Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Крајње објектвиан и афирмативан текст
U kom smislu? Naslov je pitanje... a članak je skup nasumično poređanih rečenica, bez ikakvog pokušaja davanja odgovora... morao sam da učitam stranicu nekoliko puta da proverim da mi se možda nije učitao ceo tekst.

Inače, bilo bi lepo kada bi se mogla ažurirati stranica Expo Beograd... i dalje stoji stranica grada kandidata, još od avgusta prošle godine. https://expobelgrade2027.org/
 
HAOS NA BEOGRADSKOM AERODROMU: Putnike vraćaju na kontrolu, uzrok zbrka sa letom iz Makedonije - MOGUĆE ODLAGANJE POLAZAKA
https://www.kurir.rs/v/4343606?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counter
1705858582344.png
 
HAOS NA BEOGRADSKOM AERODROMU: Putnike vraćaju na kontrolu, uzrok zbrka sa letom iz Makedonije - MOGUĆE ODLAGANJE POLAZAKA
https://www.kurir.rs/v/4343606?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counterPogledajte prilog 186778

Po medijima, znamo da je do greške operatera na Aerodromu došlo do mešanja putnika koji su doputovali iz Skoplja sa drugim putnicima. Jedini let is SKP ima Er Srbija a njima usluge daje Aerodrom. Kada nađu konkretnu osobu, kolika je moguća kazna za ovo? Da li se može smatrati za krivično delo?
 
Dobro u svemu tome je što je policiija reagovala odmah i zaustavila saobraćaj i kretanje putnika ka avionima i naložila ponovnu bezbednosnu kontrolu. Time pokazuju ipak zavidan nivo reakcije i da se u avione ipak neće ući bez odgovarajuće provere.
Ali ovo ostavlja ozbiljan upitnik koliko se operatoru aerodroma može verovati, ili treba vratiti policiju na svaki gejt. Setitie se koliko dugo je trajalo odobravanje aerodromskih procedura od strane amera pre odobravanja letova za Njujork.
 
Ne znamo da li je ceo sistem operatera zakazao ili je k***obolja jedne osobe koja je recimo trebalo da putnike uputi na jedna vrata a ne na druga ili tako nešto. Čuli ste priče ljudi koji se preko sindikata bune zbog prelaska u Menzies. Pre neki dan je bila vest da je Wizz odleteo sa kompletno pogrešnim prtljagom, navodno je SkyPartner njihov hendler. Sad ovo. Možda sve ovo nije koincidencija?
 
Poslednja izmena:
А што амнестирате Сашу Влаисављевића? Шта тај човек тамо ради? Зар онне треба да контролише Французе да раде свој посао?
 
Kakav haos, znači svi putnici koji su se u tom momentu našli na odlascima i na gejtovima, morali su sa zalutalim putnicima da idu na ulaznu pasošku kontrolu pa ponovo na izlaznu pasošku i bezbednosnu?
Poslednji odlazak bio u 17:15 (Air Serbia za Valensiju), već je oko 30 letova na čekanju. Verujem da je sada svaki gejt popunjen kao i B pozicije.
 
Ovo je bruka i sramota epskih razmera.
I to nije toliki haos napravio sam problem, nego totalno nestručno hendlovanje istog, da se "stručno" izrazim,

Oni apsolutno nisu imaju razrađen ovakav ili sličan scenario, nego su rešavali u hodu. Kažu ljudi sa terena da bi bilo mnogo lakše da su preko razglasa objavljivali informacije o prirodi problema i o merama koje nadležni preduzimaju u cilju rešavanja.
Ovo nije za otkaz, ovo je za robiju, jer su ugrozili ljudske živote i imovinu.

Obezbeđenje bilo kog kluba bi profesionalnije reagovalo. (sa izuzetkom onih sa Kartela)
 
Greškom su putnike iz Skoplja pustili direktno u tranzitnu zonu za odlazne putnike, pa je došlo do “kontaminacije” i svi su morali nazad na KD proveru.

Mada mi nije jasno, ko je u tranzitu ne prolazi novu KD proveru, tako da mi nije bas jasno šta je toliki problem.

EDIT: ahaaa…
IMG_2631.jpeg
 
Poslednja izmena:
Vrh