Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Rastinje u vodi je očišćeno u plićaku na nudističkoj, al ga ima od 1m20cm dubine nadalje... vidim da mašina koja čisti korov radi na suprotnoj obali.

Danas je bilo baš super ujutru. Voda je topla, jako čista, duva vetar pa pravi malene talase (koliko već mogu da budu talasi na jezeru, al prosto nemaš osećaj da je ustajala voda tj. bara, pa nekako i to doprinosi boljem osećaju) na jutarnjem suncu maksimalno prijatno osušiti se.. Ne izgoriš, nema gužve, nema dečurlije, onih par momaka ranoranilaca poput mene, atlete, solidni... Priroda. U plićaku možeš da ležiš i lebdiš, kao pluta, ne mogu da istaknem sve prednosti u odnosu na bazen...
 
Radila i dalje masina u tim krajevima sad pre sat vremena, dva, ali po meni su samo jos gore napravili. Nisu pocupali do kraja, samo su trimovali 😁 I sad na jedno dva metra od obale, noge ti upadaju u travu, a gore plivas u moru osisane trave 😁 Kad se probije taj deo i ko prezivi, na sredini Ade je ekstra 😁

Ne znam da li ce da srede do kraja dana, ali neozbiljno sto su se tek sad setili, sve i da ociste sve. I ne samo neozbiljno, prilicno i opasno, narocito ako bi neko po mraku uskocio...
 
Opa Beki i ti ideš na nudističku... Šteta što nemam tvoj taman ten pa da mogu tako po najjačem suncu. Ja sve obavim do 9h 😄 Mrzi me da mažem faktor, bolje ovako prirodno lagano da dobijam ten...

Jeste malo frka kad krenu te lijane oko noge da se vrte, a već si u dubini...
 
Pa da ides posle 9, imao bi i ti taman ten😁 Nemam ga ni ja genetski, ali evo za ovih par dana kao da sam bio u Egiptu na moru 😁

Ne idem na nudisticku, ali blizu.
 
Ne idem na nudisticku, ali blizu.

Ti si jedan od onih da baci pogled, al da se ne pokaže 😆

Šalim se.. 😊

Eto, ja bih bio samo crven kao rak za tih par dana.. ne mogu ja da potamnim kao prosečni ljudi posle 10 dana mora, ni za mesec dana mora...
 
Trcao sam bas pre neko vece i neki par, bas slatki onako, neki indie fazon, gleda levo desno i krece dole ka nudistickoj plazi. Da li su hteli da vire ili da se dovate malo ili da se kupaju, ne znam, u svakom slucaju, krenulu da se sunjaju ka dole, a ja dotrcao, nisu me ni primetili i kinem kako sam prolazio pored njih, a ona vrisnula, a decko joj se uhvatio onako za srce od straha 🤣🤣🤣🤣
 
Беки Беки... :LOL:
1689350299708.png
 
Juče sam išao na Adu, Makiška strana, na 3/4 ukupne dužine i mnogo blizu plićaka je trava. Stvarno grozno. Svake godine odem par puta ali stanje ove godine je jezivo.
 
Valjda su nesto napravili danas. Proverice se u ponedeljak 😁
 
Bolje je , ali i dalje nije kako treba.

Ali pojavio se dodatni problem, u vodu ne mozes da uskocis da se rashladis 😁 Pisolina.
 
Da, voda je pretopla i biće ovih dana... al meni je to ok, pogotovo rano ujutru. Jer je toplija od vazduha ujutru... Pa ti se ne izlazi iz vode. 😊 Pogotovo ako jutra budu malo hladnija narednih dana... Ako bude 20tak stepeni. Danas nisam išao, al ću verovatno sutra.
 
Propalo mi jutro na Adi koliko sam lepo spavao noćas... i sad moram da po najjačem suncu i da mažem sunblock što me zamara...
 
Šta da radim danas? Gde ću?

Moram napolje, već počinjem da ludim lagano u kući i šetam gore dole po dnevnoj sobi. ☺️
 
20230718_185748.jpg

Ovaj Ada mall se tako fino uklopio, tako je leg'o, izgleda kao da je deo prirode, kao da ga je priroda oblikovala i uglavila, a ne arhitekta 🙂

Nevorovatna lokacija i projekat... Pogled levo fascinantan landmark Beograda, most na Adi, pogled desno, urbana, planska gradnja. Pogled iza jedno on najlepših kupališta u gradu koji nema izlaz na more...

Divan deo grada... Slično kao NBG, pre 50 godina, nije bilo ništa, a sad sve ove lepote...
 
да сам ја градоначелник Београда моја контроверза би била што бих инсистирао на пројекту да се овај грађевински шљунак замени правим белим каменчићима за плажу а бетон стазе изнад уради неким бехатоном само да лепше изгледа

и сви би ме овде пљували на шта бацам паре када има већих приоритета али ја бих тврдоглаво инсистирао на томе
 
да сам ја градоначелник Београда моја контроверза би била што бих инсистирао на пројекту да се овај грађевински шљунак замени правим белим каменчићима за плажу а бетон стазе изнад уради неким бехатоном само да лепше изгледа

и сви би ме овде пљували на шта бацам паре када има већих приоритета али ја бих тврдоглаво инсистирао на томе
Oni bi to uradili samo u slucaju da moze neki privatnik tu da posadi zgrade i markete i skupe restorane pa bi imali koristi. Ovako da ulazu u gradjane bez da debelo zarade, nema sanse.
 
Ja sam razmisljao da se dodatno popuni dno da nigde dubina ne prelazi metar i po na primer, tako da niko nikada ne moze da se udavi. Ali bi tek onda bila pretopla voda sa smanjenom zapreminom, i ovako je skoro pa nepodnosljivo.
 
1. To je zbog hlada. 🙂
2. Ideja da bude svuda plićak 🤣
3. Već sam na plaži 😋

20230720_134746.jpg


Pusto je kao da je 6 izjutra!
 
Vrh