu (sto jeste u celom bloku 65, ako kompleks nema dvoriste vec igraliste od 30kv), ali npr druge lokacije koje su skuplje jer nema vise od investitora stanova (su na max 5 min hoda od starih blokova - ABlok, Petica, Belvil) mi deluju znatno bolje sto se tice odrastanja dece.

Pa da vidim da li se neko susreo da slicnom temom?
Drugar uzeo u petici stan jer su blizu skole, vrtici, miran i fin kraj plus zgrada ima svoje igraliste. Takodje je velika vecina stanova trosobna i cetvorosobna - porodicno orijentisan kompleks
 
Nema veze direktno sa projektom ali ima veze sa okolinom. Video sam da su usli bageri u onaj krs od hale ka Henex tehnickom pregledu. Skida se ona silna gvozdjurija pretpostavljam kada zavrse da se to sve rusi.
B6CA944B-482F-4D6E-A5A4-3BCA50230562.jpeg
 
Na placu iynad KP 2906/21, Gredi Valjvo su izdati LU, a čeka se građevinska dozvola. Možda ima veze sa tim ?
 
Vrh