Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Аеродром

Ко воли да слика и прави објаве, као ја, време му брзо прође док чека.
И ми смо се пријавили на лет од куће, и, сем ручног, нисмо имали други пртљаг.

Тоалета нема довољно, слажем се, за оволики број путника. Они ће, типично за нашу културу, први бити на удару нецивилизованих путника и слабог одржавања.
Приметио сам напукле подне плочице, које је неко већ сликао и објавио овде, према даљим излазима.
Што се тиче чекања, и ја сам на Хитроу једном у доласку чекао око два и по сата на пасошку контролу. Да нису делили флашице с водом путницима у реду, многи би били колабирали.
А путовао сам и Алиталијиним авионом за Рим у којем је било тесно (мало растојање између редова седишта) као у српском градском превозу.
Тако сам аеродром и данашњи лет доживео као цивилизацијски искорак за Србију.
















Има чак и апотека - тако, бар, пише:

На зиду у ходнику према излазима има више паноа с текстом и сликама о Музеју "Никола Тесла":







Капало је из климе у тунелу пре улаза у авион:















Квалитетни рекламни часописи у џепу седишта:


 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Danas (to ie sad već juče) sam otputovao sa našeg aerodroma, a u roku od mesec dana sam bio 4 puta tamo i moram priznati… utisci su da je neko uradio Copy-Paste dizajna od negde drugde gde bi taj dizajn bio prihvatljiviji nego na našem aerodromu, na našoj zgradi.
Prvo… Aerodrom podseća na neko vojno postrojenje, neki bunker. Mrak, tamno sivi zidovi, sterilno svetlo bele boje… prikladnije je bilo za aerodrom “Željava” nego “Nikola Tesla”. Bar da ima nekog svetla u boji da malo razbije sivilo, da malo da vedrine tom prostoru… plafoni su takvi kakvi su, niski i tu bez da se pravi kompletno nova zgrada ne možemo ništa, ali je baš klaustrofobično. La Guardia u Njujorku je komplet rađena iznova jer je imala taj efekat zbog niskih plafona iako nije bila zavijena u sivo, ali ne možemo da u Srbiji očekujemo budžet za obnovu aerodroma kao Njujork što ima. Fali vedrine.
Drugo… Klimatizacija je neuravnotežena - negde “bije” hladno (meni lično ne smeta), a negde je zagušljivo, vruće i nema vazduha. Zagušljivo u kombinaciji sa niskim plafonom i sivilom, prividnim mrakom, kada dođe do gužve daje prilično depresivnu atmosferu i kratak fitilj kod ljudi.
Treće… Kompletan prostor dolasci/odlasci (granica je negde kod pasoške kontrole) smrdi kao javni WC - 4 puta za mesec dana, sva 4 puta vrlo primetan smrad. Bio sam kako ujutru, tako kasno uveče, kada je bilo ljudi puno i skoro nikoga. Isto. Jako loš utisak ostavlja svima. Toaleti su u rasponu od “zapušteni” do “napuštena seoska autobuska stanica”. A5 pozicija toalet - muški ne radi uopšte, koristi se ženski za sve (iako nije naznačeno tako, stoji da je samo ženski), četka za WC šolju nije očišćena ko zna koliko i “zabetonirana” je toalet papirom i… ostalim WC sadržajima u držač. Toalet kod nekadašnjih domaćih polazaka je niz stepenice nekako na sred platoa, slabo pokretnima neka je sa srećom, niti jedan pisoar ne radi, elegantno oblepljeni kesama i lepljivom trakom.
Četvrto… Parking za lica sa invaliditetom trenutno samo postoji u garaži od koje da bi se došlo do aerodromske zgrade treba proći lavirint, treba preći ulicu… parking najbliži samoj zgradi nema parking za lica sa invaliditetom.

Napominjem da se rezultat radova vidi iz dana u dan, bukvalno. Tu svaka čast, ali klasična boljka sa ovih prostora - lako je napraviti/sklepati, ali održavanje i kontrola je nešto što je takoreći nepostojeće.
 
Па судећи по глави, a од главе риба смрди, изгледа да то није бољка само ових простора. Сви знају зашто су баш Французи измислили парфеме. А за дизајн сам сагласан. Та тамно сива и сива више пристаје немачким и скандинавским земљама него сунчаном југу.
 
Ma to je neki ludak koji snima za serbialive kako bi pravio pometnju po socijalnim mrezama i sirio paniku kako bi se ljudi palili na klikove a on profitira od engagementa na profilu. ....
Prvi put sam ga video, ali odmah sam stekao isti takav utisak :)
 
Ode mi prijatelj za Barselonu. Zakleti anti-Er Srbijanac. Odoh da proverim njegov let kad ono 3 sata 11 min kašnjenja:

w6bcn.JPG
 
Uh zlatna sredina. Nije mu je propao odmor, a moze da ih olakša za 400 eur (let BEG BCN je 30ak kilometara preko granice od 1500km.)
 
Koji moroni ovi u San Franciscu non stop mi gube stvari. Imam osiguranje ali dzaba kad moram posle da se smaram.
Da su uzeli portira sa godinu dana iskustva sa BEG aerodroma da im vodi ceo aerodrom ne bi ovakav haos pravili.
Sad sam poslao par stvari po drugu i izgubili i kofere a njega odlozili za sledecu nedelju. Koji su to .......

IMG_6791.jpeg


Tako je to kad primaju samo kadrove Demokratske stranke kojoj jedino sto je bitno je agenda da je WC zajednicki i da su svuda dugine boje
a to sto se aerodrom raspada bukvalno nikom nista.

0-02-02-c47af5ec89604fb07aca808751f315e8a3fb3d84eb6aef8c37a6e0502e2fb9e1_1c6db24839bffc.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije lose imati primere sa drugih aerodroma kako bi mogli da uporedimo kvalitet rada BEG-a.
Nije tu uteha u pitanju nego da se uvidi (ne)realnost ocekivanja kod nasih ljudi. Dok kad se to desava na svetskim aerodromim (jos 20x gore) nikom nista.
A kod nas postave kofu da kaplje par kapljica i toje odmah "skandal". A na najboljim aerodromima 1000 litara u satu prokisnjavanja se smatra u granicama ocekivanja.
Mislim da je u pitanju pre svega neiskustvo pa su zato ocekivanja mozda veca nego sto je normalno.
 
Nije lose imati primere sa drugih aerodroma kako bi mogli da uporedimo kvalitet rada BEG-a.
Nije tu uteha u pitanju nego da se uvidi (ne)realnost ocekivanja kod nasih ljudi. Dok kad se to desava na svetskim aerodromim (jos 20x gore) nikom nista.
A kod nas postave kofu da kaplje par kapljica i toje odmah "skandal". A na najboljim aerodromima 1000 litara u satu prokisnjavanja se smatra u granicama ocekivanja.
Mislim da je u pitanju pre svega neiskustvo pa su zato ocekivanja mozda veca nego sto je normalno.

Da vidim da li sam dobro razumeo, od nove terminalne zgrade treba da očekujemo da prokišnjava??, jer je na nekom tamo aerodromu normalno 1000 l/h?
 
Da mi je znati ko je radovi u stvarnom životu?

Pa naravno da nije skandal, nego skandalčina. Tek završen deo radova i odmah lije voda. Voleo bih da te tvoje nekretnine po BnV odmah, ali odmah počnu da prokišnjavaju. Ima verovatno u Miloša Pocerca ili u Sarajevskoj neka "žika plastika" prodavnica pa da se snabdeš.
 
Da mi je znati ko je radovi u stvarnom životu?

Pa naravno da nije skandal, nego skandalčina. Tek završen deo radova i odmah lije voda. Voleo bih da te tvoje nekretnine po BnV odmah, ali odmah počnu da prokišnjavaju. Ima verovatno u Miloša Pocerca ili u Sarajevskoj neka "žika plastika" prodavnica pa da se snabdeš.
Neko ko ima iskustva i da ti iz iskustva kaze da to sto kod nas zamisljaju "samo u Srbiji" ili "kofa vode na aeroromu" da je skandal - nije. Pa u Cirihu, Londonu, New yorku aerodromi redovno ne da prokisnjavaju nego ni ne zadrzavaju vodu. Za takve sitnice sa kofom vode ili za par prtljaga sto se nagomilalo vise niko ni ne prenosi.

Kada bi se kod nas ovako nesto desilo to bi bio SKANDAL takvih srazmera da bi ovde pojedini pisali da premijer treba da podnese ostavku.
N1/Danas i Nova mesec dana ne bi skidali naslovnu stranicu sa aerodroma. Jedva bi docekali.
Ali zato kada je London u pitanju onda nastane muk. Bukvalno ni komentar.

Da kod nas ovako sortiraju torbe bilo bi na naslovnoj stranici, al posto je "zapad" onda nista.

San Francisco ne da kasne i otkazuju letove nego jos i dekraju torbe

Ali nema veze zato zapadni aeroromi imaju jednu veliku prednost. Super zabava uzivo dok cekate avion, ja prisustvovao barem 3 takve malo vece sorke.
Twitter:

Kao da je maltene zabranjeno da se prenese da je nas aerodrom medju boljima i da se daju primeri iz sveta da bi se videlo koliko smo mi u stvari dobri u organizovanju.
 
Poslednja izmena:
Dobro odrađuješ domaći, samo smanji malo doživljaj. Ima nas prilično ovde na forumu koji smo iskusili aerodrome po raznim kontinentima, ovaj "svetski, a naš" je druga liga i batali više da braniš neodbranjivo.
 
Ништа извини, треба газити бота!


Дакле, политика нулте толеранције увек и свуда јер ће се у противном раширити као куга, што се увелико већ и десило. Заправо, зато нам и нови терминал прокишњава.
 
Malopre sam došao sa aerodroma. Gužva je od autoputa do ostavljališta za putnike. Sve je raskopano i loše označeno. Krenite dosta ranije ako idete da nekoga ostavite -meni je trebalo 30 minuta od autoputa do zgrade. Dosta ljudi izlazi iz kola i ide peške zadnjih 500-600m.

Pozitivno je što ima dosta radnika i vidi se da se radi dosta... ali je stravična gužva.
 
Malopre sam došao sa aerodroma. Gužva je od autoputa do ostavljališta za putnike. Sve je raskopano i loše označeno. Krenite dosta ranije ako idete da nekoga ostavite -meni je trebalo 30 minuta od autoputa do zgrade. Dosta ljudi izlazi iz kola i ide peške zadnjih 500-600m.

Pozitivno je što ima dosta radnika i vidi se da se radi dosta... ali je stravična gužva.
Ja sam juče ušao i izašao za 5 minuta, došao odmah ispred zgrade, pokupio putnika i za 2 minuta izašao. Ispred zgrade prazno, nema nikog, ali su se na parkingu preko puta gužvali.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Ja sam u četvrtak prošao za par minuta... Koristio sam ovaj Kiss and Fly kako ga zovu... Četvoro kolega otpratio i stigao sve za 5 min. Bilo bi bolje da stave 10 min, ali šta je tu je. Ne znam šta nije dobro obeleženo. Radovi jesu, ali imaš tamo table levo, desno - ne znam ko može da se ne snađe.
 
Vrh