Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Koji je to moron pa potpiso je u ugovoru da nema zastakljivanja sad tjera inat a advokati fino tuku parice
 
Da li neko zna da mi kaže da li je kompleks završen, ima li ikakvih građevinskih radova, zidanja, betoniranja, listam nekoliko stranica unazad i ne vidim skorašnje fotografije.
 
Danas sam primetio da su započete aktivnosti montaže na parking prostoru ispred restorana Despacito. Moja procena je da u pitanju terasa/bašta rastorana na postojećim parking mestima.

Kao i svi "kreativni investitori" u Srbiji projekat započinju petkom kako bi do kraja vikenda bio gotov.

Kada se ovakvi investitori pojave u naselju, normalno je da se poveća sumnjivih likova, sa time dođe i poneko ubistvo. Tada će svi koji su kupili stan u Abloku izgubiti 20-30% vrednosti uloženog novca (isto važi i za rente).
 
Ovaj se širi na javni parking?
A onda je problem onaj sa lođom/balkonom?
E i kako je to u ugovoru o kupovini stana regulisana zabrana zastakljivanja?
 
Zivan":2ozq9opn je napisao(la):
Danas sam primetio da su započete aktivnosti montaže na parking prostoru ispred restorana Despacito. Moja procena je da u pitanju terasa/bašta rastorana na postojećim parking mestima.

Kao i svi "kreativni investitori" u Srbiji projekat započinju petkom kako bi do kraja vikenda bio gotov.

Kada se ovakvi investitori pojave u naselju, normalno je da se poveća sumnjivih likova, sa time dođe i poneko ubistvo. Tada će svi koji su kupili stan u Abloku izgubiti 20-30% vrednosti uloženog novca (isto važi i za rente).
file.php

Uzas!!!!
 
Boga mi, moram priznati da ste u pravu...izgleda da je basta...i to natkrivena...sa sve metalnim drzacima...i bice gotovo koliko sutra...nadam se da ce neko iz DEKE imati herca da im zabrani i porusi to...jel oni su mozda zakupili parking ali ne pravo da na tom mestu grade bastu...ili se ja barem nadam da nije tako....
 
Pogledajte FB profil restorana. Oni to najavljuju još od februara. Imate i render.
 
Predlazem da ga baštu premeste na slobodnu parcelu izmedju Delta City i A bloka.
Ima vise prostora, ne uzurpiraju parking mesta, a i sa SPC ce lakše izaći na kraj nego sa stanarima.
Biće ovo zanimljivo leto...
 
Ma opušteno. Pravi se Strahinjića bana od A Bloka. Cena kvadrata ima samo a skače :)
 
Lep render... ali nažalost nerealan jer umesto parkinga naselja sa druge strane ulice i saobraćaja u JG ovde vidimo stazicu za šetnju i šumu...

Da bi restoran radio mora da ima goste i to STALNE koji se najlakše dobiju iz okoline...

Bilo koje teranje sile sa okolinom od potencijalnih stalnih gostiju kreira neprijatelje koji te svakodnevno mogu sabotirati na milion načina i da im ništa ne možeš...

Izbroj broj terasa iznad bašte... Tokoliko je potencijalnih kanti vode kada malo zasmeta buka iz bašte ili šta već...

Spreman sam u neku paricu da Despactito neće dugo...
 
Sutra cu to da uslikam ali je problem prici jer se jos uvek radi, ono je katastrofa i primitivizam kakvog nema i koji vec postaje obelezje i zastitni znak ovog grada, lik je ladno zauzeo skoro ceo parking na tom uglu ostala su samo 2 mesta slobodna .. Nema nikakve sumnje da se nista nece desiti i da ce lik to dovrsiti do kraja po vec vidjenom i oprobanom receptu.
 
Treba da pripadaju bloku i stanarima koji nemaju kupljen parking. Ako se sutra postavi zona parkiranja onda treba da pripada gradu valjda. A mozda je vlasnik kafica kupio ili zakupio nekoliko parking mesta od bloka i prosirio se.
 
A od koga je kupio ili zakupio ta parking mesta, ako su ta parking mesta za stanare zgrada? Zamislite situaciju da je tu svaki drugi lokal kafic i da svi kafici zakupe/kupe parking mesta.
 
Kakvo zakupljivanje zlata vrednih parking mesta u gradu gde se vise nezna sta je parking a sta zelena povrsina i sta je ulica a sta pesacka staza? Da je zakupio prostor nebi se ni obelezavao parking vec bi ta "terasa" bila odma izgradjena u kompletu sa lokalom. Bilmez se bez ijednog treptaja ladno prosirio pravilno racunajuci da niko nece reagovati i da ce nesmetano raditi, a tako ce i biti.
 
Ne kapiram poentu bašte na ulici, između parkiranih automobila.
 
“Investitor” vesele bašte baš nema sreće.
Gde baš danas da hapse na NBGD zbog davanja i primanja mita u vezi nelegalne gradnje...

Vest na Blic-u...
 
Od koga se trazi dozvola za ovako nesto?
Nije mi jasno, invenstitor kupi plac, napravi par zgrada, napravi parking mesta oko zgrade, proda stanove u zgradama zavrsi ceo projekat ili blok i ko je posle zaduzen za ta parking mesta, u cijem su vlasnistvu ona, ako su ostalo u vlasnistvu invenstitora znaci on moze da proda sva ta parking mesta?
 
Tacno 6 parkiralisnih mesta je uzuriparo plus jedna kratka stazica do ivice trotoara u delu prema delti. Kad se sagleda velicina lokala u prizemlju zgrade odmah je jasno da je rec o klasicnom "biznismenu" sa ovih prostora. Inace non stop se uz montere muvaju okolo razni tipovi pa i jedan cika u poslovnom odelu pa je nemoguce bilo snimiti bolje kadrove osim ako se nema neki DSLR sa jacim zumom:


 
Vrh