Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476392#p476392:df5gk619 je napisao(la):
dr strangelove » Pet Sep 08, 2017 6:21 pm[/url]":df5gk619]ne znam jel bilo ranije, render 4. faze:

slide2.jpg

Ja prvi put vidim, jel ima jos nekih slika ili link?
 
Da li će u ovoj zgradi biti i stanova ili samo poslovno -komercijalni sadržaj?
 
Izgleda samo stanovi, mada je u početku najavljen hotel....


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477918#p477918:2wsvjhcx je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Sep 15, 2017 2:59 pm[/url]":2wsvjhcx]Pola stanovi pola poslovna zgrada
Neće polovina biti poslovna zgrada, već se samo stanovi u toj polovini vode kao poslovni prostor radi prodaje firmama.
 
Parking izgrađen u III fazi ka ul. jurija Gagarina počeo je dobijati rampe, koje su bar uniformne.
U početku je bilo par rampi, no u medjuvremenu broj svakodnevno raste.

Ablok u I i II fazi, za razliku od Savade, nije prodavao spoljna parking mesta (mislim da pravno nije moguće ili tada nije bilo moguće)

Koliko sam načuo mesta su iznajmljena na određeno vreme. Ostaje pitanje ko je vlasnik spoljnih parking mesta i ko ih izdaje.
 
ako je cela parcela u zakupu onda su i parking mesta pa zakupac sa njima raspolaže.
 
Broj rampi na spoljnom parkingu svakodnevno raste. Ako su prodali sva garažna parking mesta, razumem da prodaju ili izdaju spoljni parking (u suprotnom pucaju sebi u nogu).

Nadam se da će ostati neko parking mesto bez rezervacije ili će svoje goste stanari uputiti na Delta City za parking.

Marketinški predstavljena Shoping Zona u III fazi gubi smisao ako parking postane nemoguća misija.
 
Nisu oni to izmislili... Ortak iz Bloka 70 ima lanac-katanac na parkingu za 20ak vozila. Jednom sam tu parkirao kod njega, pa je bio u čudu kako sam naišao na spušten lanac. Ne znam koliko je ste to po zakonu, ali funkcionišu ljudi nekako...
 
profa_chb":1yvrr5n5 je napisao(la):
Nisu oni to izmislili... Ortak iz Bloka 70 ima lanac-katanac na parkingu za 20ak vozila. Jednom sam tu parkirao kod njega, pa je bio u čudu kako sam naišao na spušten lanac. Ne znam koliko je ste to po zakonu, ali funkcionišu ljudi nekako...
Jel taj ortak negde blizu "kineskog tržnog centra" ?
Imao sam prijatelja koji je stanovao u soliteru tu blizu i oni su izludeli od kombija koji su dovozili robu i onda ih parkirali okolo ispred zgrada. Neki stanar ih je "uverio" da oni imaju pravo da stave lanac "ako podele ključeve SVIM stanarima" ...
I popili prijavu od komunalne policije...
 
meni je ovaj blok od prvog dana favorit, dopada mi se kako je ispalo. 4 faza ce se lepo uklopiti u postojecu celinu.
 
Nisam pratio ovaj projekat u detalje oko nacina gradnje, materijala, pa cak ni cene...Sticajem okolnosti smo bili tokom vikenda u poseti i eksterijer i enterijer su veoma dojmili moju gospodju :) primetio sam da je behaton ispucao na nakim mestima, kao i da su ove fasadne cigle u dnu fasada vec prilicno prljave, rekao bih od zalivanja zelenih povrsina, na prvi pogled stvarno deluje lepo estetski...fancy lokali vec popunjeni...cini mi se da se standard gradnje povecava iz godine u godinu, sto me raduje...radoznao sam hoce li se novac dalje preliti na neki veci projekat kada ovaj zavrse...
 
Deo profita se pretpostavljam vec prelilo na Hilton, ciji su vlasnici (franshize) ista familija koja stoji iza ovog projekta. Sto se tiche novih stambenih projekata, ne zna se. Ova lokacija je bila jedinstvena (mada su mogli da ne nabijaju toliko zgrada na parcelu, zaista gledash komsiji u tanjir) i kvalitetno deluje.
 
Jeftina, kic i promasena arhitektura za deo grada u kome se ovo nalazi. Za ovo je Savada pojam arhitekture. Sa gledista investitora absolutno pun pogodak i odlicna investicija. Izvedite zakljucak. Od svih konkursnih radova koje smo videli pre nekoliko godina izgradjeno je ubedljivo NAJGORE resenje koje je izmenama jos vise unazadjeno i sad imamo to sto imamo.
SRAMOTA je kakvi sve likovi danas sebe predstavljaju kao arhitekte i urbaniste.
 
U redu je da ti se ne sviđa ali reći da je jeftino i kič nije objektivno. Ovo je po meni jedan od boljih projekata u Beogradu u odnosu na cenu. Baš se ističe kao mesto lepo za život u odnosu na depresivne blokove.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni stambena replika jednog KPZa i nije neko mesto za zivot, e sad verujem da ima onih kojima se upravo to svidja ali ja licno to ne razumem. Ovaj projekat je olicenje investitorske alavosti na ustrb kvalitetnog zivota, sto se same arhitekture tice Savada odma pored izgleda ozbiljnije i daleko bolje i naprednije i sto se urbanistickog dela tice, pozicije zgrada nisu za poredjenje a to je nesto sto najvise izdvaja Savadu u odnosu na ovo.
 
To ti je replika stambenih kvartova kakvi se grade po zapadnoj Evropi. Nije tu investitor ništa izmislio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Što kaže Nebojša, ipak je u Savadi (grdnog li imena) i položaj zgrada, a naročito arhitektura druge faze značajno bolja od A bloka.

I što kaže Nebojša imali smo na početku teme sve radove pre nego što je izabrano rešenje i ovo se nikome nije ucinilo kao najbolje (osim investitoru iz nekog razloga), tako da nema tu ovo je EU ovo nije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484064#p484064:m4imgbhh je napisao(la):
DusanBG » 11 Oct 2017 09:54 am[/url]":m4imgbhh], tako da nema tu ovo je EU ovo nije.


Upravo tako. U Savadi nema kopija grozota iz EU, blok je daleko kvalitetniji za zivot u svakom smislu.
 
Verovatno se zato prodaje kao alva :)

NBG blokovi su uglavnom krš. U te zgrade treba uložiti gomilu novca da bi im se vratio stari sjaj ali i kao takvi su na ceni.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Prodavali se kao alva pošto je na odličnoj lokaciji i što je novogradnja na nbg značajno manja od tražnje u ovoj opštini.
Generalno kupci ovog bloka su imali da biraju west(uvek skuplji i na lošijem mestu), savadu i.... Pa i nista vise, deo ka 60im blokovima je ipak dalje, a zgrada gradine u dzona kenedija je imala reklamu da je smrdljivi (I plus takođe skuplji stanovi).
 
@ cloud. Pitanje je sta smatras pod krs, ako je rec o zapustenim fasadama onda je skoro ceo grad krs.
Evo sta je stvarno krs na Novom Beogradu, to su savski blokovi 70a, 44, Ivana Ribara i svi sesdeseti. Ima ih i u drugim delovima Novog Beograda. To je jeftina socijalna gradnja gradjena spajanjem betonskih blokova bez ikakve spoljne ili unutrasnje izolacije ili mizerne, em spolja izgleda ruzno em je kvalitet stanova na poslednjem nivou. Kad bi ovo bila normalna drzava a ne hohstapleraj pare bi se trosile na sredjivanje tih zgrada i kvalitet stanovanja u njima a ne u besmislice tipa gondole, fontane, jarboli itd. Sve ovo novo sto se gradi je u tom smislu kvalitetno, gledao sam zgrade su zidane, ide kamena vuna i jos stosta ne razumem se, ali su cene kvadrata nedostizne za prosecne ljude. U stvari to je nesto sto bi trebalo da bude standard a ovde se vodi kao luksuz pa kad pogledas nekog u A bloku ili Savadi kako se sepuri na svojoj terasi sav bitan i ponosan ti mu zavidis jer ima para da zivi u skupom delu grada. Da je ovo normalna zemlja svaki gradjanin srednje klase bi sebi mogao da priusti takav stan a oni bogatiji bi gledali nesto drugo.
 
Vrh