Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Ajde ljudi da se ne foliramo, ovo nije dostojno jednog arodroma. Nema razlike izmedju ovoga što se gradi i bilo kojeg magacina. Stari deo, gradjen sredstvima aerodroma izgleda za 10 klasa iznad ove šupe.
 
Mislio sam na eksterijer, ceo C produžetak radjen posle 2000-ih je u staklu, ovo novo je konzerva.
 
Tačno tako Gishko, ovo je jako razočaravajuće arhitektonsko rešenje fasade za aerodrom u 2020oj.
A ovaj put novac nije falio za to tako da nema vadjenja na nedostatak finansijskih sredstava.
 
Ukusi su različiti ali se Vansi pridržava rendera:

obe slike su sa exyuaviation.com:

Vincifoto-1-1-1600x900.jpg

Prvu godinu koncesije su izgubili na merenja, plan regulacije itd ali ova druga godina je i pored kovida sjajno napredovala.

Problem je najvažniji deo gde će biti svi čekin šalteri, novi deo o kome zvanično nema nikakve objave:

begNewCheckInBuilding.png

Taj deo ne mogu da prave dok ne isele postojeći P1 parking. Novi parking je spreman da preuzme kola sa P1 ali novi parking neće koristiti pre proleća 2021. Onda im treba minimum 18 do 24 meseci da završe tu zgradu i nove saobraćajnice oko nje što znači da će biti gotova ne pre proleća 2023.

Svi čekin šalteri će biti u toj novoj zgradi što znači da če tek tada preurediti prizemlje sadašnjih T1 i T2 gde su sada čekin šalteri u neku novu namenu, pa i za to dodajte još godinu dana što je proleće 2024, i to ako ne bude dodatnih odlaganja i kašnjenja. Terminal će biti kompletno gotov ne pre 2024 što je jako mnogo vremena.
 
Na tom delu sto si označio jel ce da prosire postojeći terminal ili će da ga sruše i da ga rade od početka.
 
Neće se rušiti nego će se na mestu sadašnjeg parkinga ispred terminala 2 napraviti nova zgrada koje će biti povezana sa postojećom zgradom terminala 2. Nova zgrada je u sredini ovog rendera sa natpisom "Aerodrom Beograd Nikola Tesla", niži deo koji će povezati novu zgradu sa postojećim terminalom je desno, a krov postojećeg terminala 2 se nazire na krajnjoj desnoj strani rendera (sa exyuaviation.com):

0000000000000000000vinciNewTermExtEntrance.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800728#p800728:siez1n5r je napisao(la):
spatiotecte » Pon Dec 07, 2020 8:00 pm[/url]":siez1n5r]Hvala na detaljnom.objašnjenju, sad je mnogo jasnije šta je šta. +1
Da se ogradim, to je moja interpretacija rendera. Možda grešim zato što Vansi ne govori mnogo o toj zgradi a taj deo je ključan za ukupan izgled i funkciju aerodroma.
 
Kad sam pogledao oba rendera, došao sam do istog zaključka kao ti. 99% je to to.
 
Počeo da leti Windrose za Kiev

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=69UH21b3jkE[/youtube]
 

Prilozi

  • windrose - beograd 1.jpg
    windrose - beograd 1.jpg
    48,1 KB · Pregleda: 3.525
  • windrose - beograd 2.jpg
    windrose - beograd 2.jpg
    27,7 KB · Pregleda: 3.520
  • windrose - beograd 3.jpg
    windrose - beograd 3.jpg
    248,9 KB · Pregleda: 3.528
  • windrose - beograd 4.jpg
    windrose - beograd 4.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 3.530
Не могу да разумем, зашто је дизајн новог торња толико безличан. Могао је да буде препознатљив и да буде визитна карта и Београда и Србије.

Инспирација је Теслин трансфратор
wp4959362.jpg


Чији торус подсећа на "лежећи точак" музеја авијације

Belgrade_Aviation_Museum.jpg


Па кад спојимо једно и друго добијемо оригинални Теслин трансофрматор - торањ...
 

Prilozi

  • Торањ.jpg
    Торањ.jpg
    195,4 KB · Pregleda: 2.969
Добар предлог. Штета што неће бити тако.
 
malo infracrveno sa nov. 2020
 

Prilozi

  • nikola tesla.JPG
    nikola tesla.JPG
    152,1 KB · Pregleda: 2.910
  • surcin visible.JPG
    surcin visible.JPG
    155,2 KB · Pregleda: 2.872
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794240#p794240:qug4cxh5 je napisao(la):
Пантограф » Uto Nov 17, 2020 10:59 pm[/url]":qug4cxh5]Biće i tamo pista, planirana je oduvek, ali u narednih 100 godina mislim da možeš da odahneš;)
Nisam siguran nikad sa političarima :), ali dobro je.
Nego što je sa bojom železnice na planu regulacije aerodroma? Plava i zelena? Krak prema Donjem polju i planiranom putu Novi Beograd - Surčin? Sta znace te boje, podzemno - nadzemno, koja je koja?

Aerodrom, ne znam zašto toliko spominjete dizajn kao da je uživaocu aerodroma to domovina?. Kome je dizajn u interesu? Francuzi eksploatišu Srbiju, znaju da je BG aerodrom dobra investicija, treba da budu veći Srbi od nas?
Ovo je za njih posao. Tamo gde je nešto posao da se samo odradi, nema mesta ničemu.
Gledao sam par rendera, deluje... neokomunistički sve. Ništa specijalno. Čak i te parkove što sam video nisu nešto sredili. Uostalom, koga briga sad, oni su kupili na lizing, naši dali.
Zanimljivo je što ovog nema u medijima.
Ok, razumem da volite avijaciju i dizajn i da ste videli razne stvari lepe po svetu, ali čak i da se to dalo Srbima, koji politički podoban arhitekta bi uradio to lepo kako Beogradu dolikuje? A možda baš i ovo, ništa posebno, je pravi odraz Beograda ako vidimo i onu vodu i tornjeve koji su isto tako neokomunistički. Ode BG u propast.
 
Da ne dupliram, u temi o Er Srbiji je danas preneta vest da Aerodrom može da bude završen do 2023.

Da li se pod tim misli na 1. januar 2023 ili na 31. dec 2023? Pitanje je zbog ove pandemije da li je neophodno da svi radovi budu završeni do 2023, i ako nije da li će se radovi odužiti? Odlaganje piste, naročito obnove postojeće bi bio mali rizik, ali odlaganje novog centralnog dela terminala bi bio veliki rizik i crveni alarm za uspeh celog projekta.
 
To je pitanje za nekoga ko je insajder.

Delimično (ne) u vezi sa tim pitanjem: Da li je neko leteo u skorije vreme? Da li ima fotke ili neki komentar? Kako funkcioniše free-shop i sl...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803319#p803319:3jbeavz7 je napisao(la):
Gazi Bengazi » 15 Dec 2020, 01:55[/url]":3jbeavz7]Ocekivao sam nesto ovako na onom izdvojenom parkingu:


file.php

I ja isto. Pritom bi ozbiljnu el enrgiju obezbedili sebi i ustedu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804260#p804260:3en1ybk8 je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 17, 2020 6:36 pm[/url]":3en1ybk8]To je pitanje za nekoga ko je insajder.

Delimično (ne) u vezi sa tim pitanjem: Da li je neko leteo u skorije vreme? Da li ima fotke ili neki komentar? Kako funkcioniše free-shop i sl...?
Nisam leteo ali ima po internetu fotki ako te zanima. Mislim da je drogerija Lilly zatvorena. Evo par slika, deluje kao privremeni prostor, nije super ali se nadam da ce finalna verzija biti daleko bolja:

slike su sa exyuaviation.com:

BEGtempSpaceNov2020.jpg


BEGtempSpaceDec2020.jpg


BEGdutyFreeOct2020.jpg
 
Hvala, ove sam viđao. Ima i onaj snimak sa YT-a gde se pregledno vidi kakav je DFS u celosti.
Svi čekaju da vide koji će ugostiteljski objekti biti otvoreni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804260#p804260:35l4oscy je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 17, 2020 6:36 pm[/url]":35l4oscy]To je pitanje za nekoga ko je insajder.

Delimično (ne) u vezi sa tim pitanjem: Da li je neko leteo u skorije vreme? Da li ima fotke ili neki komentar? Kako funkcioniše free-shop i sl...?
Ja sam putovao prošle nedelje. Čim se prođe pasoška kontrola na izlazu iz zemlje ulazi se pravo u fri šop. Ne može da se obiđe...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804290#p804290:11zmiups je napisao(la):
peper.mint » Čet Dec 17, 2020 7:37 pm[/url]":11zmiups]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804260#p804260:11zmiups je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 17, 2020 6:36 pm[/url]":11zmiups]To je pitanje za nekoga ko je insajder.

Delimično (ne) u vezi sa tim pitanjem: Da li je neko leteo u skorije vreme? Da li ima fotke ili neki komentar? Kako funkcioniše free-shop i sl...?
Nisam leteo ali ima po internetu fotki ako te zanima. Mislim da je drogerija Lilly zatvorena. Evo par slika, deluje kao privremeni prostor, nije super ali se nadam da ce finalna verzija biti daleko bolja:

slike su sa exyuaviation.com:



Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2
file.php

file.php

file.php
Ovo je verovatno na T2 koji je zreo ne za pokušaj šminkanja nego ozbiljnu rekonstrukciju. Ako išta deluje da su ove klupe tapacirane i koliko toliko udobne.
 
Vrh