Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Naravno da mogu da se menjaju ali to se često radi u korist stambenih kvadrata.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
upravo tako, poznanik je kupio stan u Galerija apartmanima koji se vodio kao poslovni prostor i bio je u sivoj fazi. Kasnije je podneo zahtev da se promeni namena u stambeni.
 
Pa eto i u A Bloku je poslednja zgrada trebala da bude poslovni prostor ali stanovi se više (možda ne više ali sigurno brže) isplate.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa dali ce nam grad i drzavu uredjivati investitorska tajkunska domaca i belosvetska alava bag** po sistemu sta se njima isplati a sta ne? Ajde celu zemlju da pretvorimo u trzni centar i stanove!?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486198#p486198:2c1a0839 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Okt 20, 2017 12:32 pm[/url]":2c1a0839]Pa dali ce nam grad i drzavu uredjivati investitorska tajkunska domaca i belosvetska alava bag** po sistemu sta se njima isplati a sta ne? Ajde celu zemlju da pretvorimo u trzni centar i stanove!?
Hoce, naravno tj. to vec rade uveliko. Pre neki dan sam svratio u A blok do jedne firme, i skapiram da nema javnog parkinga, ali uopste.
Neverovatno da kupis stan (a cifre i da ne pominjem) i da kad ti dodju gosti da ih saljes po okolnim blokovima ili trznim centrima da parkiraju :bash:
 
Na zapadu je tako već godinama. Nikog nije briga gde će gosti da se parkiraju. Zapravo postoje mesta za posetioce ali to je tipa jedno mesto na 5 ili više stanova a gostima se daje parkirna karta na kojoj piše kod koga je u poseti i ista se stavlja ispod šoferke.

Šteta što u A Bloku nije tako za parking mesta na otvorenom nego se tu parkira ko stigne.

U Westu je to bolje rešeno jer ti kao vlasnik zoveš obezbeđenje i tražiš da puste goste na parking za posetioce.

Ne bi bilo loše da i na ulazu u A Blok postave rampu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486073#p486073:3tudc1di je napisao(la):
Nebojsa » Čet Okt 19, 2017 6:52 pm[/url]":3tudc1di]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485952#p485952:3tudc1di je napisao(la):
VladimirG » 19 Oct 2017 07:33 am[/url]":3tudc1di]
Bice stambena zgrada. Toliko o tome u sta sam upucen :wink:


Pa da, kao sto sam i predpostavljao, alavi investitorski urbanizam i komplet degradacija jednog projekta i odlicne lokacije. Ja sam pricao sa neka dva lika koja su se motala po gradilistu i bili su sigurni i iskljucivi u svojim tvrdnjama i informacijama, pritom je jasno da nisu neki obicni radnici kojima se danas kaze jedno sutra drugo.. No kako god na kraju projekat je ionako osakacen i degradiran ovim ruznim stambenim zidom duz J. Gagarina pa kad je vec tako neka i ceo blok bude u kompletu stambeni jedino se nadam da ce ispostovati render i da nece upropastiti sve u poslednjem trenutku promenom na gore kao sa sto je bio slucaj sa ovim.


Vidi ja ih potpuno razumem. Pocelo je sa 1650e/m2 sada je na 2'700e/m2 a sama izgradnja tesko da kosta vise od 450e/m2 pa ti vidi na toliko stanova koliki im prihod. Ja se samo nadam da uz ovo drasticno povecanje cena po kvadratu u beogradu, i radnici imaju povecanje plate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486211#p486211:1vg41axi je napisao(la):
VladimirG » 20 Okt 2017, 12:24[/url]":1vg41axi]

Vidi ja ih potpuno razumem. Pocelo je sa 1650e/m2 sada je na 2'700e/m2 a sama izgradnja tesko da kosta vise od 450e/m2 pa ti vidi na toliko stanova koliki im prihod. Ja se samo nadam da uz ovo drasticno povecanje cena po kvadratu u beogradu, i radnici imaju povecanje plate.

A jel postoji razlika izmedju bruto izgradjeno i neto prodajno u m2 i koliki je odnos? Jel se cena ovoga sto si naveo odnosi na bruto ili neto po m2? Kad te pita neko za platu, ti mu obicno kazes bruto, sa svim porezima ili neto koliko zapravo i dobijes?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486211#p486211:1c2vxc6o je napisao(la):
VladimirG » Pet Okt 20, 2017 1:24 pm[/url]":1c2vxc6o]
Vidi ja ih potpuno razumem. Pocelo je sa 1650e/m2 sada je na 2'700e/m2 a sama izgradnja tesko da kosta vise od 450e/m2 pa ti vidi na toliko stanova koliki im prihod. Ja se samo nadam da uz ovo drasticno povecanje cena po kvadratu u beogradu, i radnici imaju povecanje plate.

Kako si izracunao 2700e/m2? Ako je bez PDV-a 2250 onda je sa PDV-om 2475e/m2 kvadrat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486205#p486205:2eftnxnp je napisao(la):
cloud041 » Fri Oct 20, 2017 12:44 pm[/url]":2eftnxnp]Na zapadu je tako već godinama. Nikog nije briga gde će gosti da se parkiraju. Zapravo postoje mesta za posetioce ali to je tipa jedno mesto na 5 ili više stanova a gostima se daje parkirna karta na kojoj piše kod koga je u poseti i ista se stavlja ispod šoferke.
Šteta što u A Bloku nije tako za parking mesta na otvorenom nego se tu parkira ko stigne.
U Westu je to bolje rešeno jer ti kao vlasnik zoveš obezbeđenje i tražiš da puste goste na parking za posetioce.
Ne bi bilo loše da i na ulazu u A Blok postave rampu.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ako je tako, zašto ove lokacije reklamiraju kao "novi centar NBG" ili slično. Ako žele zatvoreni blok bez posetilaca sa ograničenim pristupom, onda lepo neka tako kažu/prodaju tako. Ovo što prave i kako ga reklamiraju NIJE TO.
Koji će im moj onda više hiljada kvadrata lokala, da nisu možda samo i isključivo za žitelje bloka, nije nego.

Jednostavno, u eri ovolike upotrebe ličnih automobila, suludo je napraviti ikakav projekat koji nije 100% stambeni, a ne ostaviti i dobar broj slobodnih parking mesta.

Primedba - ja moram priznati nisam lično bio ni u jednom ni u drugom skoro, tako da je ovo generalno zapažanje. Jedini put kada sam bio kod drugara u poseti u Westu bilo je posle radnog vremena i još je bilo slobodnog mesta za parkiranje oko bloka.
 
U pravu si ali to je i moje generalno zapažanje iz raznih zemalja. Investitore jednostavno ne zanima gde će ti se parkirati gosti, tako da su ogromni parkinzi kakvi postoje po starim blokovima, definitivno prošlost.

I Belvil ima jako mali broj parking mesta za posetioce, pa i pored mogućnosti da se parkira u Delti ili u Đorđa Stanojevića, zna da bude gusto za nalaženje slobodnog mesta, posebno uveče.

Jedino da se na placu između Delte i Abloka, pored objekta koji je planiran, napravi i malo veći javni parking koji bi se naplaćivao. Verujem sa bi se ta investicija brzo isplatila.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
darkot":2xrsvxya je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486211#p486211 je napisao(la):
VladimirG » Pet Okt 20, 2017 1:24 pm[/url]":2xrsvxya]
Vidi ja ih potpuno razumem. Pocelo je sa 1650e/m2 sada je na 2'700e/m2 a sama izgradnja tesko da kosta vise od 450e/m2 pa ti vidi na toliko stanova koliki im prihod. Ja se samo nadam da uz ovo drasticno povecanje cena po kvadratu u beogradu, i radnici imaju povecanje plate.

Kako si izracunao 2700e/m2? Ako je bez PDV-a 2250 onda je sa PDV-om 2475e/m2 kvadrat.

Opet mnogo ako se uzme u obzir da je 3. faza bila 1980e.

Inače vidim u oglasima gomilu stanova u 3. fazi koji se izdaju. Jel kupio uopšte neko tamo stan da živi? :)

Tolika trka da se kupe stanovi i sad imamo 40 na oglasima koji se izdaju a dobar deo tih stanova će da zvrje prazne mesecima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ocigledno da su to kupci sa lovom koji hoce u nesto da uloze i da rentaju. A vrednost nece padati najverovatnije, tako da je to sigurno ulaganje.
 
Ma jasno je da se uzimaju za rentu i nisu samo ljudi s lovom. Ja ih znam nekoliko koji već imaju stan ali su uzeli kredit koji bi se delom isplaćivao od rente. Meni je malo sumnjiva pretpostavka da u Beogradu ima toliko ljudi koji su u mogućnosti da iznajmljuju 50 kvm za 500+ evra.

Takvi kupci i povoljni krediti pumpaju cene kvadrata.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486280#p486280:3q2vlb46 je napisao(la):
cloud041 » Pet Okt 20, 2017 5:24 pm[/url]":3q2vlb46]Ma jasno je da se uzimaju za rentu i nisu samo ljudi s lovom. Ja ih znam nekoliko koji već imaju stan ali su uzeli kredit koji bi se delom isplaćivao od rente. Meni je malo sumnjiva pretpostavka da u Beogradu ima toliko ljudi koji su u mogućnosti da iznajmljuju 50 kvm za 500+ evra.

Takvi kupci i povoljni krediti pumpaju cene kvadrata.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Mogu da shvatim da neko ko ima visak para i ne zna u sta drugo da ulozi, da kupi dodatan stan, ali da uzmes kredit da bi stan delimicno isplacivao od rente, mislim da je nebuloza. Rizik je jednostavno prevelik, a cak i uz cinjenicu sto je kamata trenutno vrlo niska, za 120k Evra, ucesce je 24k, a mesecna rata oko 650 Evra... Po meni previse i za uzimanje za sebe, a kamoli za rentu - naravno ukoliko je kredit u pitanju.

Onaj ko ima 120+ hiljada evra viska, ili su mu ostale mogucnosti rizicnije, slobodno nek kupuje.
 
Ja se slažem ali razlog je naš mentalitet. Sve ljude koje znam maštaju o izdavanju.

Fora je što su pre par godina neki ljudi napravili odličan posao sa nekretninama... npr. stanovi u Belvilu koji su rentirani strancima.

Danas se samo pumpa balon čije će pucanje da najviše zaboli one koji ga pumpaju tj. kupce sa kešom i banke.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne verujem da su banke ugrozene, cak i ako dodje do prilicne korekcije cena.

Da li ce i kada ce se balon izduvati - ili se jos naduvava, to zavisi od strukture kupaca, a i od mnogih drugih faktora. Licno sticem utisak da je vecina ovih skupljih stanova kupljeno bez kredita - ukoliko je to tacno, to ne bi trebalo da predstavlja osnov za pad cena. Ne znam ko sve kupuje, ali mogu da pretpostavim da deo dolazi iz inostranstva - u zapadnoj Evropi je trenutno bum sa cenama, pa mozda ima ljudi odavde koji smatraju da ako za slicnu nekretninu u Minhenu ili Berlinu treba da daju 7-8k, a ovde 2k, da je to dobra investicija. Takodje, ni investitori se ne zalecu, kad prodaju jednu fazu, grade dalje...

Sa druge strane, ukoliko je struktura kupaca uglavnom "kreditna", to onda mirise na balon, pogotovo kad krene opipljiviji oporavak u Evropi i SAD-u i kad porastu kamate. To ce onda dovesti i do odlaska kreditora u Srbiji, cime ce dinar pasti u odnosu na evro i dolar i u tom slucaju se moze svasta ocekivati kod nas.
 
Koliko je meni poznato južno od bulevara Milutina Milankovića i Vojvođanske ne postoji ni jedna crkva na NBG, tako da me nebi čudilo da na placu između A blok-a i Delta city-ja SPC sagradi crkvu. Pošto severno od bulevara Milutina Milankovića postoje dve crkve. Ta dva dela NBG, dunavski i savski su skoro pa podjednako velika.
U sklopu Belville-a pored vrtica je predviđena osnovna škola za čiju gradnju navodno još uvek nema dovoljne dece u okolini koja bi je pohađala, tako da gradnja još jedne škole na manje od 1km mislim da je apsolutno nerealna.
Tako da po meni su vrlo velike šanse na se pored A blok-a sagradi crkva.
 
Na tom placu je predvidjena posta a bilo je reci i o skoli, dakle sve samo ne crkva. Imamo crkvu u Vojvodjanskoj i u O. Brigada tako da bi skarabudzisanje crkve na ovom mestu bila nevidjena glupost. Ljudima je takodje potreban parking, to je ono sto realan zivot trazi. Kad se crkva okane biznisa i politike postace ponovo postovana u narodu, u ovom trenutku su parkinzi, poste i skole prioritet.
 
На плацу између Блока А и Делта ситија је било у плану изградња вртића. Школа је била планирана у Белвилу код вртића.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485834#p485834:1d9bc20d je napisao(la):
cloud041 » Sre Okt 18, 2017 5:18 pm[/url]":1d9bc20d]
danko":1d9bc20d je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477918#p477918 je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Sep 15, 2017 2:59 pm[/url]":1d9bc20d]Pola stanovi pola poslovna zgrada
Neće polovina biti poslovna zgrada, već se samo stanovi u toj polovini vode kao poslovni prostor radi prodaje firmama.
Šta to u praksi znači? Firme će moći da prave kancelarije u pola zgrade?
Ne, to su i dalje obični stanovi, samo zbog toga što se vode kao poslovni prostor firme imaju poreske olakšice prilikom kupovine. Verovatno je dosta ljudi kupovalo stanove preko firmi, pa su tako podelili zgradu u ovoj fazi.
 
Vrh