Šta je novo?

3. Beograd

nnikolic1986":eiwx33yy je napisao(la):
zavrsio obrazovanje i ja nemam izbora nego da kad budem dosao do nekih para kupim stan kod metroa (odmah posle pancevackog mosta) koji kosta, na bilbordu navedeno, 850e/m2. Stanovi cim se predje most kostaju duplo

S obzirom da sam kupio stan na pomenutoj lokaciji hocu da napomenem da je ta cena sa bilborda samo za duplexe koji se krecu od 200-300 kvm, pa otud i ta cena.Po DUP-u jos jedan blok (dva su vec izgradjena http://wikimapia.org/#lat=44.8416188&lon=20.4825625&z=18&l=0&m=b) ce se graditi a cena ce biti 925e bez PDV-a (http://www.gemax.rs/sr/ponuda_objekata/gradnja/Reva2.html)
 
На првој страници неко је спомињао ол. игре а да нови објекти буду у трећем Београду. То сада може да постане реалност јер ћемо покушати да добијемо домаћинство ЕП 2020. Стадиони се махом граде на ободима града а и саобраћај ће бити другачији по завршетку новог моста, лако би био доступан и из правца аеродрома, ауто пута. Самим тим цела лева обала би се нашминкала, па можда и решавали бројни проблеми. То би пратила сигурно и изградња понеког хотела и зелене зоне уз дунав за опуштање. Било је и раније речи, а и ја то тако замишљам.
 
Iskreno, malo mi je dosadio taj trend pravljenja novih stadiona u pizdićima. Jedino što je tu pozitivno je cena zemljišta. Čak ni lakši pristup stadionu tu nije neko pravilo, više izuzetak
Sve mi mi više izgleda kao da je stadion i okupljanje velikog broja ljudi u centru počelo da poprima neko vulgarno značenje.

Ako se može, ja bih stadion napravio što bliže centru, a da bude lako pristupan.

Predlog od kojeg će mnogima se dići kosa na glavi:



Dakle, u bloku oko SIV-a se pravi jedan simetričan raspored objekata.

U SIV premestiti vladu, a u blizini u novoizgradjenim objektima smestiti sve što ne može da stane u SIV što se tiče vlade.

Sa druge strane, simetrično napraviti red objekata slične namene kao što su crvenkape, na istoj veličini placa, a iznad stadion.

Ovaj stadion je praktično u centru najurbanijeg dela grada(N.Beograd i Zemun sa jedne strane i centar sa druge strane), okružen je bulevarima i dobro povezan sa prevozom. Stadion ne bi bio kao neki novi multifunkcionalne namene, ali bi ostvario neki nivo sinergije sa Ušće S.C.

Znam da sada mnogi najokoreliji navijači Zvezde i Partizana ne bi nikad delili stadion i selili se, ali kad bi im bila ponudjena ova lokacja mnogi bi se predomislili(ne svi naravno).

Gradnja nacionalnog stadiona je naravno ogromna glupost koja nema veze sa životom. Niti treba sve utakmice da se igraju u Beogradu, niti da se igraju, ne bi se stadion uvek rasprodao.
Beogradu treba novi stadion(i) i on bi sasvim lepo mogao da služi za utakmice reprezentacije koje se igraju u Beogradu i eventualno za ovo prošireno evropsko prvenstvo.

Dakle, grad treba da ovo zemljište isparceliše na gore opisan način i da ponudi tu lokaciju na taj način da stadion bude zajednički za oba kluba. Stadion bi se finansirao od prodaje zemljišta predhodnih stadiona i eventualno grada ako zahvali sredstava.
 
Zanimljiv predlog

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
@Nikola
tamo gde si smestio zgradu vlade je privatna parcela o kojoj smo davno pisali naravno do realizacije projekta ili bilo kakve razrade ideje nije ni doslo a da li ce pitanje je naravno. Naravno treba imati u vidu da je upravo taj blok jedan od najatraktvnijih za neku novu investiciju. A kada bi tu napravili stadion gde si napisao napravili bi toliki saobracajni haos da je to tesko opisati.
 
Tuda već prolazi veliki broj linija gradskog prevoza. Blok je okružen širokim bulevarima. Veliki broj ljudi zivi na 20 minuta pešice. U blizini će proći prva linja metroa.
Da, bila bi veća gužva na dan meča, ali ništa ne podnošljivo posebno ako se uzme u obzir da se mečevi uglavno odigravaju vikendom.

edit:
nisam znao da je ono privatna parcela, ali to nije neresiv problem. Nek otkupe ili neka zamene za onu parcelu bliže S.C. Ušće.
Smatram da vladinu adminstarciju treba lokalizovati, a gde bolje nego u blizini jednog veoma reprezentativnog objketa kao sto je SIV(naravno renoviranog).
 
Stadion pa Opera..e to nece ici..kada je NBG u pitanju moze lokacija pored mosta na Adi negde gde je sadasnje brodogradiliste..komunikacije blizu,autobuska buduca ,BGVoz,Metro i td.Grad nema para za stadione vec to mogu samo privatni investitori il da dobijemo svetsko prvenstvo u fudbalu pa da moramo da ga igradimo...do tada postojece stadione renovirati..ionako vecinom godine su prazni..recimo teoretski gledano da bi i lokacija sadasnjeg hipodroma bila zanimljiva za stadion ..kao prirodni amfiteatar
 
Телеграф преноси да су ови из фсс локацију најавили у близини Ковилова где су и тренирали до сад. Ту је хотел јак, по неки нови вероватно, комуникација са аутопутевима, аеродромом а нико не мора кући кроз центар. Овде просто има места за озбиљна уређења, добар план целе локације. Ту би се све инфраструктурно довело у ред и била би трајно спречена грађевинска дивљаштва на левој обали. Новим објектима повећавају се и шансе за домаћинство а тај нови стадион који ословљавају са национални, биће вероватно за ту прилику, национални тим, кандидатуре завршница клупских такмичења, вероватно концерти итд. Верујем да је јефтиније изградити нови него обнављати старе. Замисли колики би паркинг ваљало укопати на Маракани, гужве, приступ. Нови објекат би био нешто слично Комбанк арени, клубови играју на свом а други догађаји, овде.
 
To uopšte nije dobra lokacija. Sa jedne strane prelaziš Pančevac koji je i ovako usko grlo, a sa druge strane ostatak grada treba da se dovuče do mosta i to ili preko centra Zemuna ili preko one ulice sto razdvaja Altinu i Zemun u kojoj je i ovako gužva gotovo permanentna.

Drugo, graditi nacionalni stadion je suluda ideja. Zbog 2-3 utakmice u kvalifikacijama koje mogu ispuniti veci stadion, to je sigurno neisplativo. Velike koncerte i nemamo vise od 2-3 godisnje, a i tendencija je da se zbog manjih troskova oni odrzavaju van stadiona(na Uscu).

Nema apsolutno nikakve logike tamo graditi bilo kakav stadion. To bi bio najveci promasaj u istoriji srpskog sporta kako sa finansijske strane tako i sa logističke.

Ne mora ona lokacija koju sam ja predlozio.
Brodogradiliste OK, ali to je privatno zemljiste.
Hipodrom bi morao da se premesta, a oko toga bi se lomila koplja. Bespotrebno dizanje tenzija ako postoji drugo resenje.

Meni je ranije bila zanimljiva lokacija tamo gde je FDU. Ali sad se tamo gradi naucni centar tako da nista od toga.

Ona lokacija koju sam predlozio mi je zanimljiva pre svega zato sto mi je taj blok uvek, onako asimetrican, delovao nezavrseno. A kad vec postoji tolika lokacija, prakticno u centru grada, zasto ne bi bila stadion. Objekti kao opera i muzeji ne bi mogli da popune te parcele, tako da taj blok bude simetrican, a plasim se kad bi se i gradili onako u sred parka, kao muzej savremene umetenosti, da bi isto tako bili izolovani od svakodnevnice.

Takodje, kad bi se mi kandidovali za to prosireno evropsko prvenstvo(treba nam jedan stadion) siguran sam da bi novi stadion koji je u centru grada, okružen bulevarima, parkom i Dunavom u blizini, izdvajao od mnostva mnogih koji bi se gradili pored gradskih obilaznica za ovo evropsko prvenstvo. Nasa kanidatura bi bila primecenija. Da ne pominjem da su u neposrednoj blizini i najbolji hoteli u gradu.
 
Nacionalni stadion treba da postane neki od gradskih stadiona u unutrašnjosti. Ako već žele da sprcaju pare na to, neka iskoriste da renoviraju neki od stadiona, ne mora u Beogradu.

Nacionalni stadion u Kovilovu je finansisjki promašaj.
 
he, moja omiljena tema :)

naravno, nista od ovoga ali... sam stadion ima svoju gradjevinsku cenu koja je ista zidali ga u prnjavoru ili na dedinju. ono sto kosta je infrastruktura koja prati jedan takav projekat a posto je beogradska infrastruktura takva kakva je i bez nade da ce ista bitno (METRO) promeniti u narednih desetak godina jedino logicno resenje bi bilo iskoristiti postojece resurse s kojima ionako dumamo glavu sta cemo.

znaci potez tosin bunar - blok 43 - prokop.. tj jedna od ove tri lokacije

1. tosin bunar - postojeci 'stadioni" izlaze na autoput i nalaze se na 100m od zeleznicke stanice. plus prici je i blizina buduceg oplimpiskog centra, ma sta to bilo...

2. blok 43 - projekat koji bi obuhvatio zel i autobusku stanicu te stadion sa pratecim sadrzjima, na takvoj lokaciji.. mozda sam nivan ali mislim da se investitor ne bi dugo trazio. a taj muceni neboder od 150m mozemo i drugde da turimo

3. prokop - slicna prica kao sa blokom 43, manji prostor ali blize postojecim stadionima (navika) i centru grada

ovo bi, po svojoj funkciji, trebalo da bude gradski a ne nacionalni stadion kao sto 'koridor 11" nije autoput do crne gore nego utoput kroz srbiju i podrzumeva rusenje postojecih ruina po topcideru a svako ko ima vise mozga nego srca ce lako shvatiti koliki bi benefit bio za sve.. grad, drzavu, vecite rivale, fss...
 
Rekoh ja na NBG najbolja je lokacija Brodogradiliste
1.em, je pored reke Save najlepsi deo i novoga mosta,sto bi okolini i slici stadiona dalo dobar imidz
2.em, su komunikacije saobracajne u blizini ionako predemenzionirane,
3.em, stanice svih tipova BGVoz,Metro,Tramvaj,BAS,blizina Arene za
4.em,pristojno udaljeno od stambenih blokova,
5.em,blizina sportskih objekata ko dopunskih Arena,hala NBg,najavljeni olipijski centar na Bezaniji,Ade.
6.em,medjunarodni press centar koji bi verovatno bio u Sava Centru,
7.em,shoping molovi za turiste sa strane
8.em,dovoljno prostora za parkiranje i bez skupih garaza
9.em,blizina auto puta tj,brze g,s
10.em,blizina aerodroma,hotela veci broj
11.em,blizina klinickog centra
12.em,siri centra grada bi bio rasterecen guzvi u toku odrzavanja dogadjaja
13em,zemljiste u brodogradilistu je vecinom javno a delom privatno ili ja nisam dobro obavesten.. :?: :kafa:
 
Zanimljiva diskusija , ako nam uopste i treba novi stadion ...Za pocetak svidja mi se predlog da ne bude u Beogradu ...

Ono sto mi je odmah bilo vazno jeste kolika povrsina je potrebna za jedan takav stadion i ko ce platiti to zemljiste ? Ako je arena zauzela skoro 9 hektara sto je cini mi se u novcu negde oko 100 000 000 eur ( ovo je moje misljenje ) , koliko zemljiste je potrebno za stadion . Cini mi se isto ili cak i vece .
 
Grad Beograd sam sebi ne plaća zemljište koje je u javnom vlasništvu, i ako se ne gradi na placu koji nije u privatnom posedu..tih lokacija ima više u samom gradu,te bi se za stadion našla takva.Nije logično i tako je u većini evropskih g.gradova da budu daleko od grada ili u nekom manjem mestu,ne nacionalni stadioni .tu je x razloga ,koje sam ti naveo u gore predhodnom postu..infrastruktura,hoteli,javni transport,aerodrom..
 
Off:
Ono što je meni interesantno je kako kod velikih događaja nije pojačan javni prevoz.
Fudbal na 2 velika stadiona, košarka u Areni pa čak i Pioniru, koncerti na Ušću, hiljade ili čak desetine hiljada ljudi naviru u kratkom roku, a niko se ne seti da pusti 2-3 autobusa više, koji bi čekali da se događaj završi.
 
To je uostalom i zato što masa ljudi se kreće po kolovozu pa zakrči ulice kao na autokomandi, pa ceo j.prevoz stane,da je metro na tom pravcu to se ne bi desilo :kafa: Zato je u Varšavi metro stanica i gradske ž. pravljena odmah pored stadiona
http://youtu.be/_KSRy1beBUA
img_2303.jpg

img_2312.jpg

img_2325.jpg

img_2327.jpg

gy38kopia.jpg
 
Људи бре, какав "национални стадион" у Београду, коме то треба? Да се одигра пет утакмица годишње (финале купа и четири пута репрезентација), уз још два концерта и један спектакл типа "разно"? Стадион на којем не игра ниједан клуб имају Париз и Лондон, а ако су их градили Варшава и Букурешт - нисам им ја крив што су будале. то је и буквално бацање пара.

Са друге стране, не постоји ни град у Србији где треба саградити стадион величине која би оправдала име "национални" (50.000+, ајде можда и 40.000+; чак ниједном граду у Србији осим Београда не треба ни стадион за 30.000 гледалаца)

Једино нормално решење је направити нов Звездин стадион за 50.000-60.000 и Партизанов за 30.000-35.000. Какво црно Ковилово, Сурчи, Бежанијска коса, Мељак и Стара Пазова...
 
Наравно да нам не треба национални стадион. Који па ми фудбал имамо? Ајде да репра има неки континуитет барем учествовања на свим првенствима, али немају јадници чак ни то. Углавном их нема на међународној сцени.

Ова глупост од "националног стадиона" је пре прање пара наше фудбалске мафије него било каква разумна прича.

Ако се већ гради, логично је да се искористи неки од распалих стадиона по унутрашњости и он претвори у национални центар. Значи не градња новог, него реконструкција старог. Е, сад, зашто у унутрашњости а не БГ-у? Па зато што текме репре а и значајније мечеве клубова попуњавају људи из унутрашњости. Према томе, у БГ је довољан један од 30 000 (Маракана или ЈНА) и један од 20 000.

Ајде да будемо реални.
 
Маракана 40-45.000, макс. 50.000. Ј НА 30-35.000. један и други могу да служе репрезентацији када игра утакмице. боље да се ова два реновирајуда буду са барем 4 УЕФА звездице, а не да се бацају паре на национални стадион. Чаир, Војводина и Чика Дача да буду 25-30.000 и то је то. остали стадиони до макс. 20.000 људи и то сходно величини града
 
Слажем се за унутрашњост, али где би могло нешто тако а да није бесмислено. Доста стадиона је реконструисано, Н.Пазар, Милановац, Ниш, Нови сад, Крагујевац и Смедерево би могли да се дотерају мокрим чворовима, рефлекторима итд. Слажем се и за потребу за стадионом, али они најављују мултифункционални објекат. Можда ће сем концерата и кандидатуре за још по неко велико такмичење и већих клупских утакмица, бити везан и за трговину неку, најам пословног простора, немам појма.
За концерте... нисмо имали ни толико концерата, па кад је арена отворена доста се пута пунила, стадион би можда био предуслов за чешће и веће концерте, свакако комфорнији и пријатнији него ливада прашњава.
Ја сам пренео само да га ови из фсс хоће и да спомињу код кинеског моста, близина Ковилова ( шта год ми мислили, њихова потреба је јача од наших жеља и размишљања )
Поставио сам то овде због назива теме, размишљам шире о ефекту на тај део града, скоро смо размењивали мишљења о судбини тог простора. Ако ће га градити, ауто путеви су близу, аеродром, хотел... Нај важније је да ће се та зона трећег Београда опремити комунално, инфраструктурно што ће побољшати услове за живот и развој. Ту су ипак најављене озбиљне ствари, индустријска зона која се спрема овим би била убрзана и помогнута. Пресудно је организовати тај велики празан простор јер док ми гласамо да ли нам је уопште потребно, добићемо и стадион и неку накарадну барака инд. зону, и стамбено/дивља насеља, без канализације, путева...
Панчевац тада неће бити једини избор Никола, а и провлачење кроз Земун не разумем, где год би био стадион неко би се из других делова града пробијао до њега. Па поента тога што се граде ван града је управо избегавање пометње.
Џони ли, маракана је претходне сезоне бар два пута на малим утакмицама пунила тих 40-45000 против Смедерева и Спартака. На већим сусретима потреба је далеко већа а надамо се бољим спортским данима.
 
Е, па, треба нам један стадион за бар 50.000 гледалаца, нисмо баш толика провинција (у Скопљу прима 35.000). А јасно је и који стадион то треба да буде.
 
2012":27ko0jtb je napisao(la):
Grad Beograd sam sebi ne plaća zemljište koje je u javnom vlasništvu, i ako se ne gradi na placu koji nije u privatnom posedu..tih lokacija ima više u samom gradu,te bi se za stadion našla takva.Nije logično i tako je u većini evropskih g.gradova da budu daleko od grada ili u nekom manjem mestu,ne nacionalni stadioni .tu je x razloga ,koje sam ti naveo u gore predhodnom postu..infrastruktura,hoteli,javni transport,aerodrom..

Logicno , ako je nesto u tvom vlasnistvu , neces ga sam sebi platiti , ali ga mozes nekom prodati , a to je opet neka vrednost . Sa druge strane , blok gde se nalazi arena je nekih 350x250 metara . Koje dimenzije bi trebao imati buduci prostor za stadion ? Ako krenemo od tih podataka , tesko cemo naci takav jedan prostor u gradu , a da je sve ostalo zadovoljeno . Prevoz , hoteli , parking itd. itd...
 
Blok gde je Arena je neiskorišten. Već sam ranije predlagao da se zemljište oko Arene da za pravljenje nekog šoping centra, gde bi Arena bila u unutar tog šoping centra(pošto sama spoljašnjost arene i nije nešto). Zemljište bi se dalo za neki procenat profita tog centra(npr. 20-25%). Od toga bi se Arena finansirala i mogla da ponudi po subvencionisanim cenama svoje termine kako različitim sportovima tako i nekim događajima kojim bi obogatila svoju ponudu. Prakticno, svaki drugi,treći dan bi bila iskorištena što bi bilo fenomenalno u smislu iskorištenja objekta ove veličine.

Stadion od recimo 50K gledalaca je dimenzija je otprilike 220x180 metara. Dodaj po bar 20 metara sa obe strane i imaš 260x220 metara. Sve preko toga je bonus. Naravno u tom slučaju sav parking je podzeman, što bi bio slučaj za bilo koju lokaciju bliže centru gde je zemljište vredno. S druge strane potrebno je manje parknig mesta jer je lokacija bliže centru(ili u centru) dostupnija ili drugim vidovima prevoza ili peške.
 
Ne znam na koliko etaza bi bio taj parking , ali u jednom nivou je za nekih 2000 auta . Da li je to dovoljno ? Marakana je 280 x220 . Ne znam koji jos objekti idu uz stadion , ali neki pomocni stadion , sportska dvorana , hotel mogu doci u obzir
 
Vrh