Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Na aerodromu jeste haos i o tome pišemo redovno, ali Nova? Rečenica iz tog teksta:

Elem, da se vratimo na temu, nema nijedne kanta za smeće unutar aerodroma, kao ni wi-fi mreža, cene astronomske kao i svuda, ali svuda standard nije isti, primera radi, parking koji za nekoliko dana poskupljuje košta za sat vremena 200 dinara, u prvom satu, u drugom isto, dok u trećem košta 300 dinara po satu.

Deset zareza u jednoj rečenici. Da li je škola uopšte potrebna za radno mesto novinara u Novi?

Na fotografiji iznad teksta se jasno vidi preporuka za udaljeni parking gde su prva tri sata besplatna. Osim toga novinar navodi da nema nijedne kante za smeće unutar aerodroma što nije istina.

Ovde se ne sećam da smo prenosili članke iz tabloida kao što je Srpski Telegraf. Što bi se spuštali na isti nivo tekstovima iz Nove?
 
Sve sve, ali da wc smrdi ( na c delu, koji je renoviran) i to toliko da se oseća na hodniku, to je stvarno bruka i sramota. Proputovah gomilu “divljih” zemalja i ovo nisam doživeo. Bravo !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na aerodromu jeste haos i o tome pišemo redovno, ali Nova? Rečenica iz tog teksta:

Elem, da se vratimo na temu, nema nijedne kanta za smeće unutar aerodroma, kao ni wi-fi mreža, cene astronomske kao i svuda, ali svuda standard nije isti, primera radi, parking koji za nekoliko dana poskupljuje košta za sat vremena 200 dinara, u prvom satu, u drugom isto, dok u trećem košta 300 dinara po satu.

Deset zareza u jednoj rečenici. Da li je škola uopšte potrebna za radno mesto novinara u Novi?

Na fotografiji iznad teksta se jasno vidi preporuka za udaljeni parking gde su prva tri sata besplatna. Osim toga novinar navodi da nema nijedne kante za smeće unutar aerodroma što nije istina.

Ovde se ne sećam da smo prenosili članke iz tabloida kao što je Srpski Telegraf. Što bi se spuštali na isti nivo tekstovima iz Nove?
Нова је исто ђубре као Телеграф или Курир или Информер, али ето пишу о аеродрому, па сам поставио овде, можда од 50 лажи и глупости буде једна истина.
 
Kao što rekoh, istina je da je haos i rasulo na aerodromu i ja sam kao i drugi ukazivao na nemar i prozivao odgovorne za sve to. Ali jedino što više smrdi od aerodromskih wc-a su svi ti tablodi.
 
Covek u svakom videu nagadja, a tek o aerodromu prica gluposti. Vise puta sam pokusao da mu objasnim neke stvari, medjutim dobio sam seen. Covek me je proslo leto ubedjivao da je, kako on to naziva, GEJT CE otvoren samo zato sto je video ATR parkiran na C7 poziciji. Da ne pricamo da je svojevremeno mesao deo C krila gde su C1-C6 gejtovi i taj deo nazivao NOVI CE GEJT. O strucnoj terminologiji da ne govorimo. Vlogzilla ne razlikuje pistu od rulnice i parking pozicije za avione, itd... U sustini, ostavlja mi dojam da nije putovao avionom dugo, ako je ikada putovao, buduci da osnovne stvari ne razlikuje.
 
Slazem se da se jako trudi i to treba ceniti. Naravno da se uce sve ove stvari, ali moze da ih brzo nauci iz komentara koje smo mu ostavljali ispod snimaka, a koje je on izignorisao ili besno odgovorio na njih. Smeta mi sto ne prihvata konstruktivnu kritiku koja je upucena njemu kako bi mu se sadrzaj kanala poboljsao. Komentari ispod videa su mu genericki, svaki je isti i tice se kako je video odlican. Retko kad se pojavi neki koji mu nesto zamera. Jednostavno smo odustali u savetovanju kad ne zeli nijedan da procita i razmotri.
 
Класична бољка Србина. Све најбоље зна, немој случајно да ме поправљаш, или не дај Боже критикујеш. На то немам психолошки имунитет. Уби нас прејака реч.
 
Stigao sam na aerodrom sa 72 za 40 minuta od kraja do kraja i zbog Wizzovog kasnjenja sam imao vremena da obidjem ceo aerodrom.
Onu rampu ka starim A gejtovima su ogulili i nastavljaju dolazni sprat. Guzve nema nikakve, skener sam prosao za 8 minuta, iako su radila samo 2 ide poprilicno brzo, a pasosku za isto toliko.
U toaletu u podrumu T1 gde su salteri bili su blokirani pisoari sto je stvarno bruka, a u novom delu sve radi, samo mi nije jasno sto su pisoari na dugme umesto na senzor, kada su vec cesme i sapun na senzor.
U novom delu bistro izgleda fino, ali je jedini lokal. Inace ima fino de se pesaci do poslednjeg gejta. Let za Njujork je uvek na istom gejtu. Generalno mesta za sedenje ima, na C7 sam izbrojao 106 mesta za sedenje i realno ima mesta za jos. Novi znakovi su mi bas ruzni sa ovom tackom izmedju slova i broja. U starom delu klima malo slabije radi.
f5f816b3e020b9f41034cc4148dab5d9.jpg
ffe173564c151dd1f2f91a80e63f04eb.jpg
55185c79fee713aa884bae4a1c9d1f1d.jpg
5c38042facf0b94d1e61c24bf3d545b7.jpg
9067045855bd34d02672f53134348943.jpg
98cedc8fa1a2bb2a18926495aaa7aaed.jpg
22fb9b4b6bcb39f0706f5940bbcbee5b.jpg
791d59a0542663b3622216d431cd6eaa.jpg
7781130dad1fb1cfa0f7c393a0e36769.jpg
e90a7801bf979b0b0b5ea16bda16c815.jpg


Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Meni baš bode oči ova Yettel zelena, ali bože moj, kamo sreće da kad završe aerodrom to bude jedina zamerka
 
Pa svakako nije Jetel jer je to uobičajena boja koju već duže vreme koristi Vinci. Jetel je star nepunih godinu dana.
 
Znam, ja ni ja ne mogu da se naviknem.

Al ono što je barem dobro...barem je sada sve unificirano na aerodromu...ono ranije je bio potpuni haos..različute boje, fontovi, znakovi....
 
To se apsolutno slažem - kao što rekoh, bože zdravlja pa da nijansa zelene bude jedina zamerka koju mogu da imam
 
Upravo sam koristio aerodrom kao dolazni putnik.

WC u prostoru gde je izdavanje prtljaga je najgori koji sam ikada video na bilo kom aerodromu, a bio sam na barem 50.

Ono na izlazu gde je improvizovana cekaonica i hodnik je sramota za glavni grad jedne evropske zemlje.

Znam da ovo zvuci ostrasceno, ali stvarno je utisak jak za nekoga ko ne zivi ovde.

S druge strane, C hodnik je veliki pomak unapred. Mogli su malo bolje da organizuju improvizovani sistem za dolaske.
 
Први утисак кад уђеш у Србију - било да је на граничном прелазу, аеродрому или железничкој станици - јесте да је овде општа запуштеност. Заправо, и јесте. А тоалети су посебна прича. Што неко рече, „Србијо, по мирису те познајем”.
 
Probni panel za novu fasadu vidi se već par meseci ali ne primetih komentare. Po renderu treba da izgleda ovako:

fasada.JPG


Probni panel u obliku kvadrata vidi se ovde:


Kako vam se dopada?
 
Лепа и поучна прича са Аеродрома "Никола Тесла"

Neobični "čistunac" na beogradskom aerodromu! Jastreb u državnoj službi radi na održavanju hangara!
Golubovi, vrane i svrake predstavljaju jedan od najvećih problema na aerodromu i mogu da prouzrokuju veliku materijalnu štetu avionima. Stručnjaci širom sveta pozabavili su se tim problemom i pronašli jedno neobično "ekološko"rešenje.

https://informer.rs/vesti/beograd/7...streb-drzavnoj-sluzbi-radi-odrzavanju-hangara
Hani Girgis već 11 godina obučava jastrebove za aerodromsku službu.jpg

Хани Гиргис већ 11 година обучава јастребове за аеродромску службу
 
Vrh