Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Par slika od danas:

Penjanje sa gate-a na sprat za dolazne putnike:
438D413F-5FCE-40A0-AEC6-9CE0A499A8C6.jpeg


Prolaz ka hodniku za dolazne putnike:
4253E1D1-EAD4-4588-89E7-B310297CFC2A.jpeg


Pogled na novi toranj:
D6A95641-D22A-4C4F-98C8-A6DF55572A75.jpeg


Hodnik:
08FA4723-B92A-4663-AD99-122EEF732011.jpeg


Poklon dobrodošlice:
984E8FCE-445A-4DAB-8062-A9EB0EA8482E.jpeg


Nova saobraćajnica i proširenje terminala:
B01ED210-7ACE-403D-9A68-C776AD154335.jpeg



Generalni utisci i zapažanja:
- jedna pokretna traka na spratu za dolazne putnike nije bila u funkciji
- pasoška kontrola brza, ali policajke retko smorene, ova kod koje sam ja bio na redu očitava pasoš a kuca poruke na Viber.
- čekaonica za putnik - majko mila šta su ono tamo uradili, čak ni monitor na kome se prati ko je kada sleteo nije bio u funkciji a kamoli bilo šta drugo
- hodnik za dolazne putnike je ok, ima dosta svetla, ali i laik vidi koliko su ti radovi jeftini; ja generalno nisam ljubitelj tih gipsanih ploča za pregrade
- parking i izlazak sa aerodroma su svojevrsna patnja, baš loše uradjeno
- aerodrom više nije tako mali da se očas posla prepešači

Generalno, biće to pristojno kada se sve završi, ništa specijalno estetski ali radiće posao.

Što se zastava tiče, tražio sam pogledom francusku zastavu čim sam izašao, ali jednostavno dominira velika srpska zastava, tako da ako i neko ne zna gde je došao sigurno prvo neće videti francusku zastavu pored 3 srpske.
 
Ako se pitate kada će moći da se uživa u završenom aerodromu Nikola Tesla bez radova, prašine i privremenih tokova, odgovor je od početka 2024 godine. Direktor aerodroma tvrdi da će biti gotovo do kraja iduće godine. Ako vam mnogo smetaju ova privremena rešenja preskočite odlazak avionom na letnji odmor ove i sledeće godine pa uživajte već na leto 2024:


Inače Newsmax kaže da je ovo otvaranje prvi put da se nešto veće od konzerve sardina otvara bez prisustva vlasti. U pravu su da je ovo proširenje veće od konzerve sardina ali nisu primetili Sašu Vlaisavljevica koji je predstavnik države u ovoj koncesiji (i kome treba da uputite vaša pitanja o tome zašto je napravljeno ovako kako je napravljeno).
 
О па ово је реткост!!! Ексклузивна појава! Има ли слика?

Ко ли то долете?
 
Да, али ипак све време у Бугарском ваздушном простору.
 
Slucajno sam primetio na ovom snimku [2:33]:
Da je najavljen automatic robotic valet system pa sam malo potrazio i nasao da je kompanija Stanley Robotics vec implementirala taj sistem na Vinci aerodromu u Lionu.

Evo snimka kako to izgleda u praksi:
Pretpostavljam da je ideja da se optimizuje prostor i ujedno poveca komfor za putnike.

Ne znam da li se vec diskutovalo o tome, izgleda kao neskvakidasnja inovacija za nase parkiranje.
 
Stanje na aerodromu je krajnje haotično, zbog radova koji će trajati još godinu i po - dve. Ne znam kako će to sve izgledati kad dođe leto i poveća se broj putnika.

Aerodromu se kolima prilazi 15 minuta. Automobili mile, svi u jednoj traci, svako zastane da neko izađe iz kola i tako zaustavi celu kolonu.

Nadograđeni delovi zgrade spolja se nikako ne povezuju sa starim delovima. Uopšte ne vidim neku estetsku vezu između starog i novog. Bukvalno kao da je neko spajao tri različite zgrade.

Francuska zastava se vijori između dve srpske. Užas.

U dolasku: hodnici sa pokretnim trakama su široki i nekako prazni. Enterijer je krajnje skroman. "Vensi" je na enterijer potrošio minimum novca.

Čekanje na kofere pola sata. Duže nego ranije. Opet su uveli vaučere za taksije, ali taksisti odbijaju da voze "po vaučeru". Kada uzmete kofer i izađete, čeka vas uzani, improvizovani prolaz do jednog dela nekadašnjeg parkinga, na kome je opšti haos. Taksisti koji mogu da uđu na taj deo parkinga teorijski moraju da prihvate da voze po vaučeru, međutim svi do jednog to odbijaju uz reči "vozim po taksimetru". Dok sam pokušavao da uhvatim taksi, prišla su mi dvojica starih pacijenata da pitaju "jel treba taksi".... Dakle, i dalje niko nije rešio problem taksista.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Sto se tice taxija, imam potpuno suprotno iskustvo. Vaucer me izadje skuplje nego voznja po taksimetru, medjutim nijedan taksista nije hteo da me vozi po taksimetru. Svi su momentalno rekli da voze po vauceru.
 
Vrh