Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840718#p840718:3ompvlx1 je napisao(la):
Bukira » 11 Apr 2021 19:20[/url]":3ompvlx1]Tereni za padel tenis, šta god to bilo.
To ti je u suštini dubl na nešto manjem teniskom terenu na tvrdoj podlozi, sa nešto većim reketima za stoni tenis.
 
_20210414_185034.JPG
_20210414_185022.JPG
 
Odlično. Da se napokon uklone nezavršeni bazeni.

Inače rukomet na pesku sam prvi put video uživo u Španiji. Zanimljivije je nego fudbal na pesku. Ima fora da se atraktivni golovi boduju dvostruko ili trostruko (cepelin, 360 stepeni...)
 
A kako uopšte tapkaju loptu? Nisam nikada video rukomet na pesku, pa zato pitam.
 
To mi je bezveze. Smislenije mi deluje ragbi na pesku od rukometa, bez obzira što se nekima sviđa takav rukomet.
 
Pored odbojke, samo mi je fudbal još smislen i eventualno ako bi se uvodio ragbi, jer to ima smisla i liči na originalni sport. E da, mogao bi i badmington da tu uđe u priču, jer nema tapkanja "loptice".
 
Na pesku je najbolje da se leži i odmara.
Kaki ku*ac sportovi i sl sra*a
 
Danas je Ada bila puna šetača, biciklista, sportista, roštiljdžija... odavno nisam video ovako dobru posetu u aprilu. Na biciklističkoj stazi sam se na momente osećao kao na Ibarskoj magistrali, nema preticanja, zbog ogromne gužve vozilo se u koloni.

Svi sportski tereni su bili puni, preko fudbala, košarke, odbojke do ragbija i golfa. Stotine ljudi je bilo u prostoru za roštilj, muzika, igra i dobro raspoloženje. Očigledno su svi jedva dočekali lepo vreme i zatišje ove pandemije.
 
Svaka čast. Kolona danas oko 18h na starom obrenovačkom putu sve do kraja Ade i onog parkinga
 
Пошто сам "џаба кречила" ево репризе са претпрошлогодишње променаде па... докле траје траје.

slajd-isti-brisati-prvi.gif
 
Прошао сам данас Адом. Верујем да је у овом тренутку већ 50% површина саме обале језера (плаже) заузето угоститељским објектима. Лежаљке, столице и сунцобрани све до воде.
Занима ме постоји ли неки пропис који регулише заузеће ове ЈАВНЕ површине од стране приватника?
Ада ће се убрзо претворити у морску обалу у Црној Гори - људи неће моћи да приђу води док не плате приватнику лежарину.
 
Нажалост одавно је тако. А реално, једна Ада је мало за Београд. Треба уредити Аду Хују за купање.
 
Jeste Ada dosta zauzeta, ali nije problem naći praznije delove plaže. Doduše, treba malo više pešačiti, ali između nudističke plaže i Sharka ima dosta mesta i nikada nije gužva.

Slično je i preko puta, ali tamo ipak ima više ljudi.
 
Rekonstruisana staza koja od šećerane vodi ka Adi. Bilo je krajnje verme jer je prethodna bila u jako lošem stanju.
IMG_20210607_170329.jpg
IMG_20210607_170258.jpg
 
SNIMCI SA PAKLENE ŽURKE NA ADI: Roditelji deci plaćali separe od 90 hiljada sa tri flaše vodke? (VIDEO)

INFORMACIJA da je posle noćašnje žurke na Adi Ciganliji 16 maloletnika završilo na VMA u nesvesnom stanju, uzburkala je javnost i otvorila mnoge teme posebno ako se zna podatak da je na žurci bilo više 1.000 mladih uzrasta od 16 do 20 godina.

https://www.novosti.rs/hronika/hapsenja ... odke-video
 
Meni nije žao te dece, prirodna selekcija će učiniti svoje. Žao mi je naših para bačenih na njihovo lečenje i trežnjenje na vma, žao mi je što su se lekari brinuli oko malih propalica umesto da leče one kojima je pomoć stvarno potrebna.
 
Na starom obrenovačkom putu posle Sunseta je sa leve strane raskrčena jedna veća površina zemljišta.
Možda prave parking ili nešto drugo.
Uglavnom evo snimak pa pogledajte

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RWLnT7XN00k[/youtube]
 
Realno bi mogli celu tu stranu da urede u parking jer se tu ljudi parkiraju kada je gužva.

Ono što bi bilo pametnije je da zoniraju ceo taj potez i tako nateraju većinu ljudi da koriste parking na početku Ade gde celodnevna parking karta košta 150 dinara, a uz to dobiješ 2 velika i dva mala bicikla koje moraš da vratiš do 21h.
 
Uveli su tu i zonu 30
Postavljeni su znaci
Počinje negde od Maxime na kraju Ade do negde Lidla otprilike
 
Ta zona nema smisla bez radara.

Realno, ceo taj potez je veoma problematičan kada je lepo vreme. Ne zbog nezgoda, već zbog gužvi koje nastaju jer semafor kod Lidla traje kratko i prođe samo desetak vozila na zeleno.

Ako se ide ka Ostružnici, i skrene levo na prvom skretanju, treba oko 11 minuta, mada i tu postoji semafor (na Novom obrenovačkom putu) koji pravi kolonu, ali mnogo manju nego kod Lidla.
 
Vrh