Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Pa ovako stoje stvari...
Kada se parkiraju kola na trotoaru onda obezbedjenje zove komunalnu i oni resavaju...
Kada se parkiraju uz trotoar mora da se zove pauk. E sad... posto nema znak za zabranu parkiranja i zaustavljanje onda sme da se parkira uz trotoar jer ostaje vise od 3m do trotoara sa druge strane ulice.
Znaci treba postaviti znak zabrane parkiranja i zaustavljanja pa ce onda pauk da nosi.
 
Razmišljamo da kupimo stan čija je soba delimično ispod terase stana iznad... pa se prirodno pojavljuju neka pitanja:
Kako je u Abloku urađena hidroizolacija terasa? Koliko je ona zaista trajna (garantni period je zvanično 5 god)?
Kakva je termička izolacija plafona u tom slučaju, i da li to i koliko utiče na grejanje?

Zbog neizvesne saradnje sa komšijama iznad, meni čak deluje nekako prihvatljivije kupiti stan koji je ceo pod pločom, pa bar znati da sve zavisi od tebe i da imaš mogućnost da središ ceo krov ako zatreba... nego biti u situaciji da radovi moraju da se obave na terasi stana iznad.

Naravno, tu je i problem prodaje takvog stana u budućnosti, jer ljudi izbegavaju sve što je pod pločom.

Nadam se da neko ima kvalifikovan odgovor, može i na PP.
 
ne znam kako je u ovom bloku, ali kao dugogodisnji podstanar u drugim blokovima mogu samo da kazem, dalje od poslednjeg stprata, leti je neizdrzljvo toplo, kada su kise skoro uvek prokisnjava. Ako sam sredjujesh krov, onda ima sansi da ga sredish kako treba, ali ostaje pitanje letnjih vrucina, naravno klima uredjaji mogu da ublaze stanje, ali to se oseti na racunima za struju.
Sa druge strane, stan na nizim spratovima pati od lose zvucne izolacije, pa se cuju koraci stanara iznad.
 
Tehnologija hidro i termo izolacije je jako napredovala u poslednjih 10-20 godina, tako da AKO se to uradi kako treba, duuugo godina ne bi trebalo da bude nikakvih problema (cak se usudjujem da kazem za tvog zivota). Naravno, ostaje ono ako, u ovoj zemlji nikada nisi nacisto. Ako se stan tek gradi, mozda mozete da odradite neki nezavisan nadzor u pogledu kvaliteta izolacije u toku gradnje, investitor ce definitivno teze prodati takav stan pa mozda i pristane.
 
Pa o tom AKO i pricam. Vrlo retko se to odradi kako treba, ali treba ici od slucaja do slucaja, najbolje ako imash insajdera kod majstora
 
Ako nije dobro uradjeno manifestovace se u prvih godinu dana, ako to izdrzi miran si bar 30 god.
 
Ne postoji termo izlolacija koja ce ova leta sa 30 dana po 35+ stepeni da ucini podnosljivim.
Jednostavno, ako vam ne smeta klima po 15 sati dnevno u periodu od maja do septembra, onda uzmite poslednji sprat, u suprotnom bezite.

Sto se tice tog pretposlednjeg, to vec zvuci kudikamo bolje
 
Zanimljivo da se niko ne žali na buku postavljanja šipova ovom starom tehnologijom u kraju.
Kad su radili prvu fazu ovog naselja svi su javili kako im smeta buka u okolini, pogotovu stanovnici iz Belivila (blok 67).
 
Po meni nije toliki problem stampani beton vec to sto fasada vec sada puca. To je tesko popraviti a krpljeno nikada nije dobro kao kada se iz jednog dela radi cela fasada tj. taj deo demita. Videcemo kako ce to resiti. Beton pretpostavljam treba da premazu zastitnim slojem pa ce biti ok.
 
To pucanje fasade, jel lokalnog karaktera ili ima pukotina i u unutrasnjosti zgrade?
Da nije sleganje u pitanju?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392563#p392563:2up97gfo je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Jun 17, 2016 11:55 am[/url]":2up97gfo]Po meni nije toliki problem stampani beton vec to sto fasada vec sada puca. To je tesko popraviti a krpljeno nikada nije dobro kao kada se iz jednog dela radi cela fasada tj. taj deo demita. Videcemo kako ce to resiti. Beton pretpostavljam treba da premazu zastitnim slojem pa ce biti ok.

Gde puca fasada? Jel možete da postavite sliku?
 
Mogu li stanari koji su se već uselili u drugu fazu da podele utiske ovde? Šta je dobro, šta ne valja...? Hvala! :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392608#p392608:39gh754t je napisao(la):
odry » Fri Jun 17, 2016 3:18 pm[/url]":39gh754t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392563#p392563:39gh754t je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Jun 17, 2016 11:55 am[/url]":39gh754t]Po meni nije toliki problem stampani beton vec to sto fasada vec sada puca. To je tesko popraviti a krpljeno nikada nije dobro kao kada se iz jednog dela radi cela fasada tj. taj deo demita. Videcemo kako ce to resiti. Beton pretpostavljam treba da premazu zastitnim slojem pa ce biti ok.

Gde puca fasada? Jel možete da postavite sliku?

Vidi se na slikama koje je arado postavio/postavila ( prva slika) i ja sam primetila na par mesta dok sam prolazila naseljem. Horizontalne linije na demit fasadi. Kao da se razdvajaju ploce vune ispod fasade i fasada, sleganje sta li, pa voda lakse tu prolazi i onda se vremenom javlja sve veci problem jer se spoljna voda prenosi na unutrasnje zidove ( zivela sam u zgradi na kojoj se slicno desilo). Nisam gradjevinac samo zapazam sa slika i kada se prosetam naseljem pa mozda i gresim u vezi uzroka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392609#p392609:1vdvzjuu je napisao(la):
odry » 17 Јун 2016 03:20 pm[/url]":1vdvzjuu]Mogu li stanari koji su se već uselili u drugu fazu da podele utiske ovde? Šta je dobro, šta ne valja...? Hvala! :sesir:
А што не би могло ! :D Па да видимо шта то још све не ваља и ваља у чипси граду :wink:
 
Postovani,
da li neko neko moza da mi da informaciju-kontakt gde mogu da se kupe-naruce fasadne obloge/paneli i fasadna cigla, kao na A bloku.

Hvala puno!
Pozdrav svima!
 
Evo i novih fotografija sa gradilista 3. faze

160624-ABlok-01.jpg

160624-ABlok-02.jpg

160624-ABlok-03.jpg

160624-ABlok-04.jpg

160624-ABlok-05.jpg

160624-ABlok-06.jpg

160624-ABlok-07.jpg

160624-ABlok-08.jpg

160624-ABlok-09.jpg

160624-ABlok-10.jpg

160624-ABlok-11.jpg

160624-ABlok-12.jpg

160624-ABlok-13.jpg

160624-ABlok-14.jpg

160624-ABlok-15.jpg

160624-ABlok-16.jpg

160624-ABlok-17.jpg

160624-ABlok-18.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392563#p392563:t33lyoqq je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Jun 17, 2016 11:55 am[/url]":t33lyoqq]Po meni nije toliki problem stampani beton vec to sto fasada vec sada puca. To je tesko popraviti a krpljeno nikada nije dobro kao kada se iz jednog dela radi cela fasada tj. taj deo demita. Videcemo kako ce to resiti. Beton pretpostavljam treba da premazu zastitnim slojem pa ce biti ok.

Što se mene tiče, treba rešiti i pitanje tog štampanog betona... Što da ostaje tako? To treba da reše investitori...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394945#p394945:7nxpyw56 je napisao(la):
ivan73bg » Sre Jun 29, 2016 1:21 pm[/url]":7nxpyw56]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392563#p392563:7nxpyw56 je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Jun 17, 2016 11:55 am[/url]":7nxpyw56]Po meni nije toliki problem stampani beton vec to sto fasada vec sada puca. To je tesko popraviti a krpljeno nikada nije dobro kao kada se iz jednog dela radi cela fasada tj. taj deo demita. Videcemo kako ce to resiti. Beton pretpostavljam treba da premazu zastitnim slojem pa ce biti ok.

Što se mene tiče, treba rešiti i pitanje tog štampanog betona... Što da ostaje tako? To treba da reše investitori...

Ja koliko znam postoje obećanja i informacije koje je City Facility dobio od investitora, ne postoji izgleda konkretan rok u kome bi to trebalo da reše.

Ipak nekako verujem da će se CF baviti time i da neće pustiti da to prođe bez rešenja. :)
 
Vrh