Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

dsc09645.jpg

dsc09646.jpg

dsc09647.jpg

dsc09650.jpg

dsc09649.jpg

dsc09648.jpg

dsc09661.jpg

dsc09660.jpg

dsc09659.jpg

dsc09658.jpg


cijena izvojenog stana u zgradi D je po kvadratu 1760 e /mkv sa pdv a garaznog mjesta 9 600 e sa pdv
odrzavanje ce biti 0,3 e mkv do 2018 kad ce cijeli kompleks biti gotov
zabranjena je bilo kakva izmjena na fasadi od strane kupaca stanova
naplata grejanja po utrosku
nije obavezna kupovina parking mjesta 250 garaznih mjesta jos 60 ako se nevaram na povrsini slobodnih
nece biti rampi kao u belvilu bice i djecije igraliste
liftovi david paic daka po 2 lifta u ulazu itd itd
malo su jos neorganizvani , neznaju da odgovore na sva pitanja ako dobijem na loto kupujem stan
 
O pa direktore fino si se ti informisao. Inace svidja mi se fasada pre svega ovaj kameni deo nekako je pravo osvezenje u odnosu na okolne blokove.

Odlican i dobar info za DAKA liftove to mi je bas drago da se radi i proizvodi
 
hteo sam napisati brick ali kao da bude jednostavnije posto vizuelno poseca na kamen. Mada priznajem da nisam znao da je "holandska cigla" :)
 
Znači takvi drveni paneli i takva cigla će na kraju biti na fasadama zgrada? Deluje mi fino :)
 
Nisam siguran da su ono bas paneli od drveta. Sumnjam da bi bilo prakticno odrzavati takvu drvenu fasadu ali ok su i paneli koji podsecaju na drvo. Inace ja volim fasadnu ciglu bila ona sto kaze direktor holandska poput kamena ili ne a i ziveo sam i zivim iskljucivo u zgradi sa fasadnom ciglom a ne uzasne demit fasade koje se speru kakvih je po gradu pregrst cak i na vracaru i tim hvaljenim lokacijama.
 
I mislio sam kvazi-drveni :D Znam da su npr. u Westu aluminijumski sa "drvenom" teksturom. Sve su popularniji ti paneli i po centru grada.
 
Cena parking mesta je sramota, 9.600E?!

Sa 60 "besplatnih" mesta na povrsini, ovde se nikako ne ispati uzeti stan i imati auto, ukoliko se ne kupi i garazno mesto. E sada ostajemo da vidimo da li ce investitor i komunalci lepo ispratiti zabranu parkiranja na trotoarima, travnjacima, krivinama i sl. sto moze pospesiti prodaju garaznih mesta, mada po ovoj ceni tesko. Takodje u ovakvo projektovanom bloku onda se nikako ne sme dozvoliti prenamena garaznih mesta u bilo sta drugo.

Sve u svemu razocaran sam cenovnom politikom, mislim da u ovom momentu nema opravdanja za ovolike cene, ali tu je trziste da ocenih.
 
pa pogledaj cene ostalih novogradnji ma nbgd.


što bi ovde investitor tražio mnogo manje?
 
Koliko znam investitori su i gazde firme DAKA, nisu se baš trudli oko nje tako da to više nije ona firma koju pamtimo pre privatizacije, ko zna koliko će dugo još da postoji pošto su i proizvodni pogoni rastureni i zamenio ih je valjda isplatljiviji biznis pod firmom "Big pizza"!
 
Firmu David Pajic Daka su koliko sam ja čuo kupili zbog zemljišta u Luci Beograd. A sad je jako čudno uporediti njihovu cenu sa cenom u bloku 9-a od 2.300 evra za 1 kvm sa PDV-om. Meni obe zvuče nadrealno, međutim, upravo mi izađe klijent i ode da potpiše ugovor za kupovinu u A- bloku za 1.760 evra sa PDV-om. Kupuje za keš lovu i boli ga uvo. Ja pregledah papire, vidim sve ok i kažem potpisuj. Znači da kupaca ima.

Međutim, saznah još nešto vrlo interesantno i vrlo provereno: 1/3 stanova u Belvilu nije prodata. To je preko 600 stambenih jedinica. Trebalo bi uzeti u obzir.
 
pa ja napisah da je na trzistu da odluci, tako da tu nista ne kazem, moze i za 2000...

Medjutim ono sto jeste istina, je da 90% beogradskih projekata sa ovim cenama prodaju zgrade od 100 stanova po 3+godina godina, sto nikako nije isplativo kada se gleda i cena novca. Ne vide da bi mnogo bolje prosli da prodaju sve za godinu i po i da odmah nastave sa novim projektom sa istim parama. Ovde svi gledaju kvadrate i veruju da to znaci i da imaju novac. Pa ovi carevi u belvilu i dalje prodaju stanove 6 godina kasnije, to je ludilo, a isplativo nikako nije. Da su pre 3 godine smanjili na 1400e sve bi rasprodali, imali slobodna sredstva za ulaganje i ne bi imali jos tri godine usputnih troskova.

Ovako gledano najiplativiji je projekat GDSa u bloku 72, koji su uspeli da prodaju 700 stanova za godinu dana po 1200+pdv. Znaci da bi se ovde stanovi razgrabili po 1300-1400e, a to nikako nisu cene sa kojima su na gubitku.
 
U igri velikih brojeva vreme je tu manji cinilac nego sto nam se na prvi pogled cini.

Belvil je druga prica davno ispricana sa sve naduvanijim cenama oko 2K koje su bile i ko se seca sa zizkom u parketu koji je prokrstario nasim i svim mogucim forumima koji su vodili do nas i ytong zidovima i prepravljanim stanovima. Belvilova ulazna komponenta u vidu zemljista je bila daleko manja nego trzisna za sadasnje a pogotovo za ono vreme pa se smatralo da se ima vremena ne gledajuci nadolazecu konkurenciju koja je spremala kvalitetnije stambene komplekse na slicnoj lokaciji.
 
belka":3mjoz185 je napisao(la):
Firmu David Pajic Daka su koliko sam ja čuo kupili zbog zemljišta u Luci Beograd. A sad je jako čudno uporediti njihovu cenu sa cenom u bloku 9-a od 2.300 evra za 1 kvm sa PDV-om. Meni obe zvuče nadrealno, međutim, upravo mi izađe klijent i ode da potpiše ugovor za kupovinu u A- bloku za 1.760 evra sa PDV-om. Kupuje za keš lovu i boli ga uvo. Ja pregledah papire, vidim sve ok i kažem potpisuj. Znači da kupaca ima.

Međutim, saznah još nešto vrlo interesantno i vrlo provereno: 1/3 stanova u Belvilu nije prodata. To je preko 600 stambenih jedinica. Trebalo bi uzeti u obzir.
Vrlo provereno imas pogresnu informaciju o broju neprodatih stanova u Belvilu.

Klijent ti je glup ako je u ovom trenutku platio punu cenu za A blok.
Igor":3mjoz185 je napisao(la):
U igri velikih brojeva vreme je tu manji cinilac nego sto nam se na prvi pogled cini.
2% godisnje na 50 miliona je 1 milion. Jedan dinar bacis u fontanu sa milionima se malo drugacije ponasas.
Igor":3mjoz185 je napisao(la):
Belvil je druga prica davno ispricana sa sve naduvanijim cenama oko 2K koje su bile i ko se seca sa zizkom u parketu koji je prokrstario nasim i svim mogucim forumima koji su vodili do nas i ytong zidovima i prepravljanim stanovima. Belvilova ulazna komponenta u vidu zemljista je bila daleko manja nego trzisna za sadasnje a pogotovo za ono vreme pa se smatralo da se ima vremena ne gledajuci nadolazecu konkurenciju koja je spremala kvalitetnije stambene komplekse na slicnoj lokaciji.
Ne znam sto ti je zizak stalna asocijacija za Belvil, moze svakome da se desi da naleti na minu, mene taj slucaj asocira na to kako treba da se ponasa odgovoran investitor. O tome je bilo napisano vise svedocanstava kupaca bas na ovom forumu.
Ta cena je bila u skladu sa trzistem u tom trenutku. Menadzmentu i zaposlenima ne odgovara da se zatvori prica, ladovina a prvi brzo stize. U skladu sa tim pogresno informisu UO koji samo usvaja i formalizuje njihove predloge. Mada su u plusu odavno pa se verovatno previse ne strecaju.
 
Nevenkovic":1r431zjm je napisao(la):
Klijent ti je glup ako je u ovom trenutku platio punu cenu za A blok.
Kakva je ovo nekorektna izjava a potom kasnije kazes da je vasa ~2K cena bila trzisna za gradnju manjeg kvaliteta nego ABlok.
 
Cao svima , nov sam na forumu ali ga vec dugo pratim.

Moram prvo da prokomentarisem ovu "proverenu" informaciju.

Međutim, saznah još nešto vrlo interesantno i vrlo provereno: 1/3 stanova u Belvilu nije prodata. To je preko 600 stambenih jedinica. Trebalo bi uzeti u obzir.[/quote]

S obzirom da ovaj projekat poznajem veoma dobro kao i vecinu velikih projekata u gradu, moram da razocaram gospodina Belku. U Belvillu je ostalo manje od 100 neprodatih stanova. Prosecna cena je ispod eur 1700/m2 trenutno. Takodje, veoma je bitno da se zna da je projekat u debelom minusu. Kada pogledate bilanse kompanije Blok 67 associates na sajtu apr-a, videcete da firma iz godine u godinu belezi gubitke, i da je iznos kumuliranog gubitka iznad visine kapitala. Takodje u finansijskim izvestajima se vidi takodje da Blok 67 associates ima kredit prema Hypo banci iz Austrije u iznosu preko 50 mio Eur.
Da sumiram price kako su investitori u ovom projektu zaradili silne pare su potpuno bez osnova. Jedini koji je nesto profitirao u prethodnom perioudu je hypo banka u smislu naplacenih kamata po kreditima za izgradnju naselja, mada imajuci u vidu koliko im kredita nije vraceno, pitanje je koliko su u gubitku kada se saldira kamata i dospeli dug (da ne govorim o vremenskoj vrednosti ulozenog novca).
 
Hvala za info ali ajde da u ovoj temi nastavimo o Abloku ;)
 
Sto se tice A bloka, koliko vidm radovi fantasticno napreduju. Exing radi dobar posao. Ono sto je fascinatno je da investitor gradi iskljucivo iz sopstvenih sredstava. Koliko znam sa jednom bankom su u toky pregovori oko projektnog finansiranja ali jos nista nije finalizirano. za razliku od npr. west 65 projekta, vidi se da je likvidnost investitora odlicna.
 
Trosobni stanovi u lameli D sa sajta koji su gledali između zgrada (gore pokazani od 67 m2) su rezervisani, tako da sve ono što je bilo interesantno otišlo je. Lamele C i B su neinteresantne, jer su ili blizu jedna druge ili su na samoj ulici.

Što se tiče Belville, tu je i dalje cena polovnih stanova dobrodržeća. Prodaju se (provereno, ne pričam o tome koliko se traži u oglasima već za koliko se najčešće realizuje prodaja) dvosobni stanovi od oko 60-65m2 za 110-115.000 dok manji, jednosobni (43-46 m2) za 80-85.000 eur. Naravno, radi se o nepregrađenim stanovima od strane investitora i o stanovima dobro pozicioniranim u samom bloku.

Samo da se ne stekne utisak da sam prodavac u Belville pa ga favorizujem, posedujem nekretninu u Bellvie ali planiram kupiti još jednu. Imam veliku dilemu, kupiti nov u A bloku, ili "dobar" polovan u Belville
 
Ne postoji dobar belvil vec manje ili vise nasminkan stan. Ukoliko ti je bas to dilema a nadjes u abloku odgovarajuci stan i poziciju izbor je jednostavan.
 
Iskreno, ja i posle 5 godina od kupovine stana u Belville nemam zamerki. Kada mi neko ko je samo prošao pored naselja počne priču o nekvalitetu, ja im samo ponudim da dođu i pogledaju stan. Prosto, nemam šta zameriti. Ipak, razlikuje se od većin stanova (unutrašnja visina, spušteni prozori, visoka vrata ... ipak ima on svoj šmek). Sa druge strane, vidim da je u Abloku planirana kvalitetna gradnja ali da li će stati sa gradnjom posle prve faze kao što se desilo u West-u 65 (pa umesto uređenog prostora imamo gradilište, to je sad pitanje? Najbolja kupovina je kada pri ulasku u stan daješ novac, a ne ovako na obećanja. Opet, ako bi sada kupio u belville to znači da bi već godinu dana bio u prednosti sa izdavanjem (oko 5k).
 
E pa arado ako imaju te magicne moci da prodaju stan od 45 kvaddrata 1850 evra po kvadratu, ja im zaista skidam kapu. Mada onda ponovo ne razumem zasto ne spuste cenu i rasporadaju sve u par meseci.

Meni deluje prosto neverovatno da sada posle svih ovih poremecaja na trzistu neko plati pregradjen stan u Belvilu ovu cenu. Narocito posto bi trebalo da nisu ostali bas najbolji stanovi, ipak se radi o stanovima koje niko nije kupio prethodnih x godina.

Nikada nnisam bio ni u jednom stanu, ali ne sumnjam u kvalitet kao drugi, ima ovde forumasa koji prilicno pohvalno pricaju o svojim stanovima, tako da je to ok.

Nego Ablok, po meni malo bolja pozicija od Belvila, verovano bolji kvalitet i tako malo im je falilo da naprave i dosta lepsi blok, cime bi delom i opravdali sada trazene cene. Generalno deo koji se sada pravi ce biti zasticen of buke JGagarina kada se zavrse sve faze i trebao je biti i najbolji u celom bloku za kupovinu stana.
 
Bilo bi dobro da se zadrzimo na temi o abloku a o belvilu postoji tema pa da ne pravimo zabunu.
 
Vrh