Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Другим речима, вртимо се у тој столици за примање, понижавамо се истицањем заставе уније, урадили све што је неповољно за нас да би добили бели шенген, (склонили војску са граница, постали бафер за избеглице које ако ником не требају остају нама), омогућили још лакше одливање становништва (да исто је и у Хрватској и прибалтици али они су ЕУ). За чије бабе здравље? За здравље Баба Европе, маторе дртине.
 
Ma ajte, pa to je samo potez za punjenje kase. Formalnost. 7 eura i vazi 3 godine
Daleko je to od uvodjenja viza. Za vizu moras da zakazes, nosis papirologiju i dokaze, ides na intervju............meni licno ponizavanje da nesto dokazujem nekog da me pusti turisticki da odem negde
A ovo popunis formular online i ako nisi kriminalac odobreno ti je, sta je problem? 2.3 eura na godisnjem nivou?
 
Trenutno je tako. Jedna odluka evropske komisije menja situaciju da ne bude online ili da dodatno treba ovo ili ono.

Ili je slobodan ulaz ili se prethodno odobrava. Teško ili lako promenjiva je stvar... Mnogo je lako ovo prošlo državama kandidatima. Ja bih se dzilitao :)
 
Ne razumem, ja sam mislio da je ta gadost i hohštapleraj uvedena još pre 5 godina?

Vest iz 2018:

Inače, iako jesam za ulazak Srbije u EU, to je samo zbog moranja i okolnosti. A da su EU kao kolektiv teški licemerni gadovi, to su pokazali nebrojeno puta. I ne samo gadovi nego umnobolnici. Što se posebno videlo od 24.2. naovamo, kada su neki od njih postali spremni i da se obogalje ako treba, samo da isteraju svoje levičarske i zelene agende. Pa makar prisilili svoje zemlje, pa i ostatak kontinenta, na pećinski život. Čast nekim izuzecima od država, kojima nije glavni cilj kako da druge drže dole, i koje odbijaju da budu deo sumanutih birokratskih gluposti.


Čovek bi pomislio da će sa napretkom tehnologije (toliko busanje sa telekomunikacijama, 5G, prepoznavanje lica, kamerčine svuda, Eeeeej Aaaaaj, globlizacijom...) putovanja, saobraćaj ljudi i robe, i svi mehanizmi za njihovo praćenje (i tehnički i birokratski) postati sve jeftiniji i lakši. Međutim, kao što nam svojevremeno lepo reče i objasni profesor Menadžementa (al bio je pravi menadžment kao nauka, ne prodavanje magle) - birokratija je kancer, svaka birokratija uvek rađa još birokratije. I svaki pokušaj da se državna birokratija skreše, skoro uvek rezultuje još većom birokratijom. EU očigledno potvrđuje to pravilo i ponosna je na to.

Da imaju mozga, umesto ovakvih jedenja g... više bi se brinuli za svoje demografije i imigracije. Ali dobro. Nek se igraju, nek se tripuju da rade nešto korisno.
 
Nisam ja nigde ni napisao da je uvedeno samo nama.

A moja poenta opet ostaje, da su g...a birokratska i da se bave glupostima i mažu sebi oči dok im mnogo veći i gori problemi izjedaju zajednicu.
Opet, čast izuzecima, jer ima tamo i normalnih, u svakoj zemlji, samo što isto kao i u Srbistanu, i tamo kolo vode najbučniji i najbezobrazniji.


A nevezano za licemerje i šovinizam, počeli su mnogo da liče na Amere sa tom paranojom i industrijom bezbednosti i nadzora (Muh national securitaaaah!) Posle 9.11. prvo su Ameri pretvorili svoje ambasade u tvrđave, aerodrome i javne objekte u zatvore a komunikacije i saobraćaj u poligone za masovni nadzor. Ovi su se opirali do neke mere, ali onda i oni počeše sa istim tim majmunisanjima. Mislio sam da će to da splasne kada su Britišeri odje... ovaj, odstupili iz unije, al očigledno neće da može.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo, zapravo, nije problem.
Daj bože da se naša država malo uozbilji i uradi isto što i Hrvatska, odnosno, u saradnji sa Amerikom počne da smanjuje broj odbijenica za američku vizu, kako bismo dospeli na waiver listu.
 
Нажалост, ми смо део тог кола, али на његовом крају. А такви праве највеће кругове
 
A šta treba, da ih napadam? Dobro hajde.
"LELEEEEEEE!!!! EUROPSKA UNIJO, ZMIJO OTROVNICE!!!! LELEEEEEE, ĐE UVEDOSTE ETIJAS CRNI!!!! LELEEEEEE!!!".
Evo ga još jedan sa graničnim funkcionisanjem...

Kralju, jel možeš ti da razumeš da neko može da hvali i ceni nekoga ili nešto za stavku A, B i C, a da ih istovremeno kritikuje zbog stavke D, E, F? Jel si u stanju ti da pojmiš tako nešto ili si od onih koji sve moraju da dele, misle i ispoljavaju kroz dva suprotstavljena ekstrema?

Tvoje podaničko rezonovanje i ponašanje i prihvatanje svega zdravo za gotovo, sa sve ovim stavom ''mene ovo ne pogađa, zabole me, tako da samo napred, je*******ite ostatak mog naroda'' samo ide u prilog da se takve kancerogene prakse nastave i u budućnosti. I da netpreljivost prema EU u Srbiji poraste još više.

Ako neko hoće da još više, još veći deo naroda u Srbiji uvede u Evroskepticizam, ovo je jedan od načina. Mene neće, jer ja ne posmatram ni tu ni bilo koju drugu zemlju kroz emocije već kroz potrebe, okolnosti i najbolji interes. Ali većina ljudi ne gleda tako. I većini je dovoljno samo još par ovakvih njesra i da se broj evroskeptika poveća još više.
 
Koje podaničko rezonovanje?
Što se mene tiče, EU može odmah da se raspadne.
Podržavam ideju pojačane granične kontrole. Svuda i uvek. I u Srbiji.

Ovo eventualno pogađa samo radnike na crno.
 
Podržavaš ideju pojačane granične kontrole gde? Na Horgošu? Pa šta ima Srbija od toga? Ili si utripovao da će ovo kobajagi da smanji najezde ilegalnih migranata? Aha, hoće. Kao što je globalna industrija paranoje i straha nametnuta nakon 9.11. sprečila i okončala terorizam...
Ovo eventualno pogađa samo radnike na crno.
Ovo pogađa sve zemlje koje će dobiti tu de fakto vizu. Sere mi se od viza. A još više od ljudi koji ih brane i pecaju se na gluposti od izgovora za njihovo postojanje.
Nemam nikakav problem da neko napiše ''pa jbg, tako je kako je, ne možemo ništa''. Sasvim u redu i tačno. Ali kad krenem da čitam kako obični ljudi brane i veličaju nešto što im ide na štetu i što služi ili za profiterstvo ili za iživljavanje, povraća mi se.
 
Izvini prijatelju, koji problem ti imaš?
Uzmimo da ovo i jeste de facto viza (a nije, jer, recimo, SAD imaju i ovo i vize), nema stajanja ispred ambasada, nema papirologije. A u redu je, jer nijedna zemlja ne treba da pušta svakoga na svoju teritoriju.
Ako ti imaš problem sa tim, šta da ti radim. Živiš u pogrešno vreme.
 
Ne foliraj se.

Kao što lepo rekoh gore, pre nego što si nastavio sa još jačim bezobrazlukom:
Nemam nikakav problem da neko napiše ''pa jbg, tako je kako je, ne možemo ništa''. Sasvim u redu i tačno. Ali kad krenem da čitam kako obični ljudi brane i veličaju nešto što im ide na štetu i što služi ili za profiterstvo ili za iživljavanje, povraća mi se.
 
Tebi je bezobrazluk sasvim legitimno pravo nekoga da misli da je pojačana granična kontrola u redu? Dobro, imaš prava na takvo shvatanje bez potezanja bezobraznih reči.
 
Ne razumem, ja sam mislio da je ta gadost i hohštapleraj uvedena još pre 5 godina?

Vest iz 2018:

Inače, iako jesam za ulazak Srbije u EU, to je samo zbog moranja i okolnosti. A da su EU kao kolektiv teški licemerni gadovi, to su pokazali nebrojeno puta. I ne samo gadovi nego umnobolnici. Što se posebno videlo od 24.2. naovamo, kada su neki od njih postali spremni i da se obogalje ako treba, samo da isteraju svoje levičarske i zelene agende. Pa makar prisilili svoje zemlje, pa i ostatak kontinenta, na pećinski život. Čast nekim izuzecima od država, kojima nije glavni cilj kako da druge drže dole, i koje odbijaju da budu deo sumanutih birokratskih gluposti.


Čovek bi pomislio da će sa napretkom tehnologije (toliko busanje sa telekomunikacijama, 5G, prepoznavanje lica, kamerčine svuda, Eeeeej Aaaaaj, globlizacijom...) putovanja, saobraćaj ljudi i robe, i svi mehanizmi za njihovo praćenje (i tehnički i birokratski) postati sve jeftiniji i lakši. Međutim, kao što nam svojevremeno lepo reče i objasni profesor Menadžementa (al bio je pravi menadžment kao nauka, ne prodavanje magle) - birokratija je kancer, svaka birokratija uvek rađa još birokratije. I svaki pokušaj da se državna birokratija skreše, skoro uvek rezultuje još većom birokratijom. EU očigledno potvrđuje to pravilo i ponosna je na to.

Da imaju mozga, umesto ovakvih jedenja g... više bi se brinuli za svoje demografije i imigracije. Ali dobro. Nek se igraju, nek se tripuju da rade nešto korisno.
Nisi putovao van zemlje zadnjih 5 godina?
 
Idemo baš u off, ali moj neki utisak je da ovo lako može u jednom momentu da preraste u prave vize i uopšte mi se ne svidja što se uvodi makar bilo samo 7eur i izdavalo se online.

Inače kao neko ko živi u EU, tačnije Nemačkoj, ja nemam neki utisak da su procedure za gradjane EU jednostavne. Upravo suprotno, zaprepašćen sam količinom birokratije i brzinom iste. Tako da kada neko kritikuje EU i njene odluke koje pogadjaju zemlje kandidate, možda treba da pomislite kako li je u samoj EU unutra. Kao što rekoh, za neke osnovne stvari ovde treba i po par meseci da bi se završile u 21. veku i u eri tehnologije koja bi trebala sve da olakša.
 
Tebi je bezobrazluk sasvim legitimno pravo nekoga da misli da je pojačana granična kontrola u redu? Dobro, imaš prava na takvo shvatanje bez potezanja bezobraznih reči.
Ma da, pošto ovo nije dovoljno pojačana, i granična, i opšta kontrola...
grani%C4%8Dni-prolaz.jpg

ag-tnj-otvoren-horgos-1400-vza-20150920-124141626-mxf-still001-41783-750x422.jpeg

1140-tsa-security-lines.jpg

tan2019-5-26_131820136_5.jpg


Ceo svet ubačen u bolesnu američku paranoidnu industriju magle i lažne bezbednosti. Samo prospeš ljudima priče o ''National Securitah'' i mož' da im zavučeš šta god poželiš.
 
Elektronski sistem se i uvodi da ne bi morali da podižu bodljikave žice sa strujom. Biometrija je čudo.
 
Dok ne probamo, nećemo znati.
Između ostalog, to se uvodi i zbog raznih muljaža državljana Srbije - podmitiš službenike MUP-a na izdavanju pasoša, pa ti ponište pasoš i izmene ime i prezime.
Ovako, uz kontrolu biometrije, menjaj ti šta hoćeš.
 
Dok ne probamo, nećemo znati.
To pričaju i za mnoge druge tehnologije i uređenja koja fosiraju i nameću zadnjih par godina. Tako su npr isto tvrdili da će masovno praćenje, uz famoznu veštačku inteligenciju, dovesti do potpunog razumevanja Kovida i do leka za njegovo potpuno izlečenje. Pa ipak, ni od tog nadzora ni od veštačke inteligencije nikakva vajda, na kraju svi proboji koji su se desili na tom polju, desili su se tako što su naučnici primenili iste principe i svoje mozgove i tako rešili deo misterije.
Između ostalog, to se uvodi i zbog raznih muljaža državljana Srbije - podmitiš službenike MUP-a na izdavanju pasoša, pa ti poništa pasoš i izmene ime i prezime.
Ovako, uz kontrolu biometrije, menjaj ti šta hoćeš.
Sprečiće ih u tome kao što sprečavaju vraćanje kilometraža na uvezenim automobilima.

Inače, ako su toj EU najveći problem bauštelci iz Srbije, e onda stvarno... ...

Bukvalno mazanje očiju. I kažnjavanje celog kolektiva zbog eksploatatora i muljatora na nivou statističke greške. No dobro. Može im se. Samo mi je neshvatljivo kad neko to brani i hvali.
 
Brate, tebi niko ne brani da emigriraš u Rusiju ili u Kinu ili u Belorusiju... Tamo imaš policiju bukvalno na ulazu u svaki tržni centar i veće supermarkete, a policijske stanice u svakoj metro-stanici, što zaista smatram dobrim rešenjem, samo na drugi način - uz upotrebu analognih metoda, ne digitalnih.
 
Vrh