Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Pa kako je to u svetu rešeno? Zašto i ovde ne bi moglo? Nesposobni su i ne žele da reše, to je problem.
 
Divlji parking na poljoprivrednom zemljištu. Osim zemlje ulaganje minimalno. Malo se nasuje rizle ili sličnog materijala, ogradiš, postaviš mali kontejner i video nadzor, još kombi i eto firme.
A onda na kokursu za poljoprivredu uzmeš 18.000 za stimulaciju poljoprivredne proizvodnje.
Win win

... Ali i ja koristim jedan od njih. Nekako mi deluje da je auto bezbedniji tu nego 'vamo.
 
Da se može, rešilo bi se za 50 godina. Ne može se.
Nadam se da se zaje*******avaš. Od izlaska sa terminala do onog parkinga daj bože da ima 200 metara. To bukvalno mogu da pokriju dva komunalca. Kada bi im se zaista naredilo da ih sankcionišu i oduzela dva vozila ne bih ih sutradan više bilo. On vrlo dobro znaju da li smeju da "operišu" ispred terminala ili ne, zato se tako i ponašaju.

Ako ova j.....a država nije u stanju taksiste da reguliše onda neka tako kažu pa gasite svetlo da se razilazimo ....
 
Nadam se da se zaje*******avaš. Od izlaska sa terminala do onog parkinga daj bože da ima 200 metara. To bukvalno mogu da pokriju dva komunalca. Kada bi im se zaista naredilo da ih sankcionišu i oduzela dva vozila ne bih ih sutradan više bilo. On vrlo dobro znaju da li smeju da "operišu" ispred terminala ili ne, zato se tako i ponašaju.

Ako ova j.....a država nije u stanju taksiste da reguliše onda neka tako kažu pa gasite svetlo da se razilazimo ....

Pa bilo je to, ali se oni opet ušeme sa komunalcima ili kime već...

Ja sam imao veoma loša iskustva na aerodromu i više ne koristim taksi. Često putujem i zakažem ili unapred vožnju ili pozovem prevoz preko aplikacije. Te taksiste - samo ignore.
 
Pa bilo je to, ali se oni opet ušeme sa komunalcima ili kime već...

Ja sam imao veoma loša iskustva na aerodromu i više ne koristim taksi. Često putujem i zakažem ili unapred vožnju ili pozovem prevoz preko aplikacije. Te taksiste - samo ignore.
Problem je sto moras da IZADJES sa je*******enog aerodroma i sa parkinga i da cekas prevoz ili taksi na poziv na sred puta.
 
Nadam se da se zaje*******avaš...
Ako ova j.....a država nije u stanju taksiste da reguliše onda neka tako kažu pa gasite svetlo da se razilazimo ....
Što bih se zaje*******avao? Ako ja pamtim negde od 1984. da je to tako ili još gore, na osnovu čega da pretpostavim da ova država to može da reši? Ne može. Mnogi su se odavde i 'razišli'. Bože moj, nikom ništa; svetlo i dalje gori - to nam je, što nam je.
 
Poslednja izmena:
Naravno da može da se reši problem divljih taksista. Za problem sa divljim taksistima je kriv Direktor obezbeđenja Aerodroma, tako kaže Goran Vesić:


Deo ovog videa od 18 do 22 minuta daje njegovo viđenje problema sa divljim parkinzima (ne samo onaj o kome je pričano u poslednjih desetak dana već i drugim), treba pogledati.
 
Dosada sam koristio ovaj parking.


Nisam ni razmišljao da li je divlji ili pitom . Iz principa ne volim ništa što nije po propisima, ni taksi, ni parking, ni divogradnje,,,, Ovde je kao sve OK, ali možda i nije. Nema asfalt, kontejner gde su čuvari, ograda i sve ostalo je pomalo otrcano..Moraću malo da se raspitam.
 
Na tom sam i ja bio - registrovani su za "pruzanje usluga u drumskom saobracaju", tako da ne bih rekao da su totalno divlji. A verovatno su bili vlasnici zemlje pa lepo iskoristilii lokaciju. Taj mi je i rekao da je onaj makadamski put kojim se sad prilazi, ucrtan u katastar kao takav i da je zato i ostao otvoren.
 
Da li neko ima informaciju zasto je Turkish IST-BEG, preusmeren na BUD.
 
Mozda ima veze sa ovim
IMG_7949.png
 
Каква је судбина путника који слете у Будимпешту уместо у Београд? Рецимо ситуација лете људи који немају возу да уђу и Мађарску. Шта се са њима дешава? Како се организује трансфер до Београда?
 
Mogu da zamislim koliko se nerviraju. Jednom je moj avion umesto gradskog Aerodroma u Kijevu zbog magle mora da sleti na Borispolj koji je van grada. Umesto pola sata do kuće mi treba 2 sata... Pa sam se tad iznervirao, ali mi je wizz air platio taksi...
 
Каква је судбина путника који слете у Будимпешту уместо у Београд? Рецимо ситуација лете људи који немају возу да уђу и Мађарску. Шта се са њима дешава? Како се организује трансфер до Београда?

остају у транзитној зони док се не створе услови за повратак авиона у Београд, или се не пошаље заменски авион ако је технички квар
 
Аха! А, полажу ли путници право на некакву компензацију ако се тако нешто десило?
 
Vrh