Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

А, урадила би боље вероватно, да се не лажемо.

Ова пирамида ланца вредности се може још шире поставити: пре градње аеродрома, држава да оснује једну јаку државну грађевинску компанију (имају Аустријанци, градили нам Мост на Ади). Онда би прво у то морала да се уложи која стотина милиона... па ко дочека светлу будућност, дочека. Тако смо једном већ и радили - нисмо дочекали. Не знам да ли смо данас на нивоу организованости који оправдава тај приступ.
 
Poslednja izmena:
Zašto je Lisabon zaista užasan?
Sve na tom aerodromu je nelogično, nefunkcionalno i stresno za putnika.

Portugalci već decenijama pričaju da aerodrom nije dovoljan za potrebe grada i da treba graditi nov, ali ne mogu političke partije da se dogovore oko lokacije.

Ne znam da li ste bili na Terminalu 3 koji koriste niskobudžetne kompanije. To je definitivno pakao na zemlji - jedna hala bez prostora za sedenje, čekanje na ukrcavanje na samoj pisti dok se udišu izduvni gasovi aviona.

Mada, ni glavni terminal nije puno bolji. Prolazi se kroz skučene hodnike, zona skenera je takođe loša, centralni trg je krcat, nema mesta za sedenje, jedan veliki stres.

Leteo sam puno puta za Lisabon i nijednom nisam imao priliku da koristim aviomost (uvek autobus), iako sam leteo mnogo puta sa TAP-om (glavnom nacionalnom aviokompanijom).
 
Muzej Vazduhoplovstva koji je zatvoren već dve godine biće renoviran i otvoren tek 2027 za Expo. Pet godina za stepenice i renoviranje!!! Izvor SEAS 2024-TangoSix.
 
Šta sad, treba da skinu granitni pod da bi ga ujednačili sa novim keramičkim pločicama? Logika mnogim nije jača strana.
 
Koncesija Aerodroma Nikola Tesla Beograd zvanično produžena za 18 meseci zbog pandemije Kovida.
 
Utorak, 23.4.2024. oko 15.15h
Uzimam vaučer, stajem u red, dolazi taksi, stavlja mi kofer u gepek, ja taman da sednem kad vidim da taksista pita neke crnce koji su stajali iza mene dokle idu! Hoće da ih stavi zajedno sa mnom u taksi! Ja vičem "Ne dolazi u obzir", taksista viče na mene "Kakav si to čovek". Kažem mu da mi izvadi kofer, on to radi, gura mi vaučer nazad u ruku i viče "Evo ti vaučer pa se j... s njim".
Nigde policije, nigde zaposlenih na aerodromu... Prevarant odvozi crnce, ja sedam u taksi koji sledeći nailazi.


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Utorak, 23.4.2024. oko 15.15h
Uzimam vaučer, stajem u red, dolazi taksi, stavlja mi kofer u gepek, ja taman da sednem kad vidim da taksista pita neke crnce koji su stajali iza mene dokle idu! Hoće da ih stavi zajedno sa mnom u taksi! Ja vičem "Ne dolazi u obzir", taksista viče na mene "Kakav si to čovek". Kažem mu da mi izvadi kofer, on to radi, gura mi vaučer nazad u ruku i viče "Evo ti vaučer pa se j... s njim".
Nigde policije, nigde zaposlenih na aerodromu... Prevarant odvozi crnce, ja sedam u taksi koji sledeći nailazi.


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Ako si zapamtio tablice prijavi ga njegovom taksi udruženju, takođe pošalji i mejl našem aerodromu, traži da mu zabrane ulaz ubuduće
 
Utorak, 23.4.2024. oko 15.15h
Uzimam vaučer, stajem u red, dolazi taksi, stavlja mi kofer u gepek, ja taman da sednem kad vidim da taksista pita neke crnce koji su stajali iza mene dokle idu! Hoće da ih stavi zajedno sa mnom u taksi! Ja vičem "Ne dolazi u obzir", taksista viče na mene "Kakav si to čovek". Kažem mu da mi izvadi kofer, on to radi, gura mi vaučer nazad u ruku i viče "Evo ti vaučer pa se j... s njim".
Nigde policije, nigde zaposlenih na aerodromu... Prevarant odvozi crnce, ja sedam u taksi koji sledeći nailazi.


Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Meni se pre nekoliko godina desilo slično... Dam mu vaučer i pre nego da stavim kofere, ovaj priča sa neke dve kineskinje. Kaže, "Razumi me" i uzme da vozi njih. Prijavio sam ga komunalnoj koja je bila pored, a pošto još nije otišao, nastavili su razgovor sa njim, a ove dve su nastavile da traže taksi. Ja sam uzeo sledeći. Taj iza, pošto je video celu situaciju, nije pravio problem. Posle sam još par puta hvatao taksi sa aerodroma, dok mi se nije ponovo desilo nešto slično.

Više se ne vozim taksijem uopšte, ne želim da imam ovakve "uspomene".
Znam puno ljudi koji putuju poslovno, dosta njih više ne uzima uopšte taksi sa aerodroma.
 
Da dočekamo voz do aerodroma pa da odahnemo od divljih taksista
Sam aerodrom bi mogao bolje da oznaci stajalitse autobusa
Napravi neke flajere baner da postoje i druge opcije osim taksija
 
Gledam slike partnernog uredjenja aerodroma u Nisu....skoro sigurno ce Nis od Beograda imati daleko bogatije povrsine ispred terminala, kvalitetnije postavljeni asfalt, ploce na trotoarima, zelenilo...
 
Da dočekamo voz do aerodroma pa da odahnemo od divljih taksista
Sam aerodrom bi mogao bolje da oznaci stajalitse autobusa
Napravi neke flajere baner da postoje i druge opcije osim taksija
Сумњам да ће воз отерати дивље таксисте.
Прво, одређени број путника уопште не жели да користи било какав јавни линијски превоз (воз, аутобус итд.) јер то подразумева преседање и пешачење до одредишта са пртљагом или уопште не користе јавни линијски превоз, а понајмање за одлазак на аеродром.
Друго, железничка станица ће бити удаљена 500-600 метара од зграде терминала, а дивљи таксисти су одмах на излазу.

Већ неколико месеци возе 600 и 607 са заједничким интервалом ка граду од 15 минута и пристојним временом путовања (30-45 минута), почетна станица је одмах на излазу (до воза ће требати да се шета бар 5 минута). Да ли је то смањило број дивљих таксиста?
 
Kad bi ljudi znali za to mozda bi koristili onaj šatl bus sto kruži do parkinga po aerodromu pravi zabunu nisu obeleženi ne staju gde treba sve jento lose uradjeno nema pame sa trasom itd
 
Evo sada izlazim sa aerodroma, ista prica, gomila divljih taksista u holu. Nema komunalaca, nema policije
 
Kad bi ljudi znali za to mozda bi koristili onaj šatl bus sto kruži do parkinga po aerodromu pravi zabunu nisu obeleženi ne staju gde treba sve jento lose uradjeno nema pame sa trasom itd
Ја сам у 600 видео чак и неке странце. Ако су они пронашли информацију да постоји линија 600, не знам зашто наши људи не би знали да постоје те линије. На Бановом брду су људи провалили да 607 иде кроз Булевар хероја са Кошара иако нигде нема мапе линије. Ујутру су аутобуси лепо попуњени. Заиста не видим разлог да неко не зна да постоје те линије. Однедавно су обе убачене и на Гуглове мапе. Уосталом, те линије су наведене и на сајту аеродрома. Кад путујем на неки аеродром, проверим на сајту аеродрома како је повезан са градом.
Не сећам се како је обележено само стајалиште на доласцима, вероватно би могло боље (бројеви линија, ред вожње, мапе итд.), али аутобуси су јасно обележени и различито обојени - аеродромски аутобус је бели, а аутобуси на 600 и 607 црвене боје.
 
Ladno nisu zamenili plafon…
IMG_7192.jpeg
IMG_7190.jpeg
IMG_7189.jpeg
 
Realno ovi zaostali u 90tim paneli na plafonu su nesto najodvratnije na celom aerodromu i neverovatno je da su resili da ih ostave. Trebali su lepo da ih otvore, udara crno neki industrijski dizajn i obicnu led rasvetu. Ovako pozuteli i poluraspali paneli odaju utisak starosti i neuklapanja u ostatak koji je renoviran... Nadam se da ce ipak resiti da poskidaju to ruglo ipak
 
A што би? измена кошта, а овако, ако имаш довљно атракције у висини очију, нико неће да задире нос и гледа у плафон.
Иначе се слажем да је мега глупо да тако остане.
 
Ма гарант ће да ставе неке висеће елементе ко на рендеру па се неће плафон ни видети. Али зашто су онда тако спори кад већ штеде ?! Француска култура...све су то бајке људи. Боље да смо узели неког из Емирата направио би и водопад и сауну и од птице млеко а ови прљави Французи веће лопуже од ових наших...
 
Боље да смо узели неког из Емирата направио би и водопад и сауну и од птице млеко а ови прљави Французи веће лопуже од ових наших...
Slažem se, ali koje su bile opcije? Ili još bolje koja kompanija ima dobar portfolio aerodroma koje drže u koncesiji, pa da na osnovu tog portfolija možemo da pretpostavimo da bi bili dobra priča za Teslu.
 
Slažem se, ali koje su bile opcije? Ili još bolje koja kompanija ima dobar portfolio aerodroma koje drže u koncesiji, pa da na osnovu tog portfolija možemo da pretpostavimo da bi bili dobra priča za Teslu.
Лепо смо могли међудржавним уговором између владе Србије и Емирата да узмемо да нам Dubai Department of Civil Aviation то води са својим људима. И добију малу концесиону накнаду а ми уложимо паре. Они би од Тесле направили бајку.
 
Vrh