Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Igramo se rampi...

ada01-2020-10-26-20-54-24.jpg
 
Јуче:



















Топчидерка:





Боја и мирис воде у Рукавцу су - отровни:

 
Nekoliko današnjih slika s Ade:

Ada 1.jpg

Puno naših sugrađana je danas izašlo u šetnju pored jezera.

Ada 2.jpg

Ada 3.jpg
 
Oseća se, ali samo u blizini rukavca. Najgore je na dnu rukavca, kod marine, bukvalno ne može da se diše od smrada. Oko jezera se to srećom uopšte ne oseća.
 
Јуче по веома лепом дану:



У задњем плану се види багер који чисти Рукавац; нисам убеђен да је његов рад сврсисходан, пре неколико година је исти или сличан багер исто тако чистио исто место ...:





























 
Ada Ciganlija dobija inkluzivno dečje igralište

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić najavio je da će Ada Ciganlija u maju dobiti inkluzivno dečje igralište, koje se trenutno gradi zahvaljujući saradnji Grada Beograda i Unicefa.

Kako je prilikom današnjeg obilaska radova istakao, reč je o investiciji vrednoj oko pet miliona dinara na čijoj realizaciji su angažovani JP „Ada Ciganlija” i JKP „Zelenilo – Beograd”.

– Od 2015. više od sto igrališta urađeno u glavnom gradu, ali ovo će biti od posebnog značaja jer je namenjeno deci sa smetnjama u razvoju, koja će ovde moći da se igraju bezbedno. Unicef je zajedno sa studentima Arhitektonskom fakulteta osmislio idejno rešenje dečjeg igrališta – naglasio je Radojičić.

On je podsetio da je sa Unicefom saradnja na zavidnom nivou veoma dugo, ukazujući na samo jedan od značajnih projekata kao što je „Halo beba”, te da će se nastaviti s realizacijom sličnih projekata.

Gradonačelnik se osvrnuo na uslugu socijalne zaštite „lični pratioci”, kojih od 45 koliko ih je bilo u 2014. sada ima bezmalo petsto, odnosno deset puta više. Ove godine za tu namenu u gradskom budžetu opredeljeno je 330 miliona dinara, a usluga će se i nadalje razvijati, naveo je Radojičić.

– Grad Beograd vodi odgovornu socijalnu politiku, posebno u ovom segmentu. Na poziciji socijalne zaštite ove godine izdvojeno je 76 miliona dinara više nego prošle godine – precizirao je Radojičić.

Gradonačelnik Radojičić je iskoristio ovu priliku da apeluje još jednom na sugrađane da nose maske.

– Adu Ciganliju samo tokom jučerašnjeg dana posetilo je više od dvadeset hiljada ljudi, ali je primećeno da ređe nose zaštitne maske u odnosu na prethodni period. Imamo velik broj vakcinisanih, mnogo veći nego brojne druge zemlje, prošli smo kroz teške faze, ali još nije vreme za opuštanje. Zato apelujem na sugrađane da u ovoj možda završnoj fazi borbe protiv virusa korona ne napravimo grešku i da nosimo maske čak i na otvorenom, posebno kada smo u bliskom kontaktu sa drugima – kazao je Radojičić.

Buduće dečje igralište, zajedno sa gradonačelnikom, danas je obišao i direktor JP „Ada Ciganlija” Robert Đukić.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WgbDTM-4Id4[/youtube]

izvor: Studio B
 
Bio sam danas na ovom igralistu. Još nije gotovo, ali ga ljudi koriste. Po mojoj proceni izgrađeno je 70%. Bilo je puno dece, pa zato ne objavljujem foto.
Dobro je da ga prave, jer je igrališni mobilijar na tom mestu bio potpuno uništen i nebezbedan. Mislim da Adi treba više kvalitetnih javnih igrališta. Kafići svoja održavaju redovno, ali su javna zapuštena. Svakako još jednom pohvala za ovo uređenje.
 
Nešto se gradi na prostoru između Mini golfa i teniskih terena:

Ada_20210222_1.jpg
 
Idemo u dubinu, previše je zelenih površina na Adi. Kome još treba građevinska tabla na gradilištu?

Ada_20210223.jpg
 
Čuo sam glasinu da će Adu Ciganliju da ustupe arapima kako bi povezali sa AquaBG...
 
Ta glasina je totalno neverovatna.

Spajanje sa BnV?

Jedino je moguće da urade šetalište do Ade, ali Adu nekome dati je potpuna budalaština.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826963#p826963:1qk7tc9n je napisao(la):
astrodule » Sub Feb 27, 2021 12:10 am[/url]":1qk7tc9n]Ta glasina je totalno neverovatna.

Spajanje sa BnV?

Jedino je moguće da urade šetalište do Ade, ali Adu nekome dati je potpuna budalaština.

Da, zato sam i rekao da je glasina, jer ni ja ne mogu da poverujem. Mada glasina dolazi sa mesta gde se takve stvari mogu saznati.

U svakom slucaju, nista me vise ne moze zacuditi.
 
Eko straža prijavila "da su posečena zdrava stabla na Adi"

Pogledajte prilog 1

Nisam se previše udubljivao u slici, ali odmah bih laički rekao da nije u pitanju zdravo stablo (ne gleda se samo presek panja)

Zelenilo detaljno odgovorilo.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3

Ono što se često viđa poslednje vreme je da se svako posečeno stablo proglašava zdravim. Plus što se to radi i kod onih lokacija gde je zaista nemoguće da je stablo posečeno da bi ti nikao neki objekat.

Zašto bi iko sekao zdravo drvo na takvim mestima?
 
Sa više strana mi je rečeno da je Eko straža problematična što tvoja objava i potvrđuje. Da bi stekli kredibilitet trebaju da znaju kada da uzbunjuju javnost a ne da prave cirkus čim vide posečeno bolesno drvo jer se u tom slučaju radi ili o krajnjoj nestručnosti njih koji se predstavljaju kao ekolozi ili zlonamernosti.
 
Koliko je dobro imati ovakva društva (udruženja), ne samo u domenu ekologije, toliko sve više čitam / čujem da su problematični ili da više odmažu nego što pomažu. Na kraju čak i oni koji zaista rade kako treba, nekako ispadaju smešni.
 
Na žalost to samo pokazuje da je veoma malo "kvalitetnih" ljudi. Naročito gledajući komentare gde na svako posečeno drvo 95% komentara su automatski odgovori zatrovani trenutnom politikom (Vesić drvoseča i slično).

U komentarima je to očekivano, ali u objavama nije i tu mora mnogo pametnije da se istupa.

Nije svako posečeno drvo "dokaz urbicidne politike gradskih vlasti".

Šta se postiže ovakvim objavama? Povećava se članstvo u grupi, komentatori se udružuju, jačaju kolektivnu svest, ali u prvoj ozbiljnijoj raspravi će pasti, naročito ako budu koristili ovaj primer (em logička greška, em dokazano nisu u pravu). Grupa bi trebalo da javno objavi ovaj odgovor Zelenila i time malo poveća svest kod svojih članova.

ps: Koliko sam pratio Eko straža je imala problem sa nalaženjem admina. Koliko mi se čini, pravi vođa Bojan, je OK lik, ali pitanje je ko je sve oko njega.
 
Vrh