Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Ti promovišeš izgradnju pešačko - biciklističkog mosta sa mogućnošću kolskog saobraćaja u vanrednim situacijama i indirektno urbanizaciju, betonizaciju i povećanje automobilizacije Ade, što posledično dovodi do toga i da si protiv očuvanja Ade Ciganlije kao zaštićenog područja.​
 
Poslednja izmena:
1977.

Screenshot (2281).png
 
Da... ali sada nije dovoljno pristupačna sa novobeogradske strane za tako nešto... kada bi makar u planu bio neki prelaz preko Save.... :rolleyes:
Ада није довољно приступачна са НБГ стране да би је накрцали кафићима??? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Нема довољно људи на Ади у сезони? Не може се колима прићи било ком ћошку Аде? Како то Ада није довољно приступача са НБГ стране кад се ти уби да докажеш како мост на Ади заправо директно спаја блокове и Аду и да никоме, бициклистима поготово, не треба бољи приступ од тог моста? Како сад од једном Ада није довољно приступачна?

@solecar

Кад би људи имали довољно капацитета да укапирају вас двојицу генија, али ви сте ипак на неком другом нивоу.

Тренутно НЕПОСТОЈАЊЕ најављеног бициклистичког моста на Ади није никаква ПРЕПРЕКА прављењу кафића који ничу ДЕЦЕНИЈАМА у назад, јер људи на Ади у сезони има више него довољно и скоро свуда је могуће прићи колима. Вишедеценијски проблем који постоји на Ади ви објашњавате искључиво кроз призму најављеног бициклистичког моста. Тачно сам знао да пре него што је Шапић најавио овај пројекат никоме никад није пало на памет да направи нешто на Ади.
 
Најпосећенији локал на новобеоградској страни је На крај света а томе може захвалити зато што је релативно близу паркинга са макишке стране а опет даље од дела где је највише купача. Могуће да је због тога неко засртао овај део са претходне слике
 
Ада није довољно приступачна са НБГ стране да би је накрцали кафићима??? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Нема довољно људи на Ади у сезони? Не може се колима прићи било ком ћошку Аде? Како то Ада није довољно приступача са НБГ стране кад се ти уби да докажеш како мост на Ади заправо директно спаја блокове и Аду и да никоме, бициклистима поготово, не треба бољи приступ од тог моста? Како сад од једном Ада није довољно приступачна?

.......

To je bio sakrazam.
 
Na Adi počeli da markiraju drveće (deo uz nudističku plažu do Kraja sveta, za ostatak ne mogu da tvrdim).

IMG_0988.jpeg


Takođe je 10-ak stabala na tom potezu isečeno. Skoro sigurno su bila bolesna jer danas nisam video par bolesnih i trulih koje viđam godinama.

Takođe se i zastava viori kod “Stounhedža”

IMG_0989.jpeg
 
Šta se dobije od informacija skeniranjem qr koda sa ove značke na drvetu? Jel probao neko?
 
O ne. Biće malo veća gužva...

Za nekih 20-25% je kraća sada...

Taj deo me je i nervirao jer nekako s boka si bio suviše izložen ka onima koji nisu skroz bez odeće... Mada cela plaža nije sprečvala ljude da u kupaćem šetaju i šetaju... ili baš tu puste kera da se brčne...

Ja bih uveo 3, 4 ulaza i kontrolu, redare, ono skidaš se odmah, pred redarom ili ti nema ulaska 😄
 
Кад би људи имали довољно капацитета да укапирају вас двојицу генија, али ви сте ипак на неком другом нивоу.

Тренутно НЕПОСТОЈАЊЕ најављеног бициклистичког моста на Ади није никаква ПРЕПРЕКА прављењу кафића који ничу ДЕЦЕНИЈАМА у назад, јер људи на Ади у сезони има више него довољно и скоро свуда је могуће прићи колима. Вишедеценијски проблем који постоји на Ади ви објашњавате искључиво кроз призму најављеног бициклистичког моста. Тачно сам знао да пре него што је Шапић најавио овај пројекат никоме никад није пало на памет да направи нешто на Ади.
Nikada nisam ni napisao da je nepostojanje mosta Blok 70 - Ada prepreka da se grade kafići na Adi. Prilikom odgovora sam se osvrtao na komentare ljudi koji su pisali kako neće izgradnja mosta dovesti do povećanja izgradnje kafića, betonizacije i sl. Ako si primetio, kritikovao sam odavno, a i sada to radim, izmeštanje Zoo vrta sa prostora Kalemegdana, jer sam i dalje pri stavu da nisu odustali od stanogradnje na tom prostoru. Ne znam koliko obraćaš pažnju na davanje lajkova, ali upravo na taj način sam u nemalom broju slučajeva, umesto da svaki put pišem "slažem se", na ovoj temi izrazio saglasnost sa kritikama i prijavama drugih članova.​
 

Novine na Adi Ciganliji: Evo šta će se graditi


JP Ada Ciganlija raspisala je tender za izvođenje radova na uređenju zelenih površina kod letnje uprave ovog preduzeća, a vrednost je procenjena na 50 miliona dinara.

Tenderom je, između ostalog, predviđena gradnja avantura parka, veštačke stene, "agility" poligona i nožnog bilijara, prenosi eKapija.

Budući avantura park imaće deset dečjih prepreka na drvenoj konstrukciji, a u planu je i novi mobilijar i ozelenjavanje.

Nožni bilijar, kako se navodi u dokumentaciji, treba da bude za spoljnu upotrebu, dimenzija 6,8 metara x 3,8 metara x 0,27 metara. U okviru ove stavke predviđena je i nabavka 32 fudbalske lopte različitih veličina.

Rok za prijavu na tender je 26. mart.​

 
Зашто на Ади немамо лавиринт од живе ограде и дечији саобраћајни полигон за бицикле?
 
Vrh