Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Kjara":141tyl8v je napisao(la):
Šta mislite o Lameli C i D? Prednosti i mane?
Da li je zaista moguće, kao što su mi rekli, da su veliki broj stanova prodali?
Ja baš ne bi da kupujem stan a da ne uđem i da ga vidim... a sviđa mi se lokacija...
Prodati su 2,5s stanovi, velikih na povucenim spratovima ima 2, ostalih ima vise nego dovoljno.

U C i D je raspoloziva "zamena" za 2,5, 3-s povrsine 65m2. Verovatno cu iduce nedelje postaviti skicu istog, po prethodnim komentarima drugih stanova mana mu je sto se u obe sp.sobe ulazi iz dnevnog boravka.

Uskoro ce na samoj lokaciji, najduze za mesec dana biti gotov uzorni stan pa ces uzivi moci da vidis kako izgleda i kako ce biti opremljen.

Neko napisa da su obe 12-s zgrade poslovne, to ce biti samo ona na uglu sa Omladinskih brigada, druga, bliza Delta sitiju ce takodje biti stambena.
 
Ja sam napisao da će i lamela F biti poslovna zgrada, i to samo na osnovu onoga što mi je prodavac rekao u Deka inzenjeringu. Ako on ne zna šta prodaje, onda je baš baš omasio.
Pegasus, prodaja je počela i ranije, za ljude koji su imali opciju sa stupe u kontakt pre zvanične prodaje. Ti 2,5-sobni stanovi su bili već rezervni zato što je bilo samo 6 stanova u lameli B. Do duse ne vidim zasto bas oni kada je bilo lepših trosobnih stanova u lamelama C i D.
Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ovo raste kao iz vode, zaista kao jedno od najorganizovanijih gradilista.

Jedino sto mi se sada cini da tih 25m i nece biti bas nesto izmedju zgrada. Juce sam prvi put bio u Direkcijinim stanovima u bloku 72 i zaista su zgrade dosta zgusnute, trotoar je nekako nezgodno uz sve zgrade naguran, nadam se da ce to ovde elegantnije biti reseno.
 
Sudeći po skicama stanova ovo je pravi povratak u 70-te i 80-te... Trosoban stan od 67m2 tj. 62m2 bez terase!? Wow - svaka čast arhitekti - ovo je idealno za Tokijo. Na šta to liči uživo, kada se opremi i napuni nameštajem...

Kapiram da su se na ovakve stvari odlučili da bi lakše prodali stanove pošto tržište traži stanove sa što više minijaturnih soba i zastakljenih terasa. Kako god da ih opreme, ne mogu ovo da prodaju kao neki luksuzni stan, već prosek proseka. Jedino je lokacija bolja od Stepe...
 
Stanadard za trosobne stanove je sada od 60 do 70 m2.
Po meni velika mana ovih stanova je ulazak u spavaću sobu iz dnevne. Veoma nepraktično rešenje, pogotovo što je to dečija soba.

popup5.png


popup4.png
 
Svsavic, ovaj drugi render gde su spavaće jedna uz drugu je od dvoiposobnog stana. Postavicu rendere trosobnih stanova koji su se meni ucinili zanimljivim. Činjenica je da su hodnici maksimalno skraćeni, čak se išlo dotle da su pravljena dva kupatila nego da je par kvadrata više otišlo na hodnik. Da li je to dobro ili loše, mislim da je individualna stvar, kome se šta više dopada. Ja lično bih pre izabrao jednu sobu više u istoj kvadraturi, ali da imam 200.000 € u kešu verovatno bih drugačije razmišljao.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Na sajtu su postavljene kamere sa gradilišta u realnom vremenu. I izgleda da je lamela F ipak stambena, tako da informacija od prodavca nije bila tačna.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ovi stanovi sa dve spavace sobe su blago receno katastrofalni. Ne mogu da verujem da u danasnje vreme neko gura prolazne sobe. Takvi stanovi se i u starogradnji tesko prodaju jer su ne funkcionalni.
 
Nevenkovic":2ftwlkxu je napisao(la):
:lool:
Belville rules!
:lool:
Згражавали смо се Белвилом годинама а на крају испаде урбанистички најмање лоше ново насеље у БГ-у након градње ових бисера у степи, блоку 72 и сад овог у блоку 67.
 
Згражавали су се они који немају додира са реалним животом у Србији у овој историјској епоси. Остали су критиковали с мером.
 
Aladin":26msdyrg je napisao(la):
Ovi stanovi sa dve spavace sobe su blago receno katastrofalni. Ne mogu da verujem da u danasnje vreme neko gura prolazne sobe. Takvi stanovi se i u starogradnji tesko prodaju jer su ne funkcionalni.
Slažeme se, ali na ovakav način se štedi na prostoru od hodnika (u svim novogradnjama), jer su zgrade "debele" i sp. sobe su uglavnom duguljaste.
Kod drugog renedera je bilo moguće isprojektovati ulaz u sp. sobu iz hodnika (pomeranjem/zamenom kupatila i wc), ali nije, a možda je ova soba ustvari radna??
 
Raste kao iz vode. Inace simpaticna su ova srca na tabli gradilista
 
Delija":o68w5gr8 je napisao(la):
Nevenkovic":o68w5gr8 je napisao(la):
:lool:
Belville rules!
:lool:
Згражавали смо се Белвилом годинама а на крају испаде урбанистички најмање лоше ново насеље у БГ-у након градње ових бисера у степи, блоку 72 и сад овог у блоку 67.
Ako smem da primetim, u prethodnom postu nije bilo ni reci o urbanizmu.

Bad-Toro":o68w5gr8 je napisao(la):
izgleda da je lamela F ipak stambena, tako da informacija od prodavca nije bila tačna.
Not U, I'm bad.

Prodavci verovatno jos uvek uce. Ili se igraju psihologa, jos malo pa nestalo :D
 
Rekao bih da uče, psihologija im je nikakva :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ovaj 3s je još gori nego ona dva navedena 2,5s. Dve spavaće sobe u dnevnu tj. dnevni hodnik, ugaona mora na sred sobe. Plus je dva kupatila i dvostranost. :bash:

Ovaj 3,5s je jedan od boljih stanova. Plus je dvostranost, i treća sp. soba se može odvojiti od dnevne tj. staviti vrata na ulazu u dn. sobu pored šanka. Dva m.č., velika terasa, poluodvojeni prostor za trpezariju i kuhinju, itd. Mane su: TV iz dn. sobe je direkt na sp. sobu, nedostatak još jedne terase, i jedna strana stana je severna
 
E pa izgleda da su ukusi razliciti. Meni se više dopada taj trosoban, prvo zbog kuhinje koja ima prirodnu ventilaciju, i sam raspored mi je pristojan. Vidim da mnogi ovde kritikuju što su sobe naslonjene na dnevnu i da nema dovoljno hodnika, a opet sa druge strane, zbog našeg standarda razumljivije mi je da će projektant gledati da smesti što više soba u isto broj kvadrata. I meni kao kupcu više odgovara da kupim trosoban stan od 68 kvadrata nego trosoban od 90. Naravno, da imam par stotina hiljada evra sa kojima nemam ništa pametnije da uradim, onda bi uzeo trosoban stan od 150 kvadrata :) Tako da molim vas, batalite tu priču kako su stanovi loše projektovani, svima je vec jasno :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
I Svsavic i Bad-Toro ste u pravu. Svsavic je potpuno u pravu sa aspekta funkcionalnosti, zoniranja, odvajanju bucne i mirne zone. Sa druge strane cinjenica je da je standard jako los, pa se sa aspekta kupca smatra dobar stan ako ima sto vise spavacih soba u sto manje kvadrata. Takvi stanovi se najvise traze, najvise kupuju, pa samim tim i investitori traze da se projektuju takvi stanovi. To je cinjenica i u tome je Bad-Toro u pravu. Kao posledicu toga, dobijamo dnevnu sobu kao prolaznu.

Na zalost, od nekadasnje "beogradske skole stanovanja" koja je bila prepoznatljiva i cenjena, ostali su samo tragovi. Stanovi se vise ne dobijaju od drzave/firme vec se kupuju, sto je dovelo do pada kvaliteta stanovanja.
 
Bad-Toro":2l2tox19 je napisao(la):
E pa izgleda da su ukusi razliciti. Meni se više dopada taj trosoban, prvo zbog kuhinje koja ima prirodnu ventilaciju, i sam raspored mi je pristojan. Vidim da mnogi ovde kritikuju što su sobe naslonjene na dnevnu i da nema dovoljno hodnika, a opet sa druge strane, zbog našeg standarda razumljivije mi je da će projektant gledati da smesti što više soba u isto broj kvadrata. I meni kao kupcu više odgovara da kupim trosoban stan od 68 kvadrata nego trosoban od 90. Naravno, da imam par stotina hiljada evra sa kojima nemam ništa pametnije da uradim, onda bi uzeo trosoban stan od 150 kvadrata :) Tako da molim vas, batalite tu priču kako su stanovi loše projektovani, svima je vec jasno :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Nisi u pravu, 3.0 stan može da bude funkcionalan i sa oko 65m2
Primeri:

2.jpg


stan5-prvi.jpg


167558494215356865132107.jpg


viewer5.png


itd.
 
Čini mi se da skoro nisam vodeo stan u novogradnji da ima ostavu. Zašto se više ne prave ostave

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
I ja se generalno slazem da je najlosije reseenje kada je spavaca soba naslonjena na dnevnu, narocito kada se, kao ovde, nasloni decija soba. Ukoliko spavaca soba mora da bude uz dnevnu, logican izbor je da to bude glavna spavaca soba, obzriom da ce veci deo vremena roditelji biti ti koji su najduze budni. Ko ima stariju decu, zna da ce se ista jednostavno zakljucati u svojoj sobi :) Cini mi se da je ovde najcesce velika spavacca soba izdvojena.

Dodatno, lepo bi bilo da se ovo uzima u obzir i u polozaju stanova u zgradi,tako da se dnevni boravci naslanjaju na dnevne boravke drugih stanova. Ovo cesto nije slucaj u domacoj novogradnji.
 
Vrh