Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Odlicnk. Znaci da bi danas imao ostavu moraš da kupiš debelo preko 100 kvadrata. Ali makar jw velika ostava od preko 2 kvadrata...


Na miljakovcu sam ziveo u stabu od 65 kvadrata imao je ostavu...


Žao mi je to što umesto da napredujemo kao društvo mi nazadujemo i umesto da svaka porodica može da priušti stan sa ostavom, to je danas privilegija isključivo bogatih.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
MilisaV":21uk2xnh je napisao(la):
Odlicnk. Znaci da bi danas imao ostavu moraš da kupiš debelo preko 100 kvadrata.
Zaista ispada tako nekako, mada sam i na ovaj projekat cuo primedbu "zasto je kuhinja skracena, sta ce tu taj degazman"

Od juce je prodaja preseljena u blok, uzoran stan je gotov, kako mi rekose jedna od verzija 2-s.
 
Evo vam jedne brzinske fotke uzornog stana od juce.
Nism bas siguran da je rilaz skroz goov, ali do ponedelja verujem da ce biti.
uvu3e2yn.jpg


Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
 
Jedino sto nesto vredi je ovaj 3.5 stan. Mislim kapiram ja njihovu zelju za stednjom, ali ne bih nikad kupio stan koji ima prolazne sobe jer je onda ukupan broj funkcionalnih odvojenih soba manji za jednu, sto znaci da stan sa tri sobe postaje funkcionalno stan sa dve sobe, jer je dnevna soba ujedno i prolazni hodnih do spavacih.
 
Ima li neko mozda slike pokaznog stana?Bilo bi lepo videti ga.
 
Često prolazim pored gradilišta,odlično napreduju, jedno od retkih gradilišta gde vidjam radnike sa zaštitnom opremom.
 
Ovakvi komentari bez osnove su besmisleni. Obrazlozi svoje misljenje, pa ce onda imati smisla. Ja nisam nigde video resetke i ogradu od 5 metara pa ne mogu da se slozim sa tim da je to zatvor.

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
 
Mislim da je Feanor rekao da deluje kao zatvor zbog blizine komsijskih prozora.
BTW slozili smo se ranije da bi blok bio kolko tolko ok da nema ovih zgradica izmedju.
 
Mislim da ljudi preteruju sto se toga tice. Naravno pitanje je da li je to primeren konept za nbg ali u vecem delu grada ljudi zive u stanovima i zgradama koji su i na manjoj medjusobnoj udaljenosti pa nije neki problem. Rekao bih da je zelenilo kljucno u ovom ambijentu.
 
Igor":3edmilge je napisao(la):
Mislim da ljudi preteruju sto se toga tice. Naravno pitanje je da li je to primeren konept za nbg ali u vecem delu grada ljudi zive u stanovima i zgradama koji su i na manjoj medjusobnoj udaljenosti pa nije neki problem. Rekao bih da je zelenilo kljucno u ovom ambientu.
Мислиш немогућност било каквог озбиљног зеленила будући да је 100% површине плаца избетонирано (подземне гараже) и да никаквог дрвећа ту неће бити већ само полуспржена трава и по која мушкатла ...
 
Cinjenica, mada vece zardinjere i odrzavane travnate povrsine bi dobro dosle.
 
Nesto nalik onim dzinovskim betonskim zaridinjerama u Belvilu gde su zasadili po jedno drvo. To mi je kriminalno smesno :)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
 
Ponekad se pitam sta ce nama zelenilo kada ne znamo da ga odrzavamo.
 
Bad-Toro pre nego sto nazoves nesto komentarom bez osnove bar pretpostavi da je neko o tome pisao desetinu puta pre nego sto si dosao na forum.
Ovo je zatvor i tacka. Ne samo zbog blizine komsijskog prostora, vec i zbog betona, nepostojeceg zelenila, nemogucnosti da se bilo kakav zivot desava na tih 20 metara betona izmedju zgrada...

Crveni su izmislili urbanizam za ove genijalce danas...

Da li to postoji u neuredjenom Starom gradu koji je gradjen u proslim vekovima i nije toliko bitno, ovo jednostavno nije humano...
 
Feanor je apsolutno u pravu,bice ovo jako nehuman proctor.Da nije na nbgdu,moje misljenje bi bilo suprotno,ali,imajuci u vidu zamisao I poentu zivota na Novom Beogradu,meni se ovo nikako ne moze uklopiti u to.
 
Feanor":29kkqdki je napisao(la):
Da li to postoji u neuredjenom Starom gradu koji je gradjen u proslim vekovima i nije toliko bitno, ovo jednostavno nije humano...

Eh, da je samo u prošlom veku... Pogledaj Vračar, donji Dorćol, Zvezdaru, Voždovac - ljudi koji su kupili preskupe stanove u potpuno novim zgradama u tim delovima grada, mogu samo da sanjaju slobodan prostor koji će imati stanovnici ovog bloka (koji, složićemo se, uopšte nije toliko dobar).

Čak i u prigradskim naseljima postaje skučeno - ljudi kupuju minijaturne placeve na kojima grade prevelike kuće. Mnogi su u prethodnih 20ak godina i dograđivali objekte kako im se širila familija (oženi se sin - dozidaj šupu u stan, uda se ćerka, nadogradi garažu u stan, izgubiš posao - sagradi lokal uz ogradu i sl.).
 
Nisam gradjevinar, ali ostavljanje 7 do 10 mesta unutar bloka (i to celog ne samo ovog dela) od do 3 puta 3 metra bi omogucili da se zasadi nekoliko stabala koji bi krosnjama mogli da popune medjurostor i mnogo ulepsaju samu unutrasnjost bloka i ucine je humanijom.

Verujem da bi gradnja bila nesto skupllja zbog dodatnog betona, ali izgubilo bi se samo par stotina kvadrata garaznog prostra. Na -projekat od 70-90 miliona verujem malo. ovde se i na marketing ionako mora dati minimum milion evra tokom celokupne izgradnje.
 
Vrh