Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Mozda je sve to uradjeno na zahtev kupca!? Nece covek da se smrzava kao stanari u fazi I ☺ Ko zna koliki ce tek radijatori biti u fazi III ☺
 
Pa oni jeste...
Bolje da svako svoju unutrasnju i spoljnu postavi kako mu odgovara...
I sta da se ugradjuju Daikin, Mitsubishi, Toshiba, kad ima i raznih Midea, Vox i drugih, visestruko jeftinijih....
(sarkazam)

Aj sad malo da pricamo ozbiljno.
Upravo sam kupio stan i platio ga 50.000EUR, sledi mi trosak od jos jedno 8-10 da ga kompletno opremim i od njega napravim svoje 'gnezdo'.
I sad, da bih pomerio klimu (unutrasnju jedinicu), imam izdatak od 100 - 200EUR "MAKSIMALNO" (!!!), a verovatno znatno manje.


Dakle, 200EUR u odnosu na 50.000 + 10.000EUR ???
0,4% povecanje troska?!
Pa jeste, zaista je to nesto alarmantno :D

@Jaffa
Koliko to 'mnogo' je rekao majstor?
Mozda da probate da trazite ponudu od nekog drugog majstora ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364167#p364167:38564zp3 je napisao(la):
mystic021 » Pet Dec 25, 2015 2:08 am[/url]":38564zp3]Mozda je sve to uradjeno na zahtev kupca!? Nece covek da se smrzava kao stanari u fazi I ☺ Ko zna koliki ce tek radijatori biti u fazi III ☺

Veće ne znači i bolje :)

Ovakvi radijatori se uglavnom koriste za neke manje poslovne prostore. Ipak, ja sam ih uzeo privatno kada sam mijenjao radijatore u stanu, zbog nekih izlomljenjih coskova u stanu pa su se fino uklopili. Tom prilikom lik iz toplane rekao da sam mogao i jeftinije da prodjem sa kraćim radijatorima, jer toplota uglavnom izbija na gore kod ovih aluminijumskih radijatora, a ne toliko sa strana. Daleko od toga da se zalim, mnogo je toplije u stanu (dijelom iz zbog al.prozora) ali da je bio u pravu vjerovatno jeste, jer otkako sam stavio te radijatore nakon grejne sezone, plafon mi je na par mjesta skroz ispucao. Eto, malo iz licnog iskustva...
 
Mani me sarkazma molim te, niko ovde ne prica o postavljanju bilo kako i bilo gde, mislis da nije moglo da se resi na drugi nacin, vodeci racuna da se moze prici prilikom redovnih servisa a ne da organizujes citav cirkus samo zbog 5 minuta posla, pritom placajuci obican servis mnogo mnogo vise nego inace.
 
@Jaffa
Izvini, nisam te hteo zivcirati.
Obican servis 'krstene' klime se radi dijagnostickim aparatom prikljucenim na unutrasnji jedinicu.
Periodicno pranje (koje je neophodno, a vecina vlasnika klima ga ne primenjuje) se jako jednostavno obavlja alatima sa rastojanja od 3-4 pa i vise metara.

Prebacivanje unutrasnje jedinice klime kosta, ali je u rangu sa prebacivanjem kuhinjskih prikljucaka sa jednog na drugi zid.
Morate biti spremni da platite takve intervencije.
 
Laki kad se hvalis sa novom gajbom koliko kvadrata za 50 000 € Pretpostavljam da je stara zgrada cim zahtjeva 8 hiljada za renoviranje ili u to racunas namjestanje
 
Laki da li Mozes da mi objasnis kako se dopunjava freon? Mora da se pristupi spoljnoj jedinici kolko ja znam, a sto je u ovom slucaju nemoguce bez skele ili alpiniste? Da li to postoji alat kojim ce daljinski da se skine maska da bi se klimi pristupilo :))) Mislim da ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364240#p364240:1yd4bjuv je napisao(la):
Jaffa » 25 Dec 2015 04:44 pm[/url]":1yd4bjuv]Laki da li Mozes da mi objasnis kako se dopunjava freon? Mora da se pristupi spoljnoj jedinici kolko ja znam, a sto je u ovom slucaju nemoguce bez skele ili alpiniste? Da li to postoji alat kojim ce daljinski da se skine maska da bi se klimi pristupilo :))) Mislim da ne.


Apsolutno si u pravu! :D

Dopunjava se na servisnom prikljucku koji se nalazi na spoljnoj jedinici `Split sistema` :kk:

Kakve to veze ima :?:

evo kod mene u firmi Gold Star (danasnji LG) sljaka bez problema i dopunjavanja jos od juna 1995. godine, znaci vise od 20 godina.
Nekoliko inverterskih klima raznih proizvodjaca 24h/365 dana u godini rade na hladjenju skoro 15 godina.

Dopunjavanje split sistema nije nesto sto je praksa. To se smatra kvarom, a najcesce je uzrokovana nestrucnom montazom i curenjem gasa.
I nije cesta pojava, iako se kod nas montazom split sistema bave mnogi priuceni `majstori`
(koji niti imaju alat, niti volju, a ni znanje da posao odrade korektno) koji izbegavaju i najosnovnije vakumiranje sistema.

Samo na automobilima je nemoguca totalna eliminacija curenja gasa i tu je provera i eventualna dopuna deo redovnog odrzavanja, ali i u tom slucaju je to nesto sto se radi jednom u 10 godina...

dakle Alfa, opusti se, tvoja klima se najverovatnije nece servisirati u narednih 20 godina,
a ko zna sta ces do tada pozeleti da ugradis od nekih novih sistema. :kafa:
 
Uh da je to tako a iz licnog iskustva nije uopste tako zivela u novogradnji. E ovako majstori dvojica su bili 250e za alpinistu plus servis. Sto znaci svako punjenje klime nije 20e vec mnogo vise. E sad ako je to po tvom malo zbog necije gluposti OK postujem.
 
@direktor
Lose sam se izrazio direktore. To je bio primer proporcije eventualnih troskova izmestanja unutrasnje jedinice, u odnosu na ukupne troskove kupovine i opremanja stana :D

Moja trenutna (stara) nekretnina, otplacuje ulozeno u renoviranje, a ulaganje u nove nekretnine cu ostaviti za neka bolja vremena, kao i period kad klinci dovoljno porastu da odluce sta ce, GDE CE i kako ce.

Drzavljani su EU, pa mozda izaberu i Portugal ;) , ko zna :D
 
Portugalci se masovno iz Portugala sele u Angolu a Laki bi decu da salje tamo, jaooooj crni Laki :lol:

Apropo histerije oko grejanja:

Pre neki dan sretoh poznanika iz A bloka (vlasnik prvorodjene bebe bloka) koji kaze da nikakav problem sa grejanjem nije imao, trenutno su mu ventili na 3, kaze da je cak i malo pretoplo, da nije bebe jos bi smanjio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364309#p364309:3i3s246p je napisao(la):
Nevenkovic » Sub Dec 26, 2015 2:04 am[/url]":3i3s246p]

Apropo histerije oko grejanja:

Pre neki dan sretoh poznanika iz A bloka (vlasnik prvorodjene bebe bloka) koji kaze da nikakav problem sa grejanjem nije imao, trenutno su mu ventili na 3, kaze da je cak i malo pretoplo, da nije bebe jos bi smanjio.

Nije mi jasno zbog cega akutan problem i brigu stanara nazivas histerijom. Zar je greh sto brinemo za zdravlje iste te dece na koju se pozivas u prethodnom postu?! Ukoliko je to istina sto kazes (da si sreo poznanika koji zivi u Abloku i koji drzi termo-glavu na 3), onda to znaci da se njemu radijatori automatski iskljucuju cim sobna temperatura dostigne 16.5 C. Stoga se pitam da li on ima preko 200kg pa mu je zbog toga pretoplo na 16.5C, da li je brizan otac kada je spreman da tek rodjenu bebu drzi na ovoj "fantasticnoj" temperaturi ili se mozda nesto niste dobro razumeli?! Meni se kolege sa posla bukvalno smeju zato sto zgrade starosti 40-50 godina na NBG imaju bolje grejanje, a znaju koliko sam platio kvadrat. Ipak nadam se da su ljudi iz Deke svesni sta ih ceka od januara ukoliko se ovakva situacija nastavi (protestna okupljanja ispred prodajnog salona, novinski clanci, tuzba protiv Deke, prodavaca, ovlascenog zastupnika firme u trenutku prodaje stana i sl.)...
 
Nije mi jasno zbog cega akutan problem i brigu stanara nazivas histerijom. Zar je greh sto brinemo za zdravlje iste te dece na koju se pozivas u prethodnom postu?! Ukoliko je to istina sto kazes (da si sreo poznanika koji zivi u Abloku i koji drzi termo-glavu na 3), onda to znaci da se njemu radijatori automatski iskljucuju cim sobna temperatura dostigne 16.5 C. Stoga se pitam da li on ima preko 200kg pa mu je zbog toga pretoplo na 16.5C, da li je brizan otac kada je spreman da tek rodjenu bebu drzi na ovoj "fantasticnoj" temperaturi ili se mozda nesto niste dobro razumeli?! Meni se kolege sa posla bukvalno smeju zato sto zgrade starosti 40-50 godina na NBG imaju bolje grejanje, a znaju koliko sam platio kvadrat. Ipak nadam se da su ljudi iz Deke svesni sta ih ceka od januara ukoliko se ovakva situacija nastavi (protestna okupljanja ispred prodajnog salona, novinski clanci, tuzba protiv Deke, prodavaca, ovlascenog zastupnika firme u trenutku prodaje stana i sl.)...
Potpuna podrška i od budućih stanara. Pridružiću se svakoj vrsti protesta, za novac koji dajemo treba da imamo opciju da podešavamo i na manje od pola stepena :x
 
Niko ne rece kolika vam je temperatura u stanovima sada, posto ste olako presli preko iskustva prijatelja (Nevenkovica koji inace i sam zivi u susednom naselju).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364710#p364710:2ojx8fjz je napisao(la):
Igor » Pon Dec 28, 2015 3:57 pm[/url]":2ojx8fjz]Niko ne rece kolika vam je temperatura u stanovima sada, posto ste olako presli preko iskustva prijatelja (Nevenkovica koji inace i sam zivi u susednom naselju).

Sa termo-glavama na 6. i bez dogrevanja max. 19 do 20c u zavisnosti od sobe. Ipak, ono sto mi je drago i zbog cega sam toliko strpljiv jeste priznanje odredjenih postenih i savesnih ljudi iz Deke da definitivno postoji problem i da ima puno nelogicnosti.
 
To sto pise Nevenkovic da je na 3 pretoplo nismo olako presli preko toga nego prosto nije tacno. Slazem se sve sa komsijom mystic 021 I buducim stanarima da kazem da cemo se organizovati ako se neke stvari ne promene jer za novac koji smo dali zasluzujemo postovanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364710#p364710:96ipb4ns je napisao(la):
Igor » 28 Dec 2015 15:57[/url]":96ipb4ns] Nevenkovica koji inace i sam zivi u susednom naselju
Ne zivi, nije nikada ziveo niti prespavao ali to nije bitno. :)

Slucaj koji sam izneo mi je bio mnogo bitan jer sam bio inicijator kupovine tog stana i iz tih razloga mi ne bi uopste bilo prijatno da da su imali probleme sa grejanjem. Radi se o mladoj porodici koja je u junu, par dana nakon useljenja u stan, dobila bebu. (zato i napisah prvorodjena beba bloka).

Dakle, ne postoji ni jedan jedini razlog niti mogucnost da sam dobio pogresnu informaciju o trenutnom stanju grejanja i da bude jasno, govorim o istocnom krilu B lamele.

A da se dalje ubedjujem sa teoreticarima zavere ne pada mi na pamet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364738#p364738:1bgt87vh je napisao(la):
Nevenkovic » 28 Dec 2015 07:41 pm[/url]":1bgt87vh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364710#p364710:1bgt87vh je napisao(la):
Igor » 28 Dec 2015 15:57[/url]":1bgt87vh] Nevenkovica koji inace i sam zivi u susednom naselju
Ne zivi, nije nikada ziveo niti prespavao ali to nije bitno. :)
Smatrao sam da je bitno kao neki vid komsijske objektivnosti pogotovo sto pratim forum prilicno dobro pa makar i iznajmljivao stan ;)
 
Stanovnik sam A bloka vec dva meseca, i jos se nisam navikla na zvukove iz komsiluka. Ustvari cujem komsinicu koji program na Tv gleda, i kako prica. Kazu mi to je normalno, nerazumem sta je normalno? Zidovi su tanki ili sta je u pitanju? Ako moze neko da mi pojasni ? Sto se tice komsija iznad mene kad hodaju kao u glavu da me neko udara. Mozda nisam realna jer sam zivela u gradu u zgradi gde apsoluno nisam cula nista, kako eto ne znam ni to! Sto se tice grejanja kad mi je hladno ukljucim klimu, ne mogu da razmiljam jos i o tome .... :bash: Htela sam ovo da podelim sa svima!! Inace zgrada je lepa, cela zamiosao oko kompleksa se svidja ali ...
 
Uglavnom se u novim zgrada zbog polupraznih i nenamestenih stanova cuje vise buke, kao da sve odzvanja. Kada se postavi namestaj, tepisi priguse se zvukovi pa se buka svede na neku normalnu meru. Sigurno da ni tada nece biti potpuno zvucno izolovan stan, ali bude podnosljivo. Osim ako komsije nisu neke galamdzije :rant:
 
Igore, a zašto ovaj stav da su postovi ljudi koji su naveli da žive u naselju (ja nikoga neću po ličnoj karti da tražim) nipodaštava tvojim komentarom. Razumem da misliš sve najbolje o naselju, ali ti kao jedan od moderatora ne možeš tako unapred od odbaciš njihove tvrdnje i zakačiš se samo na Nevenkovićev komentar. A koji ih jeste sve prozvao svojim komentarom u kome pominje histeriju... a oni odgovorili da im je hladno, evo sada vidim da će im se uskoro tražiti da kače i slike termometra. Evo sada lepo odgovorite Mysticu ili Jaffi, vidim da ste vi olako preko toga prešli.

Ja pak i dalje verujem da je nešto oko podstanice i da jednostavno radijatori ne budu dovoljno topli, teško da je do same izolacije obzirom na izvođača i nadzor na gradilištu.

Apropo buke, u pravu je Biljana, prazni stanovi proizvode mnogo više bude, svaki komad nameštaja (zavese naročito) će da utiču u budućnosti da se smanji. Situacija u svakoj novogradnji o kojoj se pričalo na ovom forumu.
 
Vrh