Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486198#p486198:2mf1yo5r je napisao(la):
Nebojsa » Pet Okt 20, 2017 12:32 pm[/url]":2mf1yo5r]Pa dali ce nam grad i drzavu uredjivati investitorska tajkunska domaca i belosvetska alava bag** po sistemu sta se njima isplati a sta ne? Ajde celu zemlju da pretvorimo u trzni centar i stanove!?

Da uredjuju po svom (ukusu) to da, ali meni jos nije poznat taj koji je uspeo da pobedi zakone trzista, a oni se uglavnom oslanjaju na mentalitet kupaca. Investirori samo koriste priliku. S druge strane, zalosno je to sto je zanemarljiv broj onih koji su drustveno odgovorni, pa da deo profita doniraju i u druge svrhe, mada kada bolje razmislim, kada ovako uredjuju sopstveni biznis, kako bi li tek izgledalo kada bi uredjivali kulturne sadrzaje.
 
Struka, planeri urbanisti i arhitekti bi trebalo da su u odredjenom broju slucajeva IZNAD mentaliteta kupaca, jer kupci su i akademski gradjani i stocari sa livada, krimogeni biznismeni a takodje i estradni polusvet koji danas mahom ima najvise para. Dakle ako ce nam vodilja za uredjenje i izgradnju gradova biti ukusi ovih grupacija jadna nam je i sadasnjost i buducnost.
 
Људи, не упирите прстом у инвеститоре сваки пут, и кад треба и кад не треба. За "нехуманост" А блока нису криви инвеститори већ урбанисти. Овај блок, као уосталом и Савада, Вест 65, па и градња у шездесеих блоковима дуж Јурија Гагарина су урбанистичка пракса "хуманизације" "нехуманих" НБГ блокова.
 
Ko hoće humanost, ne uzima stan u kompleksu koji se zove stambeno poslovni. Isto važi svuda u svetu :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486198#p486198:1pw20yp2 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Okt 20, 2017 12:32 pm[/url]":1pw20yp2]Pa dali ce nam grad i drzavu uredjivati investitorska tajkunska domaca i belosvetska alava bag** po sistemu sta se njima isplati a sta ne? Ajde celu zemlju da pretvorimo u trzni centar i stanove!?


Искрено се надам да ће нам град и државу уређивати инвеститорска ба*** у зависности од тога шта се њима исплати и надам се да ће се што је могуће више обогатити у том процесу док политичари и бескорисни имаоци мишљења буду хистерисали што народ не жели да даје своје паре за њихове глупе идеје.

То што и даље ниси прерастао дивљање петогодишњег детета што се свет не врти око тебе и твоје естетике је твој проблем, људи имају слободу да своје паре дају за оно што им је лепо и корисно.
 
Boli me uvo bre nek daju na sta hoce, izmanipulisanih ovaca za sisanje je oduvek bilo i bice. Evo sutradan da se Sajmiste ili neki drugi logor iz 2. sv. rata preuredi u "super moderno i kvalitetno" stambeno naselje ovce ce da pojure ko oparene da bas tu kupe stan jer je to po recima investitora in naselje.

Ovde vredi kupiti stan samo na spoljnim stranama naselja i to je dobra kupovina a kome je ok da mu komsija u zgradi prekoputa cuje kad prdne ili zeva u tanjir sta jede, da ne pominjem neke druge situacije, neka baca pare na unutrasnjost bloka njihova stvar. Nista ja ne histerisem samo kazem da je sa urbanisticke strane steta sto je po grad izabrano ubedljivo najgore resenje sa konkursa, kao po nekom obicaju.
 
Ovaj i slicni blokovi ce se u buducnosti pretvoriti vecinom u poslovni tj. prostor za rentiranje. Od agenta za nekretnine cujem da ovde garsonjere vec idu blizu 3 hiljade za kvadrat. Dolaze ljudi iz inostranstva koji imaju racunicu da ce rentiranjem na dan (preko Airbnb npr.) to isplatiti za 10ak godina. Napolju i dalje nema da se kupi za te novce, pa im je ovo bolje ulaganje. U tom smislu ce biti losije za ljude koji su kupili stanove za zivot, jer ce vece stanove rentirati firmama a manje na dan.
 
A kome treba stan na dan tu? Turistima je ta lokacija slepo crevo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487622#p487622:3h3tk8pt je napisao(la):
darkot » Sub Okt 28, 2017 10:49 am[/url]":3h3tk8pt]Ovaj i slicni blokovi ce se u buducnosti pretvoriti vecinom u poslovni tj. prostor za rentiranje. Od agenta za nekretnine cujem da ovde garsonjere vec idu blizu 3 hiljade za kvadrat. Dolaze ljudi iz inostranstva koji imaju racunicu da ce rentiranjem na dan (preko Airbnb npr.) to isplatiti za 10ak godina. Napolju i dalje nema da se kupi za te novce, pa im je ovo bolje ulaganje. U tom smislu ce biti losije za ljude koji su kupili stanove za zivot, jer ce vece stanove rentirati firmama a manje na dan.
Moj prijatelj je radio u Delti i uleteo u neku kombinu sa povoljnim kreditom za stan za zaposlene, u Belvilu.Krernuo sa tim iznajmljivanjem na dan i imao 40 % "popunjenosti termina " s tim da ide sve lošije...
Ne vidim kako po tim cenama može da se isplati stan tako brzo.
Pranje para kupovinom nekretnina (koje je bilo slučaj sa celom jednom lamelom u Belvilu) ne računam...
 
Jedan od razloga solidne prodaje u Bloku 67-a i okolini je veliki pad kamata na štednju u bankama poslednjih godina.Mnogi su tada svoj kapital uložili u nekretnine,sa nadom u neki rast cena nekretnina.Iz tog razloga mnogo je stanova prazno,ili se izdaje.Ideja izdavanja stanova (apartmana) na nekoliko dana bila je u početku dobra,a onda je upala u zamku sve veće ponude,a konstantne ili smanjenje tražnje.Neka zarada tu postoji,ali daleko je to od brze otplate stanova kroz rentiranje.Blok 67-a je solidno mesto za ovakav posao,ali je veliki problem parkiranje;da auto bezbedno "prespava" ovde to košta skoro kao što njegovog vlasnika košta spavanje u krevetu.
Zlatno doba rentiranja stanova u Beogradu je prošlo 2008-9.Tada ste jeftin stan mogli dobro da izdate i da ga za oko 12-14 godina isplatite.Sada,platiti stan 1600-2000 evra po kvadratu pa ga izdavati,znači tražiti vrlo visoku cenu.To mogu da plate samo retki stranci ili lokalni mafijaši i njihove starlete,a ulaziti u posao sa njima je preveliki rizik.
 
Pa tipično za svaki biznis u Srbiji. Jedan zaradi, njih 50 krene isto po principu copy paste i svi puknu. Bacite pogled na oglase, preko 40 stanova u 3. fazi se trenutno izdaje a ima i nekoliko koji se prodaju za 20% više. Iskreno bih se smorio da sam ulupao pare u takav stan i da ga sad izdajem.

Belvil na dan je interesantan poslovnim ljudima a ne bekpekerima. Ja bih iskreno uvek pre radio s prvima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Odsedaju na par dana ali lično znam dosta primera gde su firme uzimale stan na dan za zaposlene iz inostranstva koji dolaze na 15 i više dana. Kriterijumi su visoki a oko cene ne pregovaraju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da, firme ce pre uzeti stan ako je period duzi jer je povoljnije od hotela.
Takodje, ako pogledate na jednom nasem sajtu izdavanje 'na dan', videcete uglavnom slike spavace sobe a ima i sa bazenom, djakuzijem itd. Da ne objasnjavam dalje :)

Sto se tice ovih sto kupuju da bi rentali na dan, ako imaju kes novac onda njima ta nekretnina svakako drzi vrednost i ne moraju ni da je otplate u nekom kracem roku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487782#p487782:30pd1a1l je napisao(la):
11030 » Ned Okt 29, 2017 10:13 am[/url]":30pd1a1l]Poslovni ljudi odsedaju u hotelima.

Direktori i mozda poneki menadzeri da, ali zaposleni koji dolaze na dva tri dana ili dva tri meseca obicno im se iznajmljuje stan, ovo znam iz iskustva.

Blok A i West 65 su na dobroj lokaciji za tu grupu zaposlenih, zato sto im je Airport City prekoputa ulice i naravno da ce da uzmu zaposlenom tu stan nego negde na starom Beogradu ili ... pa da se izgube u prevozu ili u samom gradu.

Na sve to Airport City planira gradnju jos dve velike zgrade sto je jos mnogo firmi tu.
 
Valjda i West gradi jednu poslovnu kulu?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da, i oni grade kulu, sto znaci tri kule za nekih par godina, ili ti negde oko 100.000 kvm2 :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487816#p487816:5b1waqk3 je napisao(la):
srdjanprpa » Ned Okt 29, 2017 12:21 pm[/url]":5b1waqk3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487782#p487782:5b1waqk3 je napisao(la):
11030 » Ned Okt 29, 2017 10:13 am[/url]":5b1waqk3]Poslovni ljudi odsedaju u hotelima.

Direktori i mozda poneki menadzeri da, ali zaposleni koji dolaze na dva tri dana ili dva tri meseca obicno im se iznajmljuje stan, ovo znam iz iskustva.

Blok A i West 65 su na dobroj lokaciji za tu grupu zaposlenih, zato sto im je Airport City prekoputa ulice i naravno da ce da uzmu zaposlenom tu stan nego negde na starom Beogradu ili ... pa da se izgube u prevozu ili u samom gradu.

Na sve to Airport City planira gradnju jos dve velike zgrade sto je jos mnogo firmi tu.
Ne znam za manje firme - 100, 200 zaposlenih, ali velike kompanije nemaju ovakvu praksu. Bio sam i po 2-3 meseca u inostranstvu vise puta i nikad nije bilo u opticaju uzimanje stana, takodje su dolazili kod nas razni konsultanti i po 6 meseci i vise ( svake 2-3 nedelje bi se vracali kuci na produzeni vikend) i uvek su odsedali u hotelima.
 
Sve zavisi i od firme do firme, znam slucajeve firmi koje imaju zaposleno 100,200 ljudi i iznajmljuju im stanove a na sve to mogu da povedu i zenu ako je imaju.
 
Kailan":1sa55ylq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486198#p486198 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Okt 20, 2017 12:32 pm[/url]":1sa55ylq]Pa dali ce nam grad i drzavu uredjivati investitorska tajkunska domaca i belosvetska alava bag** po sistemu sta se njima isplati a sta ne? Ajde celu zemlju da pretvorimo u trzni centar i stanove!?


Искрено се надам да ће нам град и државу уређивати инвеститорска ба*** у зависности од тога шта се њима исплати и надам се да ће се што је могуће више обогатити у том процесу док политичари и бескорисни имаоци мишљења буду хистерисали што народ не жели да даје своје паре за њихове глупе идеје.

То што и даље ниси прерастао дивљање петогодишњег детета што се свет не врти око тебе и твоје естетике је твој проблем, људи имају слободу да своје паре дају за оно што им је лепо и корисно.
Reci mi samo dal si "investitor", tajkun, ili kontraverzni biznismen?
Ili si samo podlegao propagandi i ishitreno doneo zakljucak da je 'trziste i kapital' merilo svega?
:)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
srdjanprpa":18142x1z je napisao(la):
Sve zavisi i od firme do firme, znam slucajeve firmi koje imaju zaposleno 100,200 ljudi i iznajmljuju im stanove a na sve to mogu da povedu i zenu ako je imaju.
Nije to samo do cene. Stan je generalno komforniji od hotela na duže vreme, posebno za ljude koji imaju porodicu pa im ista dolazi u posetu ili su stalno tu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488018#p488018:5xdysk0p je napisao(la):
laki72 » Пон Окт 30, 2017 10:56 am[/url]":5xdysk0p]
Reci mi samo dal si "investitor", tajkun, ili kontraverzni biznismen?
Ili si samo podlegao propagandi i ishitreno doneo zakljucak da je 'trziste i kapital' merilo svega?
:)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Којој тачно пропаганди? :)

Капитализму који се као предмет учи у школама са паролом "капитализам се мора знати"? "Студијама капитализма" које се пропагирају на српским факултетима? Капитализму који се пропагира на филозофском факултету и факултету политичких наука? Капиталистичким политичким партијама Србије? Образовном систему који насилно пропагира слободно тржиште и капитал а не колективизам и православље и законски обавезује српску омладину да то уче у понављају? Српској "уметничкој" и "интелектуалној" елити која слави слободно тржиште а критикује Маркса? Бриселском либертаријанизму који критикује и укида велику бирократију и регулације које гуше капиталисте?

Која је то капиталистичка пропаганда тачно у Србији? Које то политичке партије идеолошки промовишу укидање социјалних мера, заштите радника и повлачење државе из привреде? Који се то капиталиста и/или филозоф учи у српским школама? Један једини?

Мерило свега је индивидуални људски избор шта да ради са својом имовином, телом и радом, и ничија "естетика" или фикс идеја никада не смеју да га угрозе јер то води ка апсолутном моралном распаду и хистерији друштва где свака довољно велика група бандита може да ради шта јој се прохте aко се довољно наоружа. Београд H2O је само последњи у низу симптома таквог морално изопаченог и суштински болесног друштва које свој мафијашлук неуспешно продаје као утилитаризам.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488018#p488018:1lxi7t82 je napisao(la):
laki72 » 30 Oct 2017 09:56 am[/url]
Reci mi samo dal si "investitor", tajkun, ili kontraverzni biznismen?
Ili si samo podlegao propagandi i ishitreno doneo zakljucak da je 'trziste i kapital' merilo svega?
:)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Ni on sam ne zna ko je i sta je i sta hoce, samo nesto filozofira i trudi se da nesto veliko kaze ... ja ovog lika nista nerazumem, vidim samo da se protiv neceg buni a nesto odobrava pa onda obrnuto ...
 
Isekli su nekoliko zrelih i debelih stabala lipe duz Oml. brigada kod stanice gspa. Drvece je bilo skroz zdravo!!

Ruzna slika na delu gde drveca vise nema, radnici kazu da nemaju pojma zaste se sece samo da im je dat nalog da se drvece ukloni. Moja predpostavka je da ce da prave prilaz za parkiranje dostavnih vozila za restoran i jos par firmi koje posluju u suterenu zgrada a poprecna ograda koja izoluje stanicu gspa sa obe njene strane je postavljena pre desetak dana - dve nedelje odprilike. Videcemo sta ce se desavati i sta su naumili sa svim ovim.
 
Vrh