Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Utorak, izasao iz aviona do taksi stanice za rekordnih 5 minuta. Nema divljaka.

Bonus fotka. Aerodrom u Kuvajtu ima istog keramicara kao ovi iz Vansija. Cak na nekim mestima ima i onih plocica sa imitacijom drveta :)

365F81D5-1B38-4A02-8CB8-3A8976CE7F31.jpeg
 
Danas oko 12:30h bila poprilicna guzva na pasoskoj kontroli, skoro do stepenica, kad se prodje pasoska, sledeca kontrola se lagano prolazi.
Evo par slika radova uslikanih na brzinu (druga i treca su slike glavnog ulaza u novi deo zgrade, koji je trenutno zatvoren)
20230504_111759.jpg
20230504_112523.jpg
20230504_112538.jpg
20230504_113053.jpg
20230504_113102.jpg
20230504_113824.jpg
20230504_113835.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i od mene malo slika sa aerodroma,privode kraju ove saobraćajnice na izlazu sa aerodroma

I naravno čim je nešto blizu kraja vreme je da se ponovo raskopa

Isto važi i za ovaj gornji deo gde je najzad zakopan onaj rezervoar ali su zaboravili neke cevi

Deo parkinga P3 koji je isto čekao da se zakopa rezervoar oivičen je i utaban,fali samo asfalt

Isto to sa druge strane

Donji deo za autobuse,VIP i Taxi se iscrtava

Drugari farbari su tu

Budući ulaz u P2 direktno sa kružnog toka

Sada je tu još uvek prilaz terminalu

I tu su završeni ivičnjaci

Prilaz za Bus,VIP i Taxi

Ostrvo između P2 i ulaza dole

Ovo je onaj deo kod spomenika gde su obično bili automobili ambasada

Završena polovina kružnog toka...

...sa kojeg se ide pravo na dolaske

P2 još jednom sa druge strane

I prilaz kružnom toku i druga polovina istog su pri kraju

Zaključak je da ako ovo ne završe ubrzo saobraćaj će stati kad krenu čarteri.Idiotsko rešenje sa ukrštanjem saobraćaja kod NIS-ove benzinske stanice je dobilo nadogradnju sa stavljanjem drop-off zone na P3.Ljudi imaju 10 minuta besplatnog parkinga ali niko ne predvidi gužvu i onda u 11-tom minutu kada stigne na rampu ona se ne otvara jer mora da se plati a iza je kolona.Inače rade samo 3 rampe,jednu koriste taksisti.Video sam pre nekoliko dana da na sve tri rampe stoje prazni automobili jer su vozači otišli da plate,neko iza njih je verovatno bio u 7-8-om minutu i njemu je isteklo vreme dok su se ovi prvi vratili.Da ne ispadne da mračim samo još da napomenem da ima još uvek i onih koji svoje rođake/prijatelje/komšije istovaraju usput u ograđenom delu ulice pa ovi mučenici onda bauljaju ispred kola sa sve torbama jer nemaju gde da prođu kroz ograde.
 
Sto budem srecan kad izbegnem ovakva sranja. Eno juce na aerodromu nema nigde nikog popodne.
 
Sto budem srecan kad izbegnem ovakva sranja. Eno juce na aerodromu nema nigde nikog popodne.
Problem je samo ujutru jer je tada gustoća letova najveća i nema disperzije jer bi svi hteli sat više sna :D

Ja letim za Ljubljanu često u 7:30, i već se psihički pripremam za haos.

Pre neki dan sam došao u 4:30h na aerodrom za let u 6:30 i već je bila gužva. Koja se samo povećavala. Trebalo mi je tačno 30 minuta do loungea ASa. 17 minuta sam bio u redu za pasošku.

Kad sekjuriti pukne, pukne sve

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Можда је мало ван теме али немам где да питам.

Хтео бих да фотографишем авион. Која је најбоља локација на Лединама или Радиофару за то? Закон дозвољава тако да проблема ту нема.

Друга ствар, ја никада нисам летео авионом због тога што нисам имао пасош до прошле године и што је летење заиста прескупо. До краја године сам решио да летим негде. Хтео сам у Букурешт али видим да је скупљи од Дортмунда зато што Ер Србија дере са ценама. Које "јефтине" дестинације препоручујете?

Такође, плашим се аеродрома и нашег и страног. Да нећу стићи ући у авион и остати без новца за карту. Нити знам процедуру нити знам зашто је тако компликовано. Ето, хтео сам само тај страх да разбијем, а висине се не плашим. Само аеродрома јер сам се наслушао и начитао свега и свашта.
 
Dođeš dva sata pre leta i ne brini. Ideš na čekiranje, predaš prtljag ako imaš, svakako ti daju bording-kartu i onda ideš u gejt.

Najjeftiniji ti je, valjda, let za Niš, al ti gledaj kad su specijalne ponude Er Srbije, ili šta nudi WizzAir, pa idi na neko zanimljivije mesto. Sve po Evropi može da bude jeftino (malo teže u sezoni, doduše).
 
Зашто бих летео до Ниша кад је много скупље од аутобуса?
 
Ako ubodes dobre datume moze da se leti sa Wizz-om i za 30ak evra povratno ako nosis samo ranac, ja kada sam leteo par puta sa njima placao sam u proseku 100 ali nisam bio previse fleksibilan sa datumima. Od zemalja gde lete jeftinije su Italija, Grcka i rekao bih Portugal. Prati sajt Air Serbie jer tu isto mozes da nadjes dosta jeftine karte kada su promocije. Takodje ako lete na istu destinaciju to znacajno ume da snizi cenu karte, tj. bilo gde gde postoji konkurencija.
 
За Букурешт који желим да посетим је цена константно око 15000 повратна, гледам 2 месеца уназад. Осим што Румуни једва причају енглески.

Циљам Дортмунд или Хамбург или било шта само да цена није бубрег, а Лисабон јесте бубрег и много је далеко.
 
Vrh