Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Ali drugari, ovde se i dalje komentarise sadrzaj bloka... a to treba da zanima samo stanare Abloka! Jednostavno ne vole svi da imaju kosarkasko igraliste ispod przora. Neko voli da ima kafic, restoran.... a na osnovu prodaje, kao sto rekoh ima puno njih koji to vole!
Jednostavno ko kupuje stan bira i sadrzaj, sto je neko dao silne pare za stan ako mu se ne svidja sadrzaj kraja.
Sve ostale treba da zanima spoljasnji izgled, a tesko je reci da Ablok nije reprezentativan sa spolja!?
 
Ablok je deo grada, a grad je od svih nas (ne samo budućih stanara i investitora) pa naravno da nas zanima.
Moja glavna zamerka je urbanistma grada a ne investotirima jer ako im ovi prvi dozvole naravno da će oni maximizirati svoj profit.
Sem gornjih primedbi, za mene je pozitivno: dizajn dosadašnjih zgrada je zanimljiv (sem planirane nadzidane), investitor deluje kao jaka i ozbiljna firma, brzo se gradi, organizovano..
 
Koncept sa kosarskaskim i slicnim terenima u sred bloka ili "kruga" kako je to recimo na Vidikovcu se pokazao kao osrednji posto komsijama uglavnom smeta buka pa neretko poleti po koja kesa djubreta na teren gde se mladji i stariji okupljaju zarad rekreacije.
 
Kad si klinac je to super imati odmah iza zgrade, ali za starije mogu da razumem negodovanje.
 
Cela ova prica o prenatrpanosti bloka je malo ofucana,odnosno vec toliko puta aktivirana da je postala malo zamarajuca,Kao sto se vidi iz samog naselja,sve je kazu prodato,a i koliko vidim i dosta toga useljeno,pa da takav koncept smeta kupcima, niko bre ne bi kupovao tu stanove.Nisu valjda svi kupci nepismeni.
Apsolutno se slazem da su stari blokovi humaniji,ali ako misli neko da je prenatrpavanje pocelo sa Ablokom,neka malo razmisli!Prvi je Yu biznis,belvil,west65,arena,itd...
 
Kao buduci stanar A bloka mogu da kazem sta je na nas kao porodicu sa malom decom presudno uticalo. Najpre, obecana higijena naselja i nada da cemo sa buducim komsijama aktivno voditi racuna da sacuvamo kvalitet stanovanja, cistocu i upotrebljivost to malo javnih povrsina koje postoje. Nekoliko godina vec stanujemo u toliko osporavanom belvilu, ali i dalje smo ubedjeni da je kvalitet zivota u naseljima ovog tipa najbolje sto za toliki novac mozemo prisutiti. Svakako da bi bilo bolje da ima vise prostora za decu, ponekog igralista i parka, ali za domace prilike to je novi stepen luksuza koji malo ko kod nas moze da prisuti. Sva ta humanija naselja sa igralistima koja pominjete su ruinirana, na igralistima su spricevi, a kos ne postoji ako ga nije donirala banka. Uz to nam kolektivna kultura ne brani da u parku odlozimo smece ako niko ne gleda. Dakle, sve i da drzava zakonom obavezuje investitore da odvoje vece zelene povrsine, mi jednostavno nemamo kulture da to sami odrzavamo, a ni novca da platimo. Vidite kako se ljudi odlucuju za odrzavanje ulaza i hodnika, pitam se kako bi sve islo sa sportskim igralistem sa rasvetom i krupnijim poduhvatima. Mozda u Beogradu postoji bolje mesto za stanovanje, ali mi ga za ovaj novac, uz sedam godina aktivnog traganja, jednostavno nismo nasli.. Planirali smo da svoj stan kupimo u belvilu ali vise nije bilo stanova kakav je nama potreban, u medjuvremenu se pojavio A blok koji nudi gotovo identicno ako ne i za nijansu bolje uslove za zivot..
 
Javne površine održavaju gradska komunalan preduzeća, a ti parkovi, dečja igrališta sa ponekim sportskim terenom su u nadležnosti grada Beograda. Dakle zavisi za koga glasate i pri tome je bitno da je taj za koga ste glasali iz vašeg naselja ili okruženja da bi mogao da društveno odgovorno potroši novac od poreza na sređivanje tih javnih površina u vašem naselju sa dečjim igralištem, parkom i sportskim terenom. Klasično lobiranje i to nije krivično ni prekršajno delo, a to se svaki dan dešava u Beogradskim naseljima, a bilo je i pre 30 godina takvih pojava.

Sportski tereni su veoma važni za pravilan fizički razvoj dece od 12 do 18 godina. Pišem o bilo kom naselju nevezano za ovaj Ablok, pošto se konstantno rade zamene teza na tu temu o prostoru oko zgrade u ovoj temi.
 
Sportski tereni su u nadleznosti zelenila i dobar dio zelenila svaka povrina javne namjene bi trebala biti predata nekom na odrzavanje
 
Naravno @direkotre sve te površine su u nadležnosti i vlasništvu Grada. Govorim o postojećim parkovskim, dečjim i sportskim površinama koji su izgrađeni u do sada postojećim naseljima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376040#p376040:1geyr057 je napisao(la):
Mair » Mon Mar 14, 2016 7:25 pm[/url]":1geyr057]
Sportski tereni su veoma važni za pravilan fizički razvoj dece od 12 do 18 godina. Pišem o bilo kom naselju nevezano za ovaj Ablok, pošto se konstantno rade zamene teza na tu temu o prostoru oko zgrade u ovoj temi.

Naravno da su vazni, ali ne moraju da budu pored prozora da radni narod ne moze da spava nocu
 
Apsolutno. Obzirom na iskustva iz ostalih blokova, evo kao ce izgledati zivot pored tih igralista: preko dana gomila dece uziva u igri (sto i treba da bude svrha igralista, jelte). U kasnijim satima tipa 20h starija ekipa (obicno zposleni ljudi koji strpaju decu u krevet pa odu da se izduvaju) preuzima terene i cepa se basket i fudbal do nekih 24h (nema veze sto osvetljenje nije bas i neko, igralo bi se i po mesecini ako treba). Posle toga nastupa ekipa nezaposlenih koja uz gajbu piva veselo urla do 4-5 ujutru (sta ce drugo da radi neko sa 20 i kusur godina ko nema posao i razlog da rano ustaje). Onda pauza do 10-11h i tako ukrug :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373733#p373733:sc0ewmjv je napisao(la):
sismis » Ned Feb 28, 2016 5:08 pm[/url]":sc0ewmjv]
ivan73bg":sc0ewmjv je napisao(la):
Pozdrav svima od novajlije! :) Dugo pratim forum pa sam se konačno i registrovao, vidim da ovde ima dosta ljudi sa korisnim savetima, pa imam i ja jedno pitanje:

Kupio sam stan u drugoj fazi, pa me zanima oko povraćaja poreza, da li da sad apliciram ili je bolje da sačekam primopredaju? Pretpostavljam da je neko od vas već imao iskustva sa tim? Imate li neki savet i kakva su vam generalno iskustva?

Hvala ljudi! :)
@ivan73bg onog trenutka čim u celosti isplatiš nekretninu stičeš pravo na povrat PDV. Ova aktivnost nije povezana sa primopredajom - zgrada ne mora biti završena niti stan primljen da bi povratio PDV.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Hvala puno za ove informacije, puno mi znače. :)

Vidim da ste dobro obavešteni, zna li neko kako su prošle one probe hidroizolacije?! Kupio sam parking mesto, pa nebih da mi auto pliva... :D
 
@nbg_na_zalost @nensav

To se tiče pre svega bezbednosti u naselju. To se i pre društvenih reformi iz "svako svima i svi svakome" u "moje samo meni" rešavalo i rešava održavanjem javnog reda i mira, a prema zakonima onih država i ove države spada i taj mir ispred zgrade kao prva preventivna mera.

Vreme od 22h do 6h na Novom Beogradu spada u deo Residence silence ili ti stambeno naselje bez industrijske prozivodnje, noćnog provoda, sportskih događanja i raznih okupljanja ili pravljenje buke od strane pojedinca. Zbog toga je onaj sada sve više mit o spavaoni tako izražen na Novom Beogradu, a u stvari je društveni napredak u življenju u stambenim zgradama tačnije naseljima za kao što to kažeš miran odmor u kome nema šanse da neko sada izgradi fabriku i seče lim u tri smene recimo u blizini tvog prozora od kupatila na kući. Kao što ima primera danas u nekim delovima grada.
Tu su i naravnno SZUR tačnije pekara, ali ona je već tiša i nekako podnošljiva za san dok nepočen da se okuplja neka ekipa da kupi nešto da pojede, jer je pekara počela da radi prodaju u tri smene kao što ima primera u drugim delovima grada. To su oni iz one ekipe koju si opisao od 0h do 5h.
Sve to na Novom Beogradu nema teorije da ti se desi u naseljima i stambenim zgradama izgrađenim do 1990 god. Dakle milina za život i preteča svih budućih naselja sa takvim karakteristikama koje ovde na forumu u ovoj i raznim temama možemo da pročitamo i vidimo da se grade i prodaju danas kao najbolja stambena rešenja.

Ako hoćeš sažetije objašnjenje.
Pozoveš policiju da reši red i mir ispred tvog prozora od 22h do 6h ako živiš na Novom Beogradu, a ako ćeš da mi kažeš da ne mogu da dođu na poziv onda povedi računa za koga glasaš.
 
O cemu ti druze... pa ja 6 dana u nedelji ustajem u 7 i radim po 12 sati i kada dodje nedelja jedini dan za odmor ja treba da se raspravljam sa decom u 6 ujutru i glumim budalu....
Ma daj... jednostavno to neko ne voli i zato treba da postoje blokovi koji imaju takav sadrzaj i koji nemaju... pa svako bira.
Sto se tice izolacije, mogu da potvrdim da su pojacali i zvucnu i hidro izolaciju. Potrudili su se da isprave sve "propuste" iz prve faze.
 
@Mair
Vreme od 22h do 6h na Novom Beogradu spada u deo Residence silence ili ti stambeno naselje bez industrijske prozivodnje, noćnog provoda, sportskih događanja i raznih okupljanja ili pravljenje buke od strane pojedinca. Zbog toga je onaj sada sve više mit o spavaoni tako izražen na Novom Beogradu, a u stvari je društveni napredak u življenju u stambenim zgradama tačnije naseljima za kao što to kažeš miran odmor u kome nema šanse da neko sada izgradi fabriku i seče lim u tri smene recimo u blizini tvog prozora od kupatila na kući. Kao što ima primera danas u nekim delovima grada.

Izvini ali na kom NBG ti zivis? Savskom, gde ne moze da se spava od muzike sa splavova? Dunavskom, gde su koncerti sa Usca tako reci u sobi i prasina sa bir festa koja leti sve do Arene u susnom periodu? Kazes nema nocne buke...A sta radi GSP garaza u ranim jutarnjim satima? Sta mislis da ce biti kad se presele autobuska i sredi zeleznicka stanica? Kapiram da deo NBG ne cuje ni avione, kojima je tu koridor za sletanje...

A vrhunac humora mi je kada proglasite 3-5 zgrada naseljem...Mislim sad je A blok naselje, i Belvil je naselje, to mu dodje ekvivalent sa Banjicom, Karaburmom, Zarkovom... Ja bre na Kosutnjaku cujem leti muziku sa splavova, a NBG spava miran san...ma jel...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376193#p376193:389q8f4t je napisao(la):
Mair » Uto Mar 15, 2016 4:50 pm[/url]":389q8f4t]@nbg_na_zalost @nensav
.....Ako hoćeš sažetije objašnjenje.
Pozoveš policiju da reši red i mir ispred tvog prozora od 22h do 6h ako živiš na Novom Beogradu, a ako ćeš da mi kažeš da ne mogu da dođu na poziv onda povedi računa za koga glasaš.
Kao NBG resident moram ti reci da policija NE DOLAZI u takvim slucajevima, pojave se tek ako takvo nesto eskalira u tucu sa povredjenima ili ozbiljno unistavanje (javne ili private) imovine. Vodim racuna za koga glasam ali su prosli izbori (a kako izgleda I ovi nastupajuci) pokazali da vecina ne deli moja opredeljenja.
Mislim da ovoj raspravi nije mesto u ovom topiku, priznajem da sam i sam kriv tome sto je rasprava uopste zapocela, ali samo sam zeleo da pokazem realnost zivljenja u naseljima tipa blokova u sta i blok A ,koliko god mali bio, spada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376204#p376204:k2k31vu7 je napisao(la):
Filip IG » Uto Mar 15, 2016 6:43 pm[/url]":k2k31vu7]Sto se tice izolacije, mogu da potvrdim da su pojacali i zvucnu i hidro izolaciju. Potrudili su se da isprave sve "propuste" iz prve faze.
Ovo je vrlo bitna stavka, neoprostiv propust u izgradnji pogotovo sto se sve vreme insistira na kvalitetu gradnje. Samo je potrebno da to odrade I na trecoj fazi, sto nikada nisi siguran.
 
@Mair verujem da postoje takva mesta koje ti opisujesh, ali dok sam bio podstanar na NBGD nisam sreo, vise puta sam se selio i svuda je bilo buka i problemi. To je moje iskustvo, verujem samo svojim ocima i usima.
 
Pa Deka je nova u ovom poslu i oni finansiraju gradnju...
Cudno je da tako iskusan izvodjac napravi takve propuste.
Pohvala za Deku je sto deluje da brzo uce, i ispravljaju greske. Koliko vidim i prilicno pritiskaju izvodjace da isprave svoje greske.
 
Nesto sve mislim da oni koji su skupo platili svoje stanove nece bas tako lako preci preko toga sto se na njihovoj imovini graditelji uce zanatu :D
 
@nbg_na_zalost
Taj uzrast koji si naveo da je najveći problem od 19 do 20+ to je uzrast koji uspešno "studira" neki fakultet, pa ima vremena da noću pravi buku uz pivo na klupi, jer nema novca za neku bolju zabavu. Ostali od njegove generacije su zaposleni ili su vredni studenti na spavanju ako je radni dan zbog sutrašnjih predavanja na fakultetu. Sve to nema veze sa urbanizmom. Takva pojava može da se dogodi i u Abloku i u svakom drugom naselju bilo gde u gradu.


@11030
Navela si Savski kej, Dunavski kej, Ušće, garažu GSP-a i planiranu novu BAS stanicu kod postojeće Železničke stanice.
Splavove i koncerte sa ušća ne čuju svi na Novom Beogradu te jačine da ne mogu da spavaju. Dok je Belvil iznuđeno naselje zbog Univerzijade 2009 godine i to u blizini garaže autobusa.
Pre svega sam pokušao da mu objasnim ovo što je naveo da mu je najveći problem noćno okupljanje ispred njegovog prozora.
 
Pa dobro Mair, ako nije ceo onda je 80% NBG-a. Verujem da ima bas mirnih i zavucenih delova, unutar nekih blokova. Sto se urlikanja pod prozorom tice, meni su komsijska deca urlala pod prozorom godinama, u jednom od najmirnijih delova Beograda, i to deca komsija koje znam ceo zivot. Kad je letnji raspust, to je druze bio pakao. A da je lako resiv problem, veruj da nije.
 
Deca i treba da se cuju!
Kome smeta decija graja, kukala mu majka. I mi smo nekada bili deca i isto smo se ponasali.
To sto se u Beogradu ne sankcionise nepostovanje kucnog reda, je vec neka druga prica.

Sto se tice nocnih blejaca, nemam nista protiv, ali tiho. A moze se blejati tiho, provereno ;)

E sad sto smo postali drustvo gde je bahacenje imperativ od malena i gde umesto pozornika iz kraja dobismo komunalnu policiju kojoj izgleda nije zadatak nista drugo do asistiranja u naplati privatnoj firmi (Apex), to je vec neka druga prica.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ma najgore je sto smo postali drustvo gde deca se vise ne igraju napolje.
Vidjam mnogo manje dece da se igraju a generalno i manje "blejaca"

Fejs i internet su odradili svoje nazalost a tablet je zamenio loptu za futbal.
 
E ne lupajte molim vas. Jel bi tebi bilo ok da ti neko urla ispod prozora od jutra do ponoci, svaki dan? Pri tom tu nije igraliste vec obicna ulica! Da ti lupaju loptom auto, da ti gaze cvece, tako sto opusteno ulaze u tvoje dvoriste jer su nevaspitani i nekontrolisani. Ta postapalica ''deca treba da se cuju'' vazi u obliku '' deca su nekontrolisana i bez nadzora, prepustena po ceo dan sebi i zato divlja''. Niko od tih klinaca nikad nije bio odveden u park, zooloski vrt, roditelji se njima jednostavno nisu bavili vec su ih pustili na ulicu da divljaju, a na stetu komsiluka. I nisu samo meni smetali, komsije su posle mnogo muka taj problem na kraju i resile. Da ne pricam da su njihove lopte lomile prozore, retrovizore... Bahatost i divljastina se ovde uce od malih nogu, zato se sve resava silom i pesnicama kasnije u zivotu. Da napomenem, niko od dece koja su kasnije upisala dobre skole, ucila jezike, svirala instrument, upisala kasnije fakultet nije blejao sa ovim malim divljacima.

Laki, sto se tice starijih, blejati se ne moze tiho ako se nalizes alkoholom ili izdrogiras na klupici, sto je redovan sport kasnih blejaca.
 
Vrh