Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

био сам синоћ, али нисам сликао. изгледа ок, сасвим пристојно. и што је најбитније, јако пространо, у поређењу са раније. главна замерка је неупотреба ћирилице за ознаке на српском језику

ево слика са EX-YU aviation:

20221224_094830.jpg


20221224_094958.jpg


20221224_094933.jpg


20221224_094945.jpg
 
Не очекујем да буде у било каквој јавној функцији. Улаз у стари торањ је иза улаза за брифинг посада, дакле, иза безбедносне линије.

Поред тога, како се буде развијала земаљска инфраструктура (платформе, још једна паралелна писта, рулнице), управљање земаљским саобраћајем (које у том делу није у надлежности контроле летења) ће тражити савремено управљање кретањем по платформи (Apron Management Service који је део аеродромских служби, а не контроле летења). Стари торањ је идеална локација за њих.

Ima neka portirnica gde sedi policija cini mi se, ali daleko je to od bezbednosne linije, isto kao u svakoj drugoj firmi. Sa ostalim se slazem.
 
Godina je skoro gotova, ne verujem da će biti drastičnih promena za ovih par dana. Možda je vreme da krenu prognoze za broj putnika na aerodromu u sledećoj godini?

Mislim da će 2023 biti rekordna godina sa 6,8 miliona putnika.
 
Unete su prve prognoze forumaša za 2023. u prvi post na temi.

Naravno nove prognoze će takođe biti dodate kako budu pristizale.
 
Elem, na osnovu svega što vidim čini se da će Francuzi da odrade neki minimum minimuma što se tiče kvaliteta ulaganja u aerodrom…ali to je verovatno i bilo za očekivati.
 
Elem, na osnovu svega što vidim čini se da će Francuzi da odrade neki minimum minimuma što se tiče kvaliteta ulaganja u aerodrom…ali to je verovatno i bilo za očekivati.
Šta podrazumeva pod minimum minimuma? A šta bi po tebi trebalo odraditi tokom koncesije?
 
Šta podrazumeva pod minimum minimuma? A šta bi po tebi trebalo odraditi tokom koncesije?
Ne znam, sigurno nisam nikakav ekspert za to, ali recimo aerodromi gde je koncesionar turska TAV grupa (Tbilisi, Zagreb,itd.) mi deluju mnogo bolje od ovog što kod nas rade Francuzi.
 
Vrh