Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Ne znam da li ste primetili ali meni je bilo neobično da čak ni Vazduhoplovni Portal Srbije nije posvetio vest o tom otvaranju. Jasno je da je vojna orjentacija dominira ali nije svaki dan kako se otvara proširenje terminala.

Bilo kako bilo, o prodaji-koncesiji Aerodroma se ozbiljno pričalo od 2014 godine, nešto posle početka Er Srbije pod tim imenom. Pa onda 2015 prvi planovi gde se vidi umetnuta pista i produžen C finger. Onda je odbačena varijanta prodaje aerodroma i ostalo se samo na koncesiji.

Posle ide memorandum o razumevanju sa Vansijem, pa pripreme za tender. Početkom 2018 Vansi proglašen pobednikom, preuzimaju upravljanjem u poslednoj nedelji 2018. Pripreme građevinskog kampusa, uzimanje mera aerodromu 2019 i početak radova na C fingeru krajem 2019. Putnički deo će po Vansiju biti kompletno renoviran do kraja godine tj da kažemo 1 januara 2014.

Dakle skoro decenija od ideje do kompletne realizacije. Meni se nešto odužilo.
 
Da li su sa novim skenerima ukinuli ograničenje na tečnosti u ručnom prtljagu, kao u Italiji i Britaniji (sledeće godine i Španiji)?
 
Што би Јуроњуз ставио фотку са два Ербаса330 паркирана испред скроз нових гејтована Це крилу, кад може дрндави АТР на недовршеном А крилу са старим торњем у позадини… повраћа ми се од тог неангажованог новинарства.
Žali se Telekomu Srbija.
Oni su nosioci franšize Euronews za Srbiju.
 
Ne sme tecnost ali ne mora da se vadi nista iz torbe tipa laptop i slicno. To ubrzava ceo proces za 300%
 
Dok trenutno čekam na moj let, fotografije i utisci sa BEG:
  • Napolju je haos, gužva već u 5 ujutru
  • Prošireni terminal je sasvim korektan. Gužve na pasoškoj kontroli su bile ogromne. Moram da pohvalim obezbeđenje koje je regulisalo čekanje i pratilo red. Bila su otvorena 6 šaltera i red se dosta brzo kretao.
  • KD-kontrola je prošla ekspresno. Ne pamtim kad sam ikad ovako brzo prošao KD kontrolu igde.
  • Definitivno ima smisla da se prvo radi pasoška pa tek onda KD kontrola.
  • Posle nove KDK prelazi se preko stare pasoške u djuti fri šop. To je usko grlo, trenutno loše rešeno. S obzirom da je bila gužva tada, mnogi su zastajkivali da gledaju robu i time stvarali čep pozadi.
  • Gastronomska ponuda je siromašna ali u poređenju prema 2021 ipak značajno unapređena. Novi kafići zaista nude ugodan i korektan boravak.
  • Novi C Finger je sasvim korektan i služiće svrsi. Za one koji se zanimaju za to - sa toaletima je bilo sve uredu ;)
Sada i slike:
IMG_2750.jpeg
IMG_2751.jpeg
IMG_2752.jpeg
IMG_2753.jpeg
IMG_2755.jpeg
IMG_2756.jpeg
IMG_2757.jpeg
IMG_2758.jpeg
IMG_2759.jpeg
IMG_2760.jpeg
IMG_2761.jpeg
IMG_2762.jpeg
IMG_2763.jpeg
IMG_2764.jpeg
IMG_2765.jpeg
IMG_2766.jpeg
IMG_2767.jpeg
IMG_2769.jpeg
IMG_2771.jpeg
IMG_2775.jpeg
IMG_2776.jpeg
IMG_2780.jpeg

IMG_2781.jpeg
 
Poslednja izmena:
Da li su sa novim skenerima ukinuli ograničenje na tečnosti u ručnom prtljagu, kao u Italiji i Britaniji (sledeće godine i Španiji)?

Evo vesti iz UK za nova pravila u vezi sa unošenjem tečnosti u avion.

London City Airport has scrapped the 100ml liquid limit by using high-tech scanners which also allow electronics to be kept in hand luggage at security.
Travellers can now carry on up to two litres of liquid, and toiletries no longer have to be put in separate bags.
It is the second UK airport to use this technology in all its security lanes, after Teesside introduced it in March.

 
У свим овим изјавама представника Аеродрома и најавама будућих радова нико више не помиње продужетак Ц ходника, шта ће бити са тим
 
У свим овим изјавама представника Аеродрома и најавама будућих радова нико више не помиње продужетак Ц ходника, шта ће бити са тим
Čini mi se da je neko od njih izjavio da posle završetka radova na A delu, ubrzo počinju radovi na produžetku do C17.
 
Jutros... zamalo padoh...zapeo na neku od ovih gumenih traka koje su se razvukle i odvojile se od stepenika


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Боље да су дали оном Грујићу да направи зграду аеродрома, исто као са Прокопом за неку компензацију.
 
Jedno prakticno pitanje. Koliko je potrebno pre leta doci na aerodrom? Let je u 07:00. Nisam leteo zadnjih pola godine.
Sat ipo je sasvim dovoljno, mada svi preporucuju dva sata. Ja uvek dolazim sat ipo.

Rekao sam bio da cu slikati dolaznu pasosku kontrolu, medjutim nema sta da se slika. Idalje je na starom mestu, nije u novoj zgradi.
 
Ne verujem da će biti nova dolazna pasoška.

Nego da li je počeo ček-in u novoj zgradi i za koje avio kompanije?
 
Ne verujem da će biti nova dolazna pasoška.

Nego da li je počeo ček-in u novoj zgradi i za koje avio kompanije?
Mislim i ja da nece biti nove dolazne pasoske kontrole, ali pretpostavljam da ce je prosiriti u sklopu rekonstrukcije starog dela terminala.

Poceo je check-in u novoj zgradi, bilo je objavljeno pre par dana. Pretpostavljam da je tu check-in samo za Air Serbiu, mada nisam siguran.
 
Mislim i ja da nece biti nove dolazne pasoske kontrole, ali pretpostavljam da ce je prosiriti u sklopu rekonstrukcije starog dela terminala.

Poceo je check-in u novoj zgradi, bilo je objavljeno pre par dana. Pretpostavljam da je tu check-in samo za Air Serbiu, mada nisam siguran.
Najavili su da će za sada biti samo check -in za JU ali juče sam video da je PC radio čekiranje za IST u tom novom delu.
 
Vrh