Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

^^
Uh znam tacno taj osecaj posto bukvalno svaki dan prolazim tuda. Isto stalno zveram u nebo i zamisljam onaj predlozeni projekat.
 
13nov036oj0.jpg

pun format : http://img440.imageshack.us/img440/3038/13nov036oj0.jpg

Samo da najavim nove slike i video-klip iz centra ACB-a.
 
Lepo napreduje, ali mene ipak vise interesuje onaj deo gde se pominju kule i gradovi :)
 
"Holiday Inn" u najvećem biznis parku "Airport City"
2008. počinje izgradnja hotela sa 220 soba i 16 spratova

Izgradnja luksuznog hotela u biznis parku "Airport City" na Novom Beogradu trebalo bi da počne u
avgustu 2008. godine , najavio je juče (7. novembar 2007. godine) izvršni direktor "Airport City" Gili Dekel.

airportcitybelgrade_201006.jpg


- Hotel, koji će biti deo lanca "Holiday Inn", imaće 16 spratova, a u njegovu izgradnju i završetak
započetih poslovnih objekata, tokom 2008. godine biće uloženo 60 mil EUR - rekao je Dekel.

Površine 70.000 m2 sa 220 soba, hotel će smanjiti hronični deficit u hotelskom smeštaju u Beogradu.
Dekel je najavio treću fazu izgradnje "Airport City" u kojoj će osim hotela, biti izgrađene još tri poslovne kule.
E-Kapija

Nešto se ne sećam ove fontane u sredini ...
 
16 spratova i 70.000m² ?? Pa koliko ce biti to cudo?
Da nije mozda 7.000m²?
 
Ako im je tačna cifra, onda je mogući gabarit :

60 x 65met. x 18sp.( 16+2sp podzemna) =/~ 70.000kvm.

A, biće tu verovatno i sa strane ili uz hotel nekih objekata ili 3sp.podezmna ...
 
Aha.. pa jel uopste realno da se gradi zgrada 60 x 65 metara? :) To mu dodje k'o bivsi Hotel Rossia na Crvenom trgu u Moskvi :)
 
Vidi na sat.mapi koliki je prazan prostor ispred izgrađenog dela.

To je samo moguća varijanta, a može i 100 x 40 ili nešto drugo.

Nap. 70.000 : 19 =/~ 3.700kvm. po etaži što nije mnogo za 60Mil.€ ( 850€ po kv.metru)
 
dragan":3ehqwmyn je napisao(la):
Nešto se ne sećam ove fontane u sredini ...
Da, fontane se nalaze ispred ulaza u zgrade, ali u stvarnosti nisu iste kao na renderingu. Pogledaj slike na prvoj strani topica.
 
Nisam rekao da ih nema. .... samo se ne sećam, a snimao sam pre dva dana. ;)

Proverio sam .. ima je na snimku, pa kad Steva uradi režiju .... videće i ostali :

snap3na4.jpg
..
snap5fp5.jpg
.. ima dve

snap11sp4.jpg
.. prozori se peru, radi i kafana .. milina :)
 
Niko mi nije 'pravio problem' ... jer me nisu ni videli kako snimam, inače :

Došao sam do one žute kuće kod ulaza, da vidim za projekte, međutim tamo
istaknuto obaveštenje da su se preselili i skica gde su sada - na starom aerodromu.
Hteo sam to da fotografišem, kad s'leđa obezbeđenje ( popustila mi koncentracija)
i kaže zabranjeno fotografisanje bez pismene dozvole.
Rekoh nisam iz Bgd. pa da snimim ovu mapu da se ne izgubim .. :D
Nije dao ni to, a da je video da snimam video-klipove ... mnogo bi se naljutio..
 
Koja glupost..to ko da je neka super tajna vojna baza a ne poslovni kompleks u sred grada....ne znam ima li lik po zakonu pravo da zabrani nekome da slika?
To je josh vetja glupost nego ona zabrana slikanja na Kalemegdanu.
 
To se neko iz obezbedjenja gadno tripuje. Ja sam pitao ljude koji se bave upravljanjem celog komleksa da li sme da se slika i gledali su me belo... sto ne bi smelo?

Mada, mislim da mnogo gledate spoljasnjost, prava vrednost APC nije arhitektura, njegov eksterier ili vizuelelni efekat kada se gleda sa ulice. To je kancelarijski kompleks namenjen pre svega mirnom i efikasnom radu, sve je podredjeno tome, pre svega infrastrukura koju svaki zakupac moze da odredjuje prema svojim potrebama. Lepo je sto fontanica zubori , sto ljubicaste lampe obasjavaju fasadu, i sto ima cveca, zelenila, puno svetla isl, ali shvatite da je sve to podredjeno koncentraciji, izolovanosti i nekom miru ljudi koje rade po firmama u APC-u.
 
^^Sve to sto si opisao je vrlo normalno i cak vazi kao standard pri projektovanju poslovnih prostora :) U svakom slucaju, lepo je sto se trend siri na istok!
 
Stvarno, mogu samo da kazem da su uslovi za rad vrhunski.
 
Malo svezih informacija.

acbch7.jpg


Zutim je oznacena parcela koja je kupljena od Koleta i na kojoj se trenutno nalazi DHL, a na kojoj ce biti hotel. Rekose mi i koji je u pitanju, ali sam zaboravio. Znam da nije Holiday Inn u pitanju.

Plavim je oznacena parcela koja je takodje kupljena i na njoj ce biti stanovi o kojima sam vec govorio.

Zelenim je oznacena parcela na kojoj ce biti 2 kule.

Iza do sada izgradjenih zgrada je zapoceta izgradnja jos 2 zgrade koje su iste kao i ove do sada, a iza njih ce biti 3 kule.

Ostaje parcela u samoj sredini, koja je oznacena belom bojom, a ciji je vlasnik Atlas. Navodno je Atlas za tu parcelu trazio 27 miliona eura ?!?!!?

@relja
Ti si na 2. spratu, kad izadjes iz teretnog lifta desno, zar ne?
 
Kule ce biti cilindricne, Masinoprojekt radi projekat.... Kao sto guimaraes rece, dve ce biti na ulazu umesto one prizemne lucne zgrade, a tri iza.... samo je zaj**** jer iz vazduha takav raspored daje izgled muskog polnog organa, najozbiljnije :D

skica rasporeda kula, otprilike (zloupotrebio sam guimaraesovu fotkicu, nadam se da nema ljutnje)
acbkulesw1.jpg


Naravno, cim bude nesto "uoblicenije" BB ce objaviti (bar koliko ja znam)
 
Homer Jay":3a22qxaq je napisao(la):
Kule ce biti cilindricne, Masinoprojekt radi projekat.... Kao sto guimaraes rece, dve ce biti na ulazu umesto one prizemne lucne zgrade, a tri iza.... samo je zaj**** jer iz vazduha takav raspored daje izgled muskog polnog organa, najozbiljnije :D

skica rasporeda kula, otprilike (zloupotrebio sam guimaraesovu fotkicu, nadam se da nema ljutnje)
http://img218.imageshack.us/img218/3723/acbkulesw1.jpg

Naravno, cim bude nesto "uoblicenije" BB ce objaviti (bar koliko ja znam)
:D :D :D :D :D

1618504647655766dc5ea.jpg
 
Vrh