Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Neverovatnih 46% vise putnika u APR2014 (368k) nego APR2013 (252k), sjajno :)
 
Ukupno 1.153.467 putnika za 4 meseca,odličan rezultat ako ovako nastave oko 3.5 miliona na godisnjem nivou :D
 
са растом од 35% (колико је сада у односу на прошлу годину) говоримо о цифри од 4.783.312 путника
 
Цифра од 4.5 милиона је скоро па извесна. Не би ме изненадило да буде и знатно преко тога.

Само да се прегура некако лето пошто су гужве већ у априлу биле велике. Са овим огромним растом проширење аеродрома је хитно да хитније не може бити.
 
Oprez u prognoziranju broja putnika nije na odmet, naročito kada je u pitanju leto i kraj godine. Leto je inače period sa najvećim brojem putnika i najslabijim međugodišnjim rastom, a krajem prošle godine smo imali već veliko povećanje zbog uvođenja novih linija Air Serbia, pa ne treba očekivati ovako dramatične stope rasta.

Svaka cifra preko 4,000,000 je za veliki respekt i divljenje, naročito gledajući performanse od pre par godina, a naročito aerodrome u okruženju. 4,500,000 je fantastična cifra, a još fantastičnije je što postoje vrlo pristojne šanse da je dostignemo!
 
ово што сам ја урадио је пројекција на основу садашњег раста (35%). израчунао сам и екстремну варијанту (46%, као у априлу) и по томе би било 5.173.063 путника. има и најекстремнија варијанта (уједно и најнереалнија) а то је да сваки месец до краја године буде 46% у односу на исти прошле године. тада добијамо цифру од 6.450.721 путника. по мени, најреалније је да ће до краја године раст бити на неких 25 до 30%, што ће износити од 4.428.993 до 4.606.152 путника (тј. око 4,5 милиона)
 
Njima nista ne bih dao. ANT eventualno arapima posto imaju dodatni interes kroz air srbiju a ne muzare koje hoce da se nakace na investicioni ciklus air srbije.
 
A kako bi bilo da se konacno nesto prodaje preko tendera a ne stalno neke burazerske kombinacije sa sakrivanjem ugovora?
 
Milance":1wt5817x je napisao(la):
A kako bi bilo da se konacno nesto prodaje preko tendera a ne stalno neke burazerske kombinacije sa sakrivanjem ugovora?

:laugh:

Jeste, sa Vučićem, Malijem, i Dinkarom kao predstavnikom arapskih investitora, oće to, samo što nije...
 
Pre par dana sam isao na put. Na spratu, ispred pasoske kontrole za odlaskem slucajno sam pogledao ka gore kad ono:

img0679.jpg


img0680.jpg


Da ne mogu da ociste ovo, neverovatno.

P.S. Dzaba nama i 15 miliona putnika kad dole hvataju za rukav krimogeni taksisti. (Ne bukvalno dzaba, nego kvare utisak dramaticno, svega.)
 
Sta ces nemaju skelu nemogu da dovate sramota lijenstine :bash:
 
hazard":2g6z2nob je napisao(la):
Milance":2g6z2nob je napisao(la):
A kako bi bilo da se konacno nesto prodaje preko tendera a ne stalno neke burazerske kombinacije sa sakrivanjem ugovora?

:laugh:

Jeste, sa Vučićem, Malijem, i Dinkarom kao predstavnikom arapskih investitora, oće to, samo što nije...

ovo sam vise retoricki postavio pitanje
 
фино изгледа структурална са елегантним хоризонталним елементима. је ли то скроз на десном крају када се уђе?
штета што има "лимени серклаж"... и штета што нема брисолеје....

мени делује као директан сукоб интереса дати емиратима и АНТ и ЕС.... ко ће да их спречи да дају повлашћен статус ЕС, односно незавидан свој осталој конкуренцији?
 
Homer Jay
+1 :)

Nažalost rade samo (vrlo dobru) rekonstrukciju

Kad vec toliko novca ,,krckaju,, VIP kapiju su mogli da pomere (ka autoputu) iza igrališta
a na njenom mestu da ,,produže,, zgradu

Dobili bi otprilike još dve ,,C,, pozicije ito za banke i vece
sto jeste značajno , jer do sada postojeca tri izlaza su bila C1-4 gejta
modernizacijom fingera su dobili 5 kom ali u suštini su i dalje samo tri

Produžetak zgrade sa 3 na 5 izlaza
bi bila prva dogradnja i to nakon 20 i više godiina

Šteta , još jedna u nizu propuštenih prilika
a moguci komadić puta iza igrališta a pretvorenog u parking
bi samo podigao kvalitet VIP pristupnice
nova-kapija-na-antu.png

Tako bi svi bili na dobitku ovako su samo provizijaši na ime ulepšavanja u plusu
a sam ANT osim estetike ništa :(
 
не мора ни да се помера ВИП капија, само се направи на стубовима преко ње продужетак Ц капија
 
U suštini i ne mora
ali je šteta tako zakrovljen prostor ne iskoristiti
a isti kapidjik samo mrdnuti te tako ne retko zaustavljan kompletan izl.auto saobracaj na toj krivini
bi bila samo prošlost :)
 
JohnnyLee
+1 :) za vest sa linkom
Mozda me varaju spoljni reperi, C-7 se nalazi natrndočen tačno ispred VIP kapije ?
Sa paranoične strane, kad nema barijere od zgrade
znaci da i deca iz ruke kamenom, mogu da naprave ogromnu štetu ...
 
Pa sunce mu, kako C7, valjda treba da stoji C7-C10, tamo ima mesta za 4 aviona a koliko znam, svaka parking pozicija na platformi mora imati svoju oznaku.

Bas ce biti fino kad neko na boarding pass-u ima C8 ili C9 pa se popne gore i naravno ne nadje svoj gejt.

Ovo sto su napravili jedino ima smisla ako ce sve 4 pozicije biti vodjene kao jedna (C7), ali mislim da nije po pravilima igre.
 
Vrh