Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Мораће и неки подземни аутоматски возић од Терминала 3 до сателита... једном.
 
Sajt aerodorma beograd je za svaku kritiku. Nepreglednijeg sajta odavno nisam video, od reda letenja pa do osnovnih informacija. Gde na primer mogu da vidim dali ima renta-car i od koliko do koliko sati rade, kolike su im cene i ostale podatke? Kad sam zvao telefonom na datim brojevima niko da se javi. Dali treba lično da odem tamo!? Ne znam ko im ažurira sajt, da li neka firma ili oni sami, ali ispod nivoa. Naravno, to je moj utisak, a o utiscima se ne raspravlja.
 
Samo da u najskorije vreme dobijemo direktne letove za SAD i Kanadu pa da pričamo sa razlogom o planovima za značajnije proširenje kapaciteta aerodroma NT!
 
Direktni letovi Lisabon-Beograd od 2. jula
Sreda, 05. 02. 2014.|15:39 | Izvor: Tanjug
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... -od-2-jula

Portugalska aviokompanija TAP počela je prodaju karata za novu direktnu avionsku liniju Lisabon-Beograd koja će saobraćati od 2. jula tri puta nedeljno - ponedeljkom, sredom i petkom.

Prema podacima sa zvaničnog veb sajta portugalske kompanije let će trajati tri sata i 40 minuta.

Lisabon nije zanimljiv samo kao krajnja destinacija, već i kao veoma važan tranzitni aerodrom za letove prema Africi, Južnoj Americi i SAD.

U okviru programa proširenja saobraćajne mreže u Evropi, TAP je već otvorio nove linije za Budimpeštu, Prag i Zagreb.

Iako je tokom 80-ih godina prošlog veka bilo inicijativa za uspostavljanje direktne avionske linije od Beograda do Lisabona, osim povremenih čarter letova nije bilo direktnih letova između ove dve destinacije.
 
мало стара вест. но, Адриа од данас више неће летети Љубљана-Београд, али су зато обновили код шер споразум са Ер Србијом.
 
nensav":2mbne8o9 je napisao(la):
Sajt aerodorma beograd je za svaku kritiku. Nepreglednijeg sajta odavno nisam video, od reda letenja pa do osnovnih informacija. Gde na primer mogu da vidim dali ima renta-car i od koliko do koliko sati rade, kolike su im cene i ostale podatke? Kad sam zvao telefonom na datim brojevima niko da se javi. Dali treba lično da odem tamo!? Ne znam ko im ažurira sajt, da li neka firma ili oni sami, ali ispod nivoa. Naravno, to je moj utisak, a o utiscima se ne raspravlja.

Није Аеродром Београд.

Лично ми се свиђа сајт Аеродрома Никола Тесла, прегледан је и садржи сва могућа обавештења што се летова и осталих обавештења тиче. Наравно има и за изнајмљивање аутомобила, али пошто то није основно пословање аеродрома зашто би било видно истакнуто. Имаш под "Путници", па "Са и до аеродрома", па "Изнајмљивање аутомобила":

http://www.beg.aero/%D0%BF%D1%83%D1%82% ... 0.359.html

Срећно коришћење сајта :kk:
 
nensav":19ail7oh je napisao(la):
Sajt aerodorma beograd je za svaku kritiku. Nepreglednijeg sajta odavno nisam video, od reda letenja pa do osnovnih informacija. Gde na primer mogu da vidim dali ima renta-car i od koliko do koliko sati rade, kolike su im cene i ostale podatke? Kad sam zvao telefonom na datim brojevima niko da se javi. Dali treba lično da odem tamo!? Ne znam ko im ažurira sajt, da li neka firma ili oni sami, ali ispod nivoa. Naravno, to je moj utisak, a o utiscima se ne raspravlja.

Ne bih se slozio. Sajt ANT-a je zapravo jedan od boljih - uvek se zacudim kada otvorim neki sajt nekog velikog svetskog aerodroma koliko je zapravo manje funkcionalan od sajta ANTa (sta fali redu letenja, odlascima-dolascima?). Sto se tice rentacara, ne vidim kako je tu aerodrom kriv ili odgovoran...to su razlicite firme, sa razlicitim cenama, razlicitim ponudama...ne moze sajt aerodroma sve to da prati. Uostalom, Gaga ti dade stranicu, postavili su link na sajt svake rentakar kompanije, gde mozes da vidis cene i rezervises i platis vozilo (bez obzira na to sto se niko ne javlja ne telefone - za sta opet ne moze da bude kriv aerodrom, a kamoli njihov sajt).
 
nensav":qsq8se4u je napisao(la):
Sajt aerodorma beograd je za svaku kritiku. Nepreglednijeg sajta odavno nisam video, od reda letenja pa do osnovnih informacija. Gde na primer mogu da vidim dali ima renta-car i od koliko do koliko sati rade, kolike su im cene i ostale podatke? Kad sam zvao telefonom na datim brojevima niko da se javi. Dali treba lično da odem tamo!? Ne znam ko im ažurira sajt, da li neka firma ili oni sami, ali ispod nivoa. Naravno, to je moj utisak, a o utiscima se ne raspravlja.

Probaj na ovom sajtu mislim da oni rade na Aerodromu Beograd.
http://www.unirent.rs/
 
Već sam rekao, o ukusima ne treba raspravljati, ali ja se držim svog mišlenja. To sa rentakarom je samo primer, ima još (kao što je problem izgubljenog prtljaga, ali o tome drugi put)...
 
samo da i ja potvrdim da svaki put kad sam imao potrebe da posetim sajt ANT-a nisam imao nikakvih problema da pronađem ono što mi je trebalo, a to su dolasci-polasci.
 
Sajt je prva liga, pritiskali smo ih za gate-ove, pa za aircraft type i sve su vremenom stavili.

O dizajnu bi se dalo raspravljati, tu se mogu napraviti znacajna poboljsanja, ali sajt je funkcionalno odlican.
 
од свих сајтова аеродрома које сам гледао, beg.aero даје највише информација везаних за сам лет. већина других даје само број лета и дестинацију. нити има гејтова, нити има тип авиона. и оно што ми се још свиђа на beg.aero је изузетно једноставна навигација. било је сајтова где сам се баш намучио да нађем ред летења, или дестинације до којих се лети
 
придружујем се у позитивним утисцима о beg.aero

не знам да ли је било ово али сам набасао на ове фотке...ово је ваљда тај вип на аеродрому

131213.jpg

131223.jpg

131217.jpg

131219.jpg

131220.jpg

131214.jpg
 
Imam jednu jedinu zamerku na www.beg.aero.

Nije moguće gledati odjednom red letenja za odlaske i dolaske, jedan ispod drugog; deluje mi logično i praktično da imaju tako nešto..
 
imas android app koja to moze, old school look&feel, ali samo za max 10-tak letova u cugu.
 
nensav":g79qlqca je napisao(la):
Već sam rekao, o ukusima ne treba raspravljati, ali ja se držim svog mišlenja. To sa rentakarom je samo primer, ima još (kao što je problem izgubljenog prtljaga, ali o tome drugi put)...

Ау бре човече ала си ти неки „тежак“ тип, извини за ово, али нисам одолео да ти не кажем. Ти опет да нема за изнајмљивање аутомобила или како ти кажеш "рентакар", али нема везе.

Па има бре и то за "изгубљени пртљаг" и још свашта нешто.

Мораш мало више да научиш основне претраге на неком сајту, а то је да кад тражиш нешто, а не можеш одмах да нађеш погледаш на „мапу сајта“, ту имаш све шта сајт садржи и онда кликћеш шта ти треба, а кад кликнеш на то што тражиш неке од тема имају и подмапе.

Ево издвојио сам ти посебно за изгубљени пртљаг или како га на аеродрому НТ зову

Неприспели пртљаг
У случају неприспећа пртљага, најбоље је да се путник са авионском картом и налепницама (sticker-има) за предати пртљаг, одмах обрати Служби трагања за пртљагом.

Служба трагања за пртљагом (Lost & Found) Аеродрома Никола Тесла Београд пружа следеће услуге: отварање записника о неприспећу пртљага, електронско праћење и трагање за пртљагом. У случају приспећа оштећеног пртљага, ова служба пружа све услуге приликом прављења записника и покретања поступка за обештећење код авио-компаније.

Служба трагања за пртљагом (Lost & Found) Аеродрома Никола Тесла Београд такође ће, након проналаска и допремања пртљага у Београд, Ваш пртљаг доставити на назначену адресу - у целој земљи. Рок испоруке на територији Београда је 12 часова, а 24 часа за даље дестинације.

Служба трагања за пртљагом (Lost & Found) Аеродрома Никола Тесла Београд пружа услуге трагања за неприспелим пртљагом путницима свих авио-компанија,осим путницима авио-компаније Air Serbia. Контакт телефон Службе Lost & Found Аеродрома Никола Тесла Београд је: (+381 11) 209 4854, а радно време Call центра је од 08:00 до 15:00 часова и од 18:00 до 20:00 часoва.

Служба SU-PORT врши трагање за неприспелим пртљагом путника авио-компаније Air Serbia. Контакт телефон Службе SU-PORT је: (+381 11) 2676 374.
http://www.beg.aero/%D0%BF%D1%83%D1%82% ... 3.596.html


Ето имаш чак и могућност претраге за изгубљеним пртљагом и путем интернета

Претрага путем интернета

Додатне информације у вези са Вашим неприспелим пртљагом можете потражити и путем интернета, на следећим интернет адресама:
Aвио-компаније које омогућавају претрагу неприспелог пртљага путем интернета Линк ка страници
Adria Airways линк
Alitalia линк
Austrian Airlines линк
Germanwings линк
Lufthansa German Airlines линк
Norwegian Air Shuttle линк
Swiss International Air Lines линк
Turkish Airlines линк

http://www.beg.aero/%D0%BF%D1%83%D1%82% ... 0.649.html

Ајде идемо даље, шта „још нема“ на сајту Аеродрома НИКОЛА ТЕСЛА ?
 
OK, povlačim se. Verovatno sam previše težak tip :? Možda sam preterao sa svojim zahtevima, nisam mislio da ne postoje informacije na sajtu, samo nisu mi bile baš pregledne.
 
MZLZ iliti aerodrom Zagreb u januaru je zabeležio pad prometa, putnika je bilo 135.457(- 2,61%), a letova 2.684(- 4,48%).
Broj putnika u januaru 2014. je tačno duplo manji nego na aerodromu Nikola Tesla koji je zabeležio promet od 270.784 putnika i 4.147 letova.
 
Potpisan protokol o saradnji beogradskog i banjalučkog aerodroma
Petak, 07. 02. 2014.|12:56 | Izvor: Tanjug
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... -aerodroma

Generalni direktor beogradskog aerodroma "Nikola Tesla" Velimir Radosavljević i direktor preduzeća "Aerodromi Republike Srpske" iz Banja Luke Miroslav Janjić potpisali su u petak (7. februara 2014. godine) u Banja Luci Protokol o saradnji na polju razvoja tehnologije i ljudskih resursa.

Protokol, takođe, predviđa zajednički nastup dva aerodroma na tržištu prema zahtevima avioprevoznika, praćenje tehnološkog razvoja u oblasti aerodromskog poslovanja kroz zajedničke posete sajmovima, proizvođačima, kao i stručno usavršavanje i razmenu informacija, saopštio je beogradski aerodrom.

Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske nedavno je saopštilo da je cilj protokola sveukupna opservacija prevoznih potreba u vazdušnom saobraćaju izraženih između aerodroma "Nikola Tesla" i "Aerodroma Republike Srpske", kao i stalno usaglašavanje i uspostavljanje neophodnih standarda za bezbedno i sveobuhvatno odvijanje prihvata i otpreme vazduhoplova, odnosno putnika, prtljaga i robe.

Osnov za zaključenje protokola između dva aerodroma predstavlja Sporazum o uspostavljanju specijalnih i paralelnih odnosa između Srbije i Republike Srpske, jer je njime, između ostalog, predviđena i privredna saradnja u oblasti saobraćaja.
 
nensav":np9iskha je napisao(la):
Sajt aerodorma beograd je za svaku kritiku. Nepreglednijeg sajta odavno nisam video, od reda letenja pa do osnovnih informacija. Gde na primer mogu da vidim dali ima renta-car i od koliko do koliko sati rade, kolike su im cene i ostale podatke? Kad sam zvao telefonom na datim brojevima niko da se javi. Dali treba lično da odem tamo!? Ne znam ko im ažurira sajt, da li neka firma ili oni sami, ali ispod nivoa. Naravno, to je moj utisak, a o utiscima se ne raspravlja.

Cene rent a cara gledas na sajtovima rent a car agencija, to nije posao aerodroma, a za spisak rent a cara, odes na putnici - iznajmljivanje automobila i eto ti liste.
 
nensav":2lvnfdi4 je napisao(la):
OK, povlačim se. Verovatno sam previše težak tip :? Možda sam preterao sa svojim zahtevima, nisam mislio da ne postoje informacije na sajtu, samo nisu mi bile baš pregledne.
Ко признаје пола му се додаје :lol:
За искреност имаш укњижен плусићћћ

Другар ме је научио, а који ми одржава рачунар, да кад нешто тражим на неком сајту, прво одем на "мени сајта" и ту тражим шта треба.
 
935151730036573696952167.jpg

Фото: Урош Митровић

:vops:

Радови на Ц платформи
12389151103_c6e6e537a0_c.jpg

Фото: Dgoran
 
Vrh