Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

@Solecar Građanski aktivizam je nužan, pogotovu u našoj "državi" gde stručnjaci i oni kojima je to posao skoro nikada ne brane javno dobro već to moraju građani. To što su pogrešili nije tolika šteta ka celom pokretu građanskih aktivista ili specifično ekologa, više sebe sabotiraju i gube kredibilitet.

@Astrodule
Da, tako je uvek, Inače znam da su instrukcije opozicionih botova takve da zovu trenutnu vlast drvosečama kako bi Đilasovo drvosečstvo u Bulevaru bilo relatizovano.

Eko straža je inače udruženja građana i moraju ti koji su aktivni u njoj da se bave i stranicom jer je na njima pravna odgovornost šta se objavi. Tako smo i mi za trolu uvek dogovarali interno koja objava ide, a ne da sve što vidimo i padne nam na pamet objavimo bez svesnosti posledica, ali da imamo lajkove i virtualne fanove.
 
Svestan sam da je neophodno da postoji građanski aktivizam, i to uopšte ne osporavam, već čak i podržavam. Samo što se dešava da građani čuju za udruženja, pa sve češće vidim kako komentarišu na društvenim mrežama, portalima, forumima i sl., ili u direktnom razgovoru, kako se pojavljuju razne organizacije i udruženja koja misle da može nešto da se promeni ili kako je bolje da ništa nije ni preduzimano. A kada ih pitam, a šta su to oni uradili ili zašto oni nisu nešto preduzeli po pitanju koje kritikuju, dobijem odgovor u 99% slučajeva, zašto bi se oni cimali kada ima ko je nadlažan za to.
 
14125076_10154294277745943_6069397972157112798_o.jpg

https://www.facebook.com/stareslikeNBGD ... 277745943/
 
Za Beograd je jedna Ada premalo. Grad bi morao da napravi plan pravljenja nove "Ade" negde na levoj obali u narednih 5 godina.
 
Kad se planiralo novo beogradsko kupalište i izletište, bile su dve opcije u opticaju. Jedna je bila da se pregradi Veliko ratno ostrvo a drugo da se pregradi Savska ada. Odlučeno je da to bude druga opcija, čime smo dobili današnju Adu, što je verujem na kraju i bila dobra odluka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831060#p831060:36zspqjv je napisao(la):
Biciklistkinja » Нед Мар 14, 2021 12:07 pm[/url]":36zspqjv]Za Beograd je jedna Ada premalo. Grad bi morao da napravi plan pravljenja nove "Ade" negde na levoj obali u narednih 5 godina.
Ада Хуја :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831060#p831060:co2djo5i je napisao(la):
Biciklistkinja » Ned Mar 14, 2021 12:07 pm[/url]":co2djo5i]Za Beograd je jedna Ada premalo. Grad bi morao da napravi plan pravljenja nove "Ade" negde na levoj obali u narednih 5 godina.
Neka srede Pariguz, i Belu Stenu i eto
 
Počeli su opet neki radovi tamo gde je trebao da bude Aqua park na makiškoj strani.
Ograđen je parking, ima i nekoliko bagera.
 
Dobih odgovor

Поштовани, у вези Вашег питања о радовима на Ади, из ЈП "Ада Циганлија" су нам одговорили следеће: Тренутно се обављају радови на припреми терена за поставку терена за рукомет и одбојку на песку за потребе УНИВЕРЗИЈАДЕ која се одржава у јулу 2021. године.
 
A ja se ponadao da će aqua park ponovo da se aktivira
 
Sad pogledah, jeste, ima zvanično saopštenje na sajtu o otkazivanju.
Tako da ne znam šta onda grade
 
Juče je Ada bilo prelepo mesto. Pošto kafići nisu radili punim kapacitetom, već uglavnom samo šalterski, ljudi su bili raštrkani svuda: po plaži, po zelenim površinama, po baštama koje nisu uklonjene. Prizor je bio baš "evropski".

Zamerke - ne rade javna kupatila. Ko ne zna, ima par velikih, zidanih kupatila i mislim da rade samo kod uprave i na roštilj livadi.

Semafor koji pušta vozila sa Ade pokazuje zeleno samo 15-ak sekundi. Oni koji su kolima ušli na Adu, bili su koloni do pivnice kod roštilj livade, a na Starom obrenovačkom putu mi se čini da je kolona bila "standardna" do malo iza makiškog policijskog fudbalskog terena.

Očekujući toliku gužvu, parkirali smo na parkingu za 150 dinara. Izlaz sa parkinga je odmah kod semafora, tako da se čeka možda samo 5 minuta da se kolima izađe sa Ade na taj način. Naravno, to zahteva ekstreman napor od šetnje od oko 40 minuta do Kraja sveta i još isto toliko nazad, ali ipak sam ja maratonac
 
Evo, nije me mrzelo da ucrtam sva javna kupatila na Adi. Ko ne zna, 1-6 su zidani objekti, kružnog oblika kompletno opremljeni i mislim da samo 6 (kod roštilja) radi.

7 je kod uprave, a i tamo sam nekada nailazao na ključ u bravi

ada kupatila.jpg
 
Bravo za ove slike sa Ada Safarija. Moram priznati da mi se današnji izgled više sviđa.
 
Ja pamtim da je u kuli bila prodavnica životinja.

I sad premotavam film, tamo sam išao baš kao klinac, sredinom osamdesetih. Zar je moguće da se dečiji park nije održao ni 5 godina?
 
Tereni za padel tenis, šta god to bilo. Lagano se sve više zelenih površina pretvara u beton :(

Ada_2021-04-11_01.jpg

Ada_2021-04-11_02.jpg

Ada_2021-04-11_04.jpg

Ada_2021-04-11_05.jpg

Ada_2021-04-11_06.jpg

Ada_2021-04-11_07.jpg
 

Prilozi

  • Ada_2021-04-11_03.jpg
    Ada_2021-04-11_03.jpg
    418,5 KB · Pregleda: 946
Vrh