Šta je novo?

Air Serbia

Da li je pravi ekspert? Navodi nepouzdan izvor koji tvrdi da niko iz Er Srbije nije kontaktirao putnike tri dana ali jesu dobili smeštaj (hotel). Jel ima neko mozak da se zapita kako su dobili hotelski smeštaj ako ih niko nije kontaktirao!? Isti izvor kaže da ni članovi posade nisu imali nikakav kontakt sa Er Srbijom, Za to čak nije potrebno imati mozak da bi bilo jasno kolika je to laž. Na kraju taj ekspert nije ni znao ključne detalje oko popravke i zadržavanja aviona, ali se po tome ne razlikuje od par influensera koji su ovih dana pokušavali da guraju svoje ideje o tom događaju.
 
:) ok

Inače Er Srbija je trebalo da bolje predvidi par koraka unapred za slučaj kvara u Moskvi i sigurno je mogla da bude komunikativnija ali to je sve sitnica u odnosu na ovaj haos koji pravi KLM. KLM je doneo odluku da desetine povratnih KLM letova za Amsterdam odlete potpuno prazni, bez jednog putnika! Hiljade putnika ostali su ostavljeni na cedilu. Čak i da je ama baš svaki od tih putnika dobio lično izvinjenje od predstavnika KLMa opet je ogroman broj izgubio vezane letove ili morao da prenoći ili ima druge neprijatnosti. Gde su sad parodije PR službe KLMa koji hrču na radnim stolovima i ostale doskočice o Kurtiju koji ovako šalje botove da opanjkavaju taj divan KLM? Ništa od toga, izgleda da je pljuvanje rezervisano samo za Er Srbiju.
 
Мислим да би требало гледати холандске форуме, чисто сумњам да се тамо ћути. Признаћеш, то што је негде горе не мења чињеницу да ЕС има проблем са комуникацијом. А то је кулминирало после санкција...
 
Nema razloga za bilo kakvo saopštenje.

Postoje dva rešenja za izlaz iz čabra u koji je svet zapao:

1) Da, kao pre 30 godina, niko ni ne sazna kada Jatova stjuardesa napuši drsku putnicu (našu ili Amerikanku), a to znači ukidanje sada dostupne tehnologije i
Opcija jedan mi se svidja.
Vec sam pisao o situaciji pre 20 godina kada je pilot izasoa i urlao na drogiranu putnicu jer smo bili izgubili slot u AMS.
Vracanje autoriteta zaposlenima koji su sada bedni korporativni crvi i puze pred putnicima/ klijentima.
MIslim da je to logicno u svetlu deglobalizacije.
 
Признаћеш, то што је негде горе не мења чињеницу да ЕС има проблем са комуникацијом.

Prle priznaćeš da sam u poruci na koju si odgovarao već kritikovao te komunikacije Er Srbije i rekao da su trebali bolje da se pripreme za tu situaciju.

Kad se dogodi problem to neki predstavljaju da je Er Srbija najgore dno pa valjda hoće da ostave utisak kako treba leteti sa konkurentskim kompanijama jer su svi bolji od Er Srbije. Kad normalni ljudi primete da konkurentske kompanije takođe otkazuju letove kao Wizz ili u ovom slučaju KLM onda ovi prvi to ignorišu, samo im je bitna antireklama za Er Srbiju.

Koliko je KLM ostavio utisak loše komunikacije i nesposobnosti najbolje pokazuje komentar sa flightradar24 tvitera, putnik Andy Nelson kome su otkazali let:

- Let je bio pun, kapetan je najavio na gejtu, „izvinite, ali rečeno nam je da ne možemo da primimo putnike“. Izgledao je zbunjeno kao i svi ostali.
 
Deluje da prodaja karata za Sochi ide odlicno.

Karata za let AER-BEG nema do 25. juna, a od tada kostaju 500€ za taj smer.
 
Мене заним шта ЕС планира да ради по питању лажних дојава? могу ли авион изоловати?
 
Па не враћају већ неко време авионе због тога. Речено је "да су предузете неке мере на аеродрому". Штагод.
 
А тј дојава има још увек? Хипотетички ако је авион чуван за лет, онда нема потреба за прегледањем
 
ja koliko se sećam, par puta pri jutarnjem sletanju u cirih, avioni El-Al-a (izraelci) na ciriškom aerdromu je skoro uvek kada nije uz zgradu na posebnoj stajanci sam daleko od zgrada i ostalih aviona. Koliko to zadovoljstvo dodatno plaćaju aerodromu ko zna.
 
slažem se za security, i ja kada sam putovao bilo je dosta zbunjenih ljudi oko te čudne organizacije redova i takođe smo se zadržali oko 45 minuta

s druge strane, za razliku od Frankfurta, u Berlinu na security check-u rade vrlo prijatni i ljubazni ljudi koji su često rotirali svoje pozicije ili sam možda bio te sreće da uhvatim taj red, ali mi je generalan utisak da je BER baš miran aerodrom
 
Jesam. Nekoliko nedelja nakon putovanja pa možda i nije bio najdetaljniji.

@ocelot Berlinski aerodrom je za razliku od Frankfurtskog jedan regionalni aerodrom kako ga ovde karakterišu, pa verujem da je i pritisak na zaposlene dole veći.
 
Очень хорошо! Човече, па Турци се одраше од посла, на флајт радару ако није руски авион онда је турски.
 
Очень хорошо! Човече, па Турци се одраше од посла, на флајт радару ако није руски авион онда је турски.
Вот вот, этот рейс по братски встретили в России) Bas me zanima hoce li biti za Sankt Peterburg pojacano leto?
 
Vrh