Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

I ne bas, osim ako nisu promenili... Ja sam usao kada su otvorili prvi parking i platio 200rsd za 5 min.... Drop off je tad bio ispred ulaza na parking😂😂😂
Ne bih znao, poslednji put kada sam koristio drop-off on se nalazio u garazi i bilo je 10 minuta besplatno. Nisam nista morao da platim ako ubacim karticu u aparat za placanje unutar intervala od 10 minuta.
 
Sada je drop of mislim pre ulaska na parking, qli mozda gresim. Pozvao sam operatera sa automata da kazem da mi je cena 200 a on kao gde sam video znak drop off.
 
Ljudi kakvo je stanje sa parkinzima i cenama istih kod aerodroma? Gde se moze prici i ostaviti auto na 2 dana po razumnoj ceni?
 
Zanimljivo :)

Screenshot 2023-06-12 at 11.15.57.png
 
Pise Canceled, jel to znaci da nije ni bio? Nisam spoter ali ovaj avion bih isao da gledam, prelepa liverija a i masina.
 
Apsolutno Tesla ili P11 koliko znam tako se interno zove.

Nakon što su to otovrili Taxi više ne uzimam..

300din ti je dan ako ostaješ do pet dana kasnije je dosta jeftinije, plaćaš na automatu kad god dođeš bez ikakvih problema.

Linija Tesla Parking vozi na svakih 10 min i staje kod garaže.
Je l ima tesla neku nadstresnicu za kola? Jedini razlog zasto ga ne koristim je cinjenica da bi mi auto izgoreo na onolikom suncu.
 
Да ли је био некад 96 у Београду? (Нерачунајући Путунов)
 
Био је сигурно 96 више пута током посета других руских највиших званичника, Лаврова и Медведева.
 
За А380 и 747-8 је открио Америку, а писало се недавно о рестрикцијама за полетање и слетање са писторулнице. Од тих буџења ја срећу не видим. Прочитах негде да Ер Србија ових дана треба да има 17 слетања унутар 20 минута, и чини ми се да оне приче "не треба регуларна друга писта" већ не звуче разборито.
 
Бесрамно.

Београдски аеродром је и раније био код 4Е, што ће рећи, авиони категорије Еф (као нпр. А380) нису могли да га користе за за редовно планирање рута.

Што се тиче одступања од стандарда сертификације, то је потпуно нормална ствар. Па, циришки аеродром одступа од стандарда сертификације по најмање пет ставки, као што су присуство фиксних препрека у прилазној и бочној конусној равни (због којих је, нпр. писта 10/28 декларисана као неинструментална). Оно што разумна власт чини у тим ситуацијама је да тражи од оператера аеродрома да примени (односно, у речнику Форума, “да набуџи”) посебне процедуре како би операције и поред тих одступања биле безбедне (нпр. ограничења за кретање појединим ваздухопловима на појединим површинама…)
 
To je bilo po planu juče da od 16:00 do 16:20 slete 16 ili 17 Er Srbijinih aviona, i baš sam pratio preko FlightRadara, nažalost mnogi avioni su kasnili u samom poletanju tako da ništa nije bilo od najavljene guže.
 
Pomeren red za taksi bliže terminalu kao što sam predlagao. Natpisi TAXI na liniji desno sada prefarbani u plavo:
Pogledajte prilog 164559

Mogli bi na ovu betoncinu desno gde je lift da lupe neki mural Nikole Tesle ili tako nesto, izgleda jezivo, a uzivo jos jezivije, narocito kad se uzme u obzir to da je to prvo sto se ugleda kad neko izadje iz zgrade. Naravno neki umetnicki dojam sa nekim letelicama koji bi neki dobar strit artist kojih ima na pretek kod nas, tipa Artez bi mogao da uradi tako nesto, ali i da prodje ideja doci ce neki crtac ovih rezimskih grafita Mladica i ostalih...
 
Vrh