Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Koliko vidim trenutno je gužva je na svim vecim evropskim aerodromima. Ocigledno je retko ko bio spreman za letnju sezonu a BG nije izuzetak.
 
Осим тога АНТ је померио контрадиверзиону тако да је сад то више испред очију него кад крене контрола пре улазом у авион
 
Detalj sa najnovije reportaže Ex-Yu Aviation-a: ovaj Coffee Cake će baš imati ono što mislim da svaki aerodrom mora da ima.
1.jpg
 
Имаће по једну супу, оброк салату и пицу, али зато више бургера и санвича (шта год то било).

А распоред форвардслешева је урнебесан - санвич за дизајнера!
 
Meni je drago što su ljudi navalili da lete kao da se avio karte dele za džabe jer je vreme da se obore rekordi iz 2019. Nadam se da će juli i avgust biti rekordni.

Doduše na snimku se ne vidi dobro ali nisu svi skeneri otvoreni. Da rade svi ne bi bilo tolike gužve.
 
Detalj sa najnovije reportaže Ex-Yu Aviation-a: ovaj Coffee Cake će baš imati ono što mislim da svaki aerodrom mora da ima.
Pogledajte prilog 140946
Samo neće u ponudi imati ono što se uglavnom jede u zemlji Srbiji: punjene paprike, đuveč, pasulj, musake, tikvice, pečenja, sarme..dobre čorbe..

A da, zar da budemo seljaci pa da se na aerodromu najedemo pasulja.. ne treba to tu.
 
Teška hrana nije baš preporučljiva ni iz medicinskih razloga. E, sad, "Turkish" je - barem pre 8 godina - imao neke sarmice u ponudi za interkonti letove.
 
Smorili nas političari i i drugi najavama o dalekim destinacijama koje su se izjalovile tokom godina pa se više niko ne uzbuđuje novim najavama. Zamor materijala.

Iako nije zvanično, kako sada stvari stoje do kraja godine ili do sledećeg leta Beograd bi mogao biti direktno povezan sa dalekim destinacijama:

  • Njujork - Er Srbija
  • Peking - Hainan
  • Šangaj - Er Srbija
  • Toronto ili Čikago (ne oba) - Er Srbija
Od putničkih širokotrupnih aviona na redovnim linijama u Beogradu to bi značilo dva Er Srbija A330, Hainan A330 i ako se nastavi kao sada Turkiš A330 i Mahan A310.
 
Pošto je Er Srbija potvrdila da je sledeća destinacija Čikago, lista je:
  • Njujork - Er Srbija
  • Peking - Hainan
  • Šangaj - Er Srbija
  • Čikago - Er Srbija
Impresivno, ali to otvara još više mogućnosti. To znači da Beograd ima dva ubedljiva kandidata za nove linije stranih avio kompanija sledeće godine. Za uskotrupne to je Lisabon gde je izgledan Wizz, za širokotrupne Toronto gde je moguć Air Transat.
 
Za Lisabon je izvestan Wizz, dok se za letove do Kanade bojim da cemo morati da sacekamo. Kao sto svi znamo problem je bilateralni sporazum Srbije i Kanade jer dozvoljava kompaniji da leti samo dva leta nedeljno.
 
Претпостављам да је договор за Загребом другачији.
 
Seo na terasu, pricam na telefon i za 20 minuta jedno 15 aviona proslo, nista ne cujem 🤣

Niti sam ih cuo ranije, niti su bili ovako cesti, ne znam sta se desava 😱
 
Могу да мислим у каквој је депресији био кад је вест објављена први пут.
 
Sad sledi neki glupi članak sa analizama kako Zagreb ima mnogo jaču potražnju za Kinom, a Čikago će bit "fijasko desetljeća" :ROFLMAO:
 
Па ако ћемо за право, и Њујорк је био фијаско "петљећа" па се ситуација изменила, тако да добио шуљеве од словесне диареје.
 
Taj njegov portal je zbilja postao amaterski sa nizom zajedljivih komentara i sa njegove strane.
 
Ја не бих ишао толико далеко да забивам и задњи чавао у лијес Пургерова блога. Изнимно и интимно ми је симпа. Па, Свијет би био пуно превише сирото мјесто без њега.
 
Не потребе да било ко од нас забија, он то ради сам својим деловањем. Наш задатак је да га не посећујемо и не говоримо о њему. Брже ће нестати јер ће му нестати душевне хране.
 
Zanimljivi detalji sa portala aviatica.rs u vezi sa letovima Hainana za Beograd.

Dakle, reč je o čarterima. Lično sam skeptičan da ima potrebe da ovo preraste u redovnu liniju, ukoliko "Air Serbia" pokrene svoju. Mada, nije mi nezamislivo da "Hainan" gađa Peking, a "A.S." Šangaj. I jedno i drugo bi imalo smisla.
Na www.hainanairlines.com se mogu kupiti karte, doduse samo u smeru PEK-BEG. Kako su to onda charteri? Karata ima u slobodnoj prodaji, samo je potrebno staviti one way i to PEK-BEG. Evo npr. za 20.8. cena je 7609CNY sto dodje 1120EUR.
 
Ја не бих ишао толико далеко да забивам и задњи чавао у лијес Пургерова блога. Изнимно и интимно ми је симпа. Па, Свијет би био пуно превише сирото мјесто без њега.
А да.
 
Vrh