Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Još sada sa novim uključenjima iz Omladinskih brigada sa dugačkim trakama za prestrojavanje velikom brzinom, ovaj projekat je dodatno degradirao kvalitet biciklističke staze u Omladinskih brigada mnoštvom novih krivudanja staze i nebezbednijim situacijama, a ionako je već bila jadna.
 
Ima dosta ljudi i starim blokovima pa imaju unutar blokovske saobracajnice
Koje su presjecene divljim oduzimanjem mitom i koje cim autosalonima sa sve izlazima na jg i semaforima za gospodu divljake
 
Interne saobraćajnice u nekim blokovima su potpuno nefunkcionalne za današnje standarde. Previše automobila, parkira ko gde stigne, mimoilaženje je gotovo nemoguće...

Ja ovde zaista ne vidim neki problem. Belvil Ima dva uključenja i isključenja na jg.
 
cloud041":2epdsg44 je napisao(la):
Interne saobraćajnice u nekim blokovima su potpuno nefunkcionalne za današnje standarde. Previše automobila, parkira ko gde stigne, mimoilaženje je gotovo nemoguće...

Ja ovde zaista ne vidim neki problem. Belvil Ima dva uključenja i isključenja na jg.
Dobro, videćemo, mislim da taj izlaz ima problem sa stanicom koja je već tu i očigledno je uvedena tu kao poboljšanje u odnosu na stanicu u JG.

Neuporedivo je ovo sa izlazim belvila u JG.
@direktor

BTW , ako misliš na ASC Škoda u 45-om ono jeste skandal. I što je još gore "gazda" ima dozvolu da tu gradi stambenu zgradu od 6 ili 8 spratova zaboravio sam....
 
Mislim na majmuncinu sa skodom mogli bi da mu nocu razgradite to i bunite se kod opstine da ukloni ogradu sa blokovske saobracajnice tacmo se vidi da je samo poredo ivicnjake st*** .I gradu pa sad dok su sprotstavljene opcije grad vs opstina
 
Evo tog novog ulaza iz J.Gagarina, dakle u pitanju je samo ulaz u kompleks. Ovo je bilo potrebno sobzirom na velicinu bloka i cinjenicu da se iz J.Gagarina kao vrlo frekventnog i znacajnog bulevara mora obezbediti pristup ljudima kad dolaze kuci iz centra kao i svih juznih i istocnih pravaca i delova grada:











Pogled nazad u pravcu centra i mosta na Adi:

 
Mogu samo da kazem traljavo koristice ga i za izlaz iz a bloka ko da gledam
 
Ja ovo što sam pričao je o radovima u O. Brigada ispred stanice, za ovo u J. Gagarina nisam ni znao ;-)


@direktor


Ili će da koriste taj ulaz i izlaz u O.B. da "izbegnu" semafor ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500256#p500256:3capih35 je napisao(la):
direktor » 12 Dec 2017 04:18 pm[/url]":3capih35]Mogu samo da kazem traljavo koristice ga i za izlaz iz a bloka ko da gledam
Vrlo, vrlo moguce :laugh:
 
Mislim da je ovo više zbog lokala s te strane a biće ih i u 4. fazi.
 
U stilu komentara Milojka Pantića "jako i nikome" mogu samo da se nadovezem: "traljavo i nigde!!!" iz J.Gagarina.

Sudeci po renderu IV faze, ulaz u garazu bi trebao biti odmah do ovog spusta sa gornjeg nivoa. Da su pomerili ulaz iz JG samo 10 metara dalje skretanje bi bilo pravo u garazu (ili gore). S obzirom da parking nije bas toliko sirok slalom i zagusenja na parkingu u najavi...

Ipak nesto ne verujem da ce se isti koristiti i kao izlaz, jer je u smeru ka blokovima na tom semaforu često ogromna gužva.
 
Pa kako moze da se koristi kao izlaz sobzirom na jasnu krivinu prema unutra na traci iz pravca mosta na Adi i jos plus na jasno obelezen smer kretanja na njoj?
Direktor se malo nasalio na racun nasih navika i mentaliteta.
 
Ako kod starog mlina predju dve trake u suprotnom smeru da bi skrenuli gde ne smeju, ovo ce biti dobar dan. Pogotovo ako je alternativa krug oko celog bloka i dodatni semafori.
 
Ja ne mogu da kazem da sam ekspert po pitanju saobracaja ali je zdravo razumski da se ne moze izaci na Jurija Gagarina iz bloka A na mestu koje pominjete( namenjeno za ulaz u blok A iz Jurija Gagarina). Prvo krivina je na suprotnu stranu a drugo nema dovoljno mesta da se izadje pogotovu ako iz suprotnog smera ide vozilo ka parkingu. A sto se tice pomeranja ulaza blize ulazu u 4 fazu i ka ulazu na gornji nivo 3 faze( ka fontani) to barem za sada nije namenjeno za automobile vec za dostavna vozila za lokale( restorane) koji se nalaze kod fontane. Ako pridjete tom spustu, kako ga zovete, videcete da se na njegovom pocetku nalaze uvlaceci stubici pa je nemoguce obicnim vozilom tuda proci. Mislim da je ovaj ulaz iz JG namenjen najvecim delom za garaze iz 4 faze i za parking 3 i 4 faze. Nama iz trece faze nema neke razlike da li ulazimo odavde ili iz Urosa Martinovica ka nasim garazama jer u svakom slucaju moramo napraviti krug da bismo dosli do ulaza u garazu. Tako ja vidim stvari :D
 
Meni je zanimljivo da lokali još ne rade a parking pun... biće tu veselo.
 
Da li neko zna da li se prodaju stanovi iz 4te faze? Neproverena informacija kaže da je već sve prodato i to po 2700€/m2 iako na zvaničnom sajtu stoji da prodaja tek treba da počne....?


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro
 
Ja sam čuo da su lokali 3700 a poslovni stanovi 2700. Ne bih znao da li je sve prodato ali nije nemoguće.

Ne kapiram ovu ironiju ali ajde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501965#p501965:1gnq60sq je napisao(la):
cloud041 » Uto Dec 19, 2017 4:32 pm[/url]":1gnq60sq]Ja sam čuo da su lokali 3700 a poslovni stanovi 2700. Ne bih znao da li je sve prodato ali nije nemoguće.

Ne kapiram ovu ironiju ali ajde.
Ono sto mogu da kazem da je cena za obicne stanove( ne poslovne apartmane) bila 2475eura/m2 i da je najveci broj tih stanova bio prodat jos pre mesec dana. Kada kazem prodat mislim ili delimicno isplacen ili kaparisan ili dato ucesce od 20%. Mislim da su zanimljivo koncipirani, imaju veci raspon kvadratura od ponudjenih u 3 fazi i manje terase. Bice jako interesantno videti kako ce na kraju da izgleda. Jedino ne znam da li je opravdano toliko povecanje vrednosti po kvadratu..videcemo...
Sto se tice parkiranja za goste lokala i restorana u 3 fazi mislim da su osmislili da se placa parking u jednom, posebnom delu podzemne garaze faze 3. Postoji posebna rampa za ulaz i izlaz iz te garaze.
 
E pa to je onda ta cena za poslovne stanove jer ne PDV za njih 20%. Kada sam dobio taj info od druga, pre 10ak dana, svi privatni stanovi su bili već rezervisani ali je bilo još tih poslovnih koje naravno može svako da kupi ali nema povrata poreza i veći je iznos.

Što se cene tiče, nju diktira tržište kao i sama struktura stanova. Kako sam čuo, mali stanovi (koji se najviše traže) su veoma funkcionalni.

Druga je stvar naše subjektivno mišljenje :)
 
Izlazna traka u Oml. brigada je zavrsena, ali nije jos sve gotovo jer su iskopali jedan kratak nastavak kao zasebni deo odma na izlazu a duz ulice. Ne znam za sta ce da sluzi, mozda upravo on bude rezervisan za dostavna vozila za restoran i druge lokale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501863#p501863:1l8yu1ou je napisao(la):
jamsy69 » Uto Dec 19, 2017 11:25 am[/url]":1l8yu1ou]Da li neko zna da li se prodaju stanovi iz 4te faze? Neproverena informacija kaže da je već sve prodato i to po 2700€/m2 iako na zvaničnom sajtu stoji da prodaja tek treba da počne....?
Zvanična prodaja još uvek nije počela ali je većina stanova već kaparisana sa 5% od vrednosti stana. Cena je 2475 eur/m2 a u februaru 2018 se očekuje da će nas zvati na potpisivanje kupoprodajnih ugovora kada će se tražiti depozit od 20%,a nakon toga stan se mora isplatiti do useljenja - proleće 2019.


Evo i osnova sprata ako nekoga zanima:
ffm88uj.jpg
 
Vrh