Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Na prvoj slici je u stvari stari , sada domaci terminal, a ostale su sa novog - spoljni izgleda na https://airport.az/
A i toranj, uz malo maste, moze da izgleda dosta drugacuje, primer opet Baku
1653853724065.png
 
Ruski prevoznici nailaze na nove prepreke. Ovoga puta ih zeza Kina i sve se čini da će kineske kompanije uskoro biti jedine na linijama ka Rusiji
 
U nedelju prvi put sleteo na aerodrom posle prosirenja.
Pod je na nekim mestima poceo da se podize na spojevima. Kao da je poplava bilani to samo kod pokretnih stepenica.
Prozori zaprljani i sa nalepnicama jos uvek, nije mi jasno kako nisu ocistili do sada, da budem iskren ne znam sa koje strane je to verujem sa spoljne ali nije opravdanje.
 
Kako je država uopšte mogla da dozvoli da se kuće prave tako blizu ? Sa ne bih bio problem za drugu pistu. Kod nas se uvek nesto ne odradi u potpunosti ili ne na pravi način.
 
Па није дозволила, грађене су дивље (и, да, и то мора да се плати при расељавању као да није дивље).
 
Moralo bi da se sruši oko dvadeset divljih objekata, lepo se vidi u katastru jer je druga pista odavno ucrtana. Mislim da je to mali trošak u odnosu na to što bi se dugoročno dobilo (iako bi se isplatilo tek za 20 godina).
 
Да, ако је 20-ак то је ништа. Али бојим се да мора мало шири појас око писте да се чисти?

И ја мислим да није требало правити ову полуписту-полузбуџевину, него другу регуларну, макар и краћу.
 
Taj pravac,kuda bi trebalo da prodje druga pista je jos uvek slobodan,ima par stovarista i u poslednje vreme privatnih parkinga na njivama.Koliko ja znam,sva ta zemlja je odavno isplacena vlasnicima,koji su je mogli obradjivati sve dok ne krene gradnja.
 
Не верујем да су пар кућа или воћњака разлог да се одустане од друге паралелне писте...
 
Vrh